Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 25d. 12:21

Audrius Janonis savo šypseną papuošė kabėmis: „Iš pradžių bijojau, kad jos man netiks“

Audrius Janonis
Asmeninio albumo nuotr. / Audrius Janonis

Dainininkas, TV projektų dalyvis Audrius Janonis prieš kelias dienas ryžosi procedūrai, kurią ilgai atidėliojo. Žinomas vaikinas savo šypseną papuošė kabėmis. Jas anksčiau yra nešioję ir daugiau žinomų žmonių – sąkandį koregavo ir Vaidas Baumila, Kęstas Rimdžius, Jurga Šeduikytė, Baiba Skurstenė, Monika Šedžiuvienė. Ne paslaptis, rezultatai minėtas garsenybes džiugina iki šiol.

Apie pokyčius ir pojūčius procedūros metu, apie savo lūkesčius pasakoja A.Janonis. Dainininkas atskleidė ir tai, kiek laiko užtruks sąkandžio korekcija.

Kaip pasiryžai breketų nešiojimui?

Nors odontologai nešioti kabes siūlė jau ir anksčiau, tačiau tokiam žingsniui vis nepasiryždavau. Nenorėjau jų, tempiau gumą, atidėliojau.

Išsiaiškinau, kad šie breketai naudojami vis dažniau, nes jų spalva panaši į natūralią danties spalvą, todėl jie yra beveik nepastebimi. Ši jų savybė yra itin aktuali man, scenos žmogui.

Asmeninio albumo nuotr./Audrius Janonis
Asmeninio albumo nuotr./Audrius Janonis

Tai gal tau jų ir nereikėjo?

Reikėjo. Pastebėjau, kad išsikreivino keli apatiniai dantys. Nuėjau pasitikrinti, pasiteiravau gydytojos, kaip išspręsti šią problemą. Paaiškėjo, kad pasikreivino ne tik du dantys, bet ir visiškai pasikeitė sąkandis. Būtent dėl šios bėdos buvau priverstas susidėti kabes. Tiesiog nebeturėjau kitos išeities.

Jeigu būtum pasiryžęs anksčiau, galbūt netaisyklingo sąkandžio problema dabar spręstųsi greičiau?

Galbūt, sunku pasakyti. Kiekvieno paciento gydymas yra individualus reikalas. Net ir dabar, kai paklausiu, kiek laiko teks būti su kabėmis, gydytoja sako, kad tai užtruks apie metus laiko, jei laikysiuosi jos nurodymų ir būsiu geras pacientas (juokiasi). Tačiau net ir patyrusiam specialistui neaišku, kiek dantys bus paklusnūs kabių „stumdymui“.

Asmeninio albumo nuotr./Audrius Janonis
Asmeninio albumo nuotr./Audrius Janonis

Ką reiškia gerai nešioti kabes?

Mane įspėjo, kad klinikoje teks lankytis reguliariai. Kabes kas keturias ar aštuonias savaites reikia paveržti. Nuo šiol turės keistis ir mano dantų valymo įpročiai. Turbūt nereikia apie tai daug kalbėti, nes tai akivaizdu. Suprantu, kad jei nesilaikysiu gydytojos rekomendacijų, gydymas užtruks, todėl esu labai motyvuotas stengtis.

Turbūt niekam ne paslaptis, kad iš pradžių dėl kabių juntamas diskomfortas. Papasakok, kaip pribrendai šiai procedūrai? Negalėjai nesuprasti ir apie savo išvaizdos pokyčius, ir apie diskomfortą vos kabėms atsiradus tavo burnoje.

Iš pradžių bijojau, kad kabės man gali netikti. Po to, pasikalbėjau su draugais, kurie jas nešiojo ir supratau, kad yra du tipai žmonių, kurie nešiojo kabes. Į kai kuriuos pažiūrėjus, susidaro įspūdis, kad kabės puošė, o kai jų nebeliko, iš tiesų žmonės atrodo neįprastai, nes tarsi pasikeičia ir žmogaus išvaizda. Kitiems kabių nuėmimas visiškai nieko nepakeitė, beje ir pats turiu kelis pažįstamus, su kuriais bendraudamas ne iš karto pastebėjau, kad kabių nebeliko (šypsosi).

Kaip reagavo aplinkiniai ir bičiuliai? Ar pastebėjo?

Įdomu, kaip bus toliau, tačiau bent jau pirmomis dienomis nelabai kas pastebi, kad pasikeičiau. Viena draugė sakė, kad dabar atrodau mielesnis, o kursiokas paklausė, ar pakeičiau šukuoseną, nes atrodau kažkaip kitaip (juokiasi). Tarp kitko, tai taip pat buvo viena iš priežasčių, kodėl sąkandžio korekcijai pasiryžau ne iš karto – truputį baiminausi, kaip atrodysiu, bet dabar suprantu, kad be reikalo.

Asmeninio albumo nuotr./Audrius Janonis
Asmeninio albumo nuotr./Audrius Janonis

Dar ir šiandien pasitaiko žmonių, bijančių odontologų? Gal ir tu jutai nerimą prieš procedūra?

Tikrai ne. Sakyčiau, gal net buvo priešingai (juokiasi). Paskutinėmis dienomis procedūros labai laukiau, buvau jai puikiai nusiteikęs, norėjosi, kad visakas įvyktų greičiau. Na ir ką, pagaliau aš su kabėmis. Ir jos tikrai man tinka (juokiasi).

Papasakok, koks jausmas, kai ant dantų atsiranda kabės? Kaip jauteisi pirmomis dienomis?

Nesitikėjau, kad procedūra truks tik 40 minučių. Keista, kai pagalvoji, kad kabes nešiosiu dar mažiausiai metus laiko, o jų uždėjimas trunka taip trumpai. Kažkur internete skaičiau, kad turėčiau švepluoti ir paklausiau apie tai gydytojos. Pasirodo - tai mitas. Tikrai ne visi ir ne visais atvejais švepluoja. Mano kalbėsena nė kiek nepakito. Pasirinkau keramikinius breketus ir jau dabar matau, kad neklydau. Tik priėjęs prie veidrodžio galiu jas vos įžiūrimai matyti, nuotraukose jų nė nesimato. O aš taip bijojau, kad man netiks. Draugams siunčiau asmenukes, tai daugelis jų net nesuprato, kad aš jau su kabėmis. Tiesa, pati procedūra visiškai neskausminga.

Ar žinojai, kad užsidėjus breketus, kas 4 - 8 savaites reikia užsukti pas gydytoją?

Kadangi pats esu iš Vilniaus, o mano klinika yra Kaune – tai privalumas, nes dažnų vizitų Kaune metu nuo šiol galėsiu laiko skirti ne tik savo dantų priežiūrai, bet ir draugams. Juos taip pat aplankysiu gerokai dažniau.

Asmeninio albumo nuotr./Audrius Janonis
Asmeninio albumo nuotr./Audrius Janonis
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką