Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 14d. 13:47

Aukščiausiasis Teismas: verslininkė G.Vaitkutė-Kaikarienė už girtumą kelyje drakoniškos bausmės nusipelnė

Nutarties paskelbimas Gretos Vaitkutės-Kaikarienės byloje
Svajūno Stroino / 15min nuotr. / Greta Vaitkutė-Kaikarienė teisme su savuoju advokatu Mindaugu Bliuvu.

Lietuvos Aukščiausiajame Teisme (LAT) – didelį visuomenės atgarsį sukėlusios bylos pabaiga: ar Vilniaus verslininkė Greta Vaitkutė-Kaikarienė už visureigio „Land Rover Range Rover“ vairavimą išties turi būti baudžiama taip finansiškai negailestingai, kaip tai padaryta ankstesniu nuosprendžiu? LAT šiandieną patvirtino, jog tikrai taip.

Pasiturinčiam KET pažeidėjui šiurkštus eismo saugumo taisyklių ir visuomenės normų pažeidimas gali kainuoti 41,6 tūkst. eurų.

Taip ketvirtadienio popietę paskelbė Aukščiausiasis Teismas, rašytinio proceso tvarka priėmęs galutinį ir neskundžiamą verdiktą rezonansinėje G.Vaitkutės-Kaikarienės neblaivaus pasivažinėjimo byloje.

Suprasti akimirksniu

  • Bylos duomenimis, 2018 m. sausio 11 d. apie 19 val. 27 min. Vilniuje, prestižiniame Žvėryno rajone, Sėlių gatvėje buvo sustabdyta neblaivi (2,78 prom.) moteris (gimusi 1979 m.), kuri vairavo automobilį „Land Rover“.
  • Tą patį vakarą G.Vaitkutės-Kaikarienės atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vairavimo neblaiviai, kuomet nustatomas sunkus girtumas.
  • Pradinis Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimas G.Vaitkutei-Kaikarienei buvo itin palankus. Teisėjas nutraukė baudžiamąją bylą už vairavimą neblaiviai pagal mamos Alinos Vaitkienės laidavimą, nekonfiskavo prabangaus visureigio.
  • Teismo nutartimi G.Vaitkutei-Kaikarienei tik buvo uždrausta vairuoti transporto priemones pusantrų metų. Be to, verslininkė įpareigota sumokėti 30 MGL dydžio (bazinis bausmių ir nuobaudų dydis yra 50 eurų) – 1 500 eurų baudą į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų paramos fondą.
  • Po prokuroro apeliacijos aukštesnis (Vilniaus apygardos) teismas „įsūdė“ G.Vaitkutei-Kaikarienei tiesiog drakonišką, finansine prasme, bausmę: konfiskuoti automobilio vertę atitinkančią pinigų sumą (40 090 Eur.) Tačiau nuo baudžiamosios atsakomybės ji taip ir liko atleista. Vis dėlto, kad nebūtų konfiskuoti didelė suma, pažeidėja su advokatu kreipėsi į LAT.

Šioje byloje prieš teismą teko stoti vilnietei, kuri žinoma kaip japonų kalbos vertėja, yra Vilniuje įsikūrusio restorano „Wok to Walk“ bendraturtė.

Kasacinį skundą Aukščiausiajam Teismui rašė jos advokatas. Jį išnagrinėję LAT teisėjai Artūras Ridikas, Artūras Pažarskis ir Dalia Bajerčiūtė jokių nuolaidų garsiai pažeidėjai daryti nematė pagrindo. Skunde labiausiai buvo apeliuojama į tai, kad Apygardos teismą yra nutaręs konfiskuoti iš vairuotojos didžiulę sumą, atitinkančią pažeidėjos vairuoto visureigio vertę. Aukščiausiojo Teismo vertinimu, tokia bausmė pamatuota, sprendimas dėl jos skyrimo – pagrįstas ir teisėtas.

Kitų G.Vaitkutės-Kaikarienės bylos aspektų, pavyzdžiui, dėl jos atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, trijų teisėjų kolegija šioje proceso stadijoje nesprendė.

Garsi visa šeima

15min primena, kad Gretos Vaitkutės tėvas – garsus verslininkas Rimantas Vaitkus, buvęs „Vilniaus baldų“, Visagino atominės elektrinės ir kitų bendrovių vadovas.

38 metų teisiamosios sutuoktinis yra įmonių grupės „Small Planet Group“ vadovas Vytautas Kaikaris. Finansinių sunkumų kamuojamai užsakomųjų skrydžių bendrovei „Small Planet Airlines“ 2019 m. sausį iškelta bankroto byla.

2014-ųjų liepą vykusios G.Vaitkutės ir V.Kaikario vestuvės tapo ryškiu aukštuomenės kronikų įvykiu. Po 11 metų draugystės susituokusios poros šventėje tuomet dalyvavo pramogų ir verslo pasaulio atstovai. Tačiau 2018 m. gruodį žinoma pora teisme oficialiai išsiskyrė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

20:17
01:09
02:13

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką