Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Auksinė blykstė“: į dopingo skandalą patekusiam garsiam sportininkui Romui Ubartui atsitiesti padėjo žmona

Romas Ubartas
Alfredo Pliadžio nuotr. / Romas Ubartas
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienio vakarą „Auksinėje blykstėje“ viešėsiančios žvaigždės pasakos apie juodžiausias dėmes savo karjeroje ir gyvenime. Laidoje išgirsite pačių garsenybių pasakojimus, kaip išbristi iš skaudžiausių išgyvenimų liūno, depresijos ir net noro nusižudyti.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Disko metikas Romas Ubartas „Auksinės blykstės“ studijoje kalbėjo apie sportininkų dvasinę stiprybę, kurios ypatingai prireikia ne tik tada, kai nepavyksta pasiekti norimo rezultato, iškovoti medalių, bet ir tada, kai visi pasiekimai nubraukiami įtarimais vartojus uždraustus preparatus.

1992 m. per Barselonos vasaros žaidynes Romui Ubartui iškovojus auksą, išmušė jo laimės valanda. Jo garbei pirmą kartą olimpinių žaidynių istorijoje buvo pakelta Lietuvos trispalvė ir sugrotas Lietuvos himnas. Tačiau vėliau sportininko šlovę aptemdė skandalas. Po dopingo kontrolės patikrinimo sportininkas buvo apkaltintas vartojęs uždraustus preparatus ir diskvalifikuotas ketveriems metams. Tai Romui Ubartui buvę sunkiausi metai. „Auksinės blykstės“ studijoje disko metikas prisipažino, kad tuomet jam buvę baisu, „važiavo stogas“, jis tapo nervingu, bandė keisti gyvenimą, tačiau nei išvykimas į Ameriką, nei alkoholis nepadėjo įveikti savęs. Tačiau sportininkas į psichologus nesikreipė. Jam juos atstojo artimieji.

„Auksinės blykstės“ studijoje legendinis disko metikas pasakojo, kad net nereikia vartoti uždraustų preparatų, gali organizme įvykti paprasčiausia kelių medžiagų reakcija ir tai jau virs draustinu junginiu. „Net ir vaistai nuo slogos gali būti dopingas,“ – pasakojo R.Ubartas.

Nors pokalbio metu vyriškis dėkojo savo žmonai Tatjanai, su kuria kadaise susipažino Bulgarijoje stovykloje ir patyręs traumą, buvo jos gydomas, o vėliau nebepaleido, Romas stengėsi jai savo vidinės būsenos neužkrauti. Žmona sportininkui iki šiol – didžiausias ramstis.

„Stengdavausi neužkrauti kitiems ant pečių savo rūpesčių, tai išeidavau vienas pasivaikščioti. Kur nors į mišką. Pavaikščiodavau, pamąstydavau ir praeidavo,“ – apie sunkų gyvenimo periodą kalbėjo Romas Ubartas. Vyriškis stengėsi įveikti blogas mintis ir stabilizuoti savo dvasinę būseną vienas. „Praėjus metams po to skandalo, manyje atsirado nerimas – ką daryti? Rimtai sportuoti negaliu, nes turi praeiti ketveri metai, –„Auksinei blykstei“ atviravo disko metikas. - Man padėjo viltis, kad vieną dieną į sportą aš sugrįšiu.“

Paklaustas, ar bandė neviltį, skausmą ir apmaudą skandinti alkoholyje, Romas Ubartas atsakė: „Alkoholio truputį buvo. Bet daugiadienių tikrai nebuvo.“ Saulėnui ėmus porinti, kad kiekvienas mes prieš ką nors veikianti „įkalam kokio nors dopingo“, sportininkas pajuokavo: „Matyt, nespėjau išsipagirioti. Pagavo.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką