Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 1d. 19:14

„Auksiniai svogūnai 2009“: ta pati panelė, tik kita suknelė (nuotraukos)

Akimirka iš „Auksinių svogūnų apdovanojimų“ ceremonijos
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Auksinių svogūnų 2009“ vedėjai

Nors „Auksinių svogūnų 2009“ ceremonijos krikštatėvis Arūnas Valinskas tapo politiku ir negali rengti ceremonijos, balandžio 1-ąją „Forum Palace“ sudrebino juokas.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Auksiniai svogūnai 2009
„Auksiniai svogūnai 2009“

Kuris politikas labiausiai vertas „Auksinio svogūno“ (rašykite komentaruose)

Renginį nuo 19.15 val. tiesiogiai transliavo TV3. Kuris politikas ir už ką gaus svogūną – šis klausimas šiemet kaip niekad buvo aktualus, nes politikai kasdien sulaukia prieštaringų vertinimų.

 „Auksinius svogūnus“ vedė Kristina Kazlauskaitė ir Vytautas Šapranauskas, o jiems talkino du mėgėjai komikai – Justinas Jankevičius bei Modestas Vaišnoras. Šių metų „Auksinių svogūnų“ ceremonijoje pristatytas liūdnas politinis miuziklas apie skęstantį laivą „Lituanika“.

Šou pradėjo daininkas Deivis – sudainavo melodiją iš „Titaniko“ („Už ką tokia man dalia/vėl per krizę sėdėt valdžioje...“).

Pirmoji nominacija – „Metų kelionė“. Apdovanojimą gavo Petras Gražulis, „atsisakęs pilietybės“, nes už Lietuvos mokesčių mokėtojų pinigus nuomoja automobilį Latvijoje.

Krizės metais svogūnas – irgi daržovė, todėl galima ja gelbėtis. O krizė baigsis, kai Amerikoje baigsis popierius.„Patarčiau visiems taupyti, o kadangi mano automobilis yra pigiausiai nuomojamas iš visų Seimo narių, tai kas pigiau išsinuomos tokį patį automobilį – perleisiu šį prizą, – atsiimdamas svogūną, tikino P.Gražulis.

V.Šapranauskas stebėjosi, kodėl jo tokio paties automobilio numeriai sudegė, o seimūno – ne. Šis pasiguodė, kad ir jo mašiną bandė pavogti. Galiausiai P.Gražulis pasiūlė renginio vedėjui latvišką techniką įsigyti iš jo.

Česlovas Gabalis sudainavo fragmentą iš roko operos „Jėzus Kristus – superžvaigždė“ (dedikacija A.Valinskui: „Einu į Seimą/ imu ir šeimą“).

Antroji nominacija – „Metų frazė“. Apdovanotas Eligijus Masiulis už pasiūlymą tikrinti K.Glavecko sąskaitas. Svogūno atsiimti ant scenos užlipo E.Masiulį pavaduojantis K.Glaveckas.

„Krizės metais svogūnas – irgi daržovė, todėl galima ja gelbėtis, – už kolegą padėkos žodį tarė Seimo narys. – O dar norėčiau pasakyti, kad krizė baigsis, kai Amerikoje baigsis popierius.“

Marius Berenis-Tru Sabaka pagal „Deep Purple“ kūrinį „Smoke on the water“ atliko parodiją „Dūmai iš pypkės“. Kaip pajuokavo jungos, Kirkilą su Bereniu sieja tai, kad jų abiejų geriausi laikai jau praeityje. 

Trečioji nominacija – „Metų bauda“. Ji teko R.Žilinskui už tai, kad „neturėdamas vairuotojo pažymėjimo bandė išprievartauti septynis policininkus“.

Patrulis Algiukas, parodijuodamas ministro A.Šemetos šukuoseną, atliko „Pink Floyd“ kompoziciją „Money“.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Auksiniai svogūnai 2009
„Auksiniai svogūnai 2009“

Ketvirtoji nominacija – „Metų elektrikas“. Ji atiteko Audriui Siaurusevičiui, LRT generaliniam direktoriui.

Pagal Glorios Gaynor melodiją „I will survive“  Astai Valentaitei juoko strėles siuntė Zvonkė („Mes iškelsime pačias brangiausias vestuves/ kad visos buvusios klasiokės pavydėtų man tavęs“). Neaplenkta ir papų tema...

Penktoji nominacija – „Metų atradimas“. Ji atiteko premjerui A.Kubiliui už naujai atrastą B.Brazdžionį. 

Paskelbdamas laimėtoją, V.Šapranauskas sumaišė premjero vardą, pavadindamas jį Audriumi.

„Aš politikoje labai silpnas... – teko prisipažinti aktoriui, kuris atsiprašydamas į Prahą išvykusiam premjerui nusiuntė ketureilį. – Gedo kalnas kelmuotas, premjeras nuplikęs, ko gi ta liaudis iš jūsų dar tikis...“

Gedo kalnas kelmuotas, premjeras nuplikęs, ko gi ta liaudis iš jūsų dar tikis..Marijonas savo dainą skyrė į politiką išėjusiems draugams (bendrakursiams) – A.Zuokui, A.Paleckiui. Tačiau perfrazuodamas „Tris milijonus“ kreipėsi į A.Valinską: „Sakau tau kaip draugas, juk Seime plaukai neatauga...“ Beje, Marijonas –vienintelis atlikėjas (be jam pritarusių I.Valinskienės ir Donaldos), dainavęs tikrai gyvai.

Šeštoji nominacija – „Metų statybininkas“. Už prabangų tualetą apdovanotas Kauno miestas (svogūną atsiėmė vicemeras S.Buškevičius).

„Kas yra didžiausia laimė? Pavalgyti – ne. Išgerti – ne. Ilgai, labai ilgai iškentėjus pagaliau nueiti į tualetą!“ – savo laimės supratimą aiškino S.Buškevičius.

„Duok Dieve jums tokią laimę...“ – politiką nuo scenos palydėjo V.Šapranauskas.

Žilvinas Žvagulis pagal grupės „Bananarama“ dainą „Venus“ įkūnijo riaušininką su alaus pūsle rankoje.

Šeštoji nominacija – Metų tolerancija“. Titulas ir svogūnas atiteko V.Garastui už mintis apie juodaodžius krepšininkus LKL.  

Leidėjus V.Tomkų ir G.Vainauską parodijavo Vudis ir Justas („tiražai nukrito ir man negerai/valdžia nebebijo, o buvo laikai...“), skambėjo „Europe“ „Final countdown“ melodija.

Jaučiuosi kaip Andrius Mamontovas per apdovanojimus – tik jis muzikoje, o aš svogūnuose ir politikoje. Bet gal geriau būti kažkokiu „iausiu“ negu kur nors viduryje.Septintoji nominacija – „Metų filmas“.
Antrą „Auksinį svogūną" per savo karjerą gavo V.Blinkevičiūtė už scenarijų filmui „Lietuvoje nėra vietos senukams“. 

Iš R.Ščiogolevaitės lūpų, nuskambėjus pirmiems akordams, tikėjomės išgirsti „Don't cry for me Argentina“. Tačiau vilkinti kimono Rūta dainavo „gėda laužytis, jei maldauja tauta“.

Aštuntoji nominacija – „Metų pokštas“. Svogūnas įteiktas A.Valinskui už pokštą „A.Valinskas – Seimo pirmininkas“.

„Aš džiaugiuosi, kad per vieną gyvenimą sugebėjau pabūti ir vienoje, ir kitoje barikadų pusėje“, – užlipęs ant scenos ir dėkodamas „draugams ir kolegoms“ sakė A.Valinskas.

„Šitam gyvenime, Arūnai, žinau, kada tu ateisi, nes prieš tave ateina stambūs vyrukai ir apieško patalpas...“ – replikavo V.Šapranauskas.

Skambant „Laisvei“, operos solistas Vaidas Vyšniauskas apdainavo „Maximos navarą": „Paleisim alkaną liūtą šalyje/tegul visi pavydi mums navaro/ir nesvarbu, kad liaudžiai brangsta elektra/užtat visi sakys VP pavaro.“

Devintąją nominaciją įsteigė portalas „Delfi“. 2500 apklausoje balsavusių internautų svogūną skyrė A.Valinskui už tai, kad supainiojo renginius ir nuėjo į Seimą.

„Jaučiuosi kaip Andrius Mamontovas per apdovanojimus – tik jis muzikoje, o aš svogūnuose ir politikoje, – gavęs antrąjį svogūną prisipažino Seimo pirmininkas. – Bet gal geriau būti kažkokiu „iausiu“ negu kur nors viduryje...“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką