Dabar populiaru
Publikuota: 2013 kovo 3d. 11:56

„Auksinio balso“ komisijos nariai: „Karina Krysko-Skambinė galėtų būti operos žvaigždė“

Karina Krysko-Skambinė
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / Karina Krysko-Skambinė

Šeštadienio vakarą LRT televizijos gyvo garso konkurso „Auksinis balsas“ dalyviams teko neeilinis išbandymas. Lietuvos scenos vilkai turėjo įsijausti į operos solistų vaidmenį. Su lengvu nerimu laukę operos vakaro, pop muzikos ir roko atlikėjai savo balso vingrybėmis nustebino ne tik žiūrovus, bet ir komisiją.

„Pirmą ir paskutinįkart gyvenime pabandysiu operą dainuoti. Opera nėra blogai. Kuo plačiau, tuo geriau. Tegyvuoja rokas, tai yra, opera“, – prieš pasirodymą kvatojo rokeris Česlovas Gabalis, kuris, pasak operos solistės, komisijos narės Sigitos Stonytės „labiau negu nustebino“ atlikdamas ariją iš operos „Figaro vedybos“. Česlovas buvo giriamas už puikią dikciją, nuoširdumą ir tai, kad visada žaidžia pagal „Auksinio balso“ taisykles – Zbignevas Levickis džiaugėsi, kad Česlovas nuoširdžiai įsijaučia į kiekvieną užduotį ir neišsisukinėdamas atlieka kiekvieną žanrą.

„Operos žanras reikalauja pasiruošimo, čia nepaimprovizuosi, būtina išmokti natas. Nepretenduoju tapti operos soliste, bet tikiuosi, kad pavyks sudainuoti bent kažką panašaus į tai, – prieš pasirodymą vylėsi Violeta Tarasovienė, tačiau paklausta, ar tiesa, kad operos solistai laiko save pranašesniais už pop muzikos atlikėjus nepuolė nusileidinėti. – Galbūt jie taip apie save ir galvoja, tačiau aš jiems pasiūlyčiau sudainuoti džiazo ar pasvinguoti, kas ne visiems pavyktų.“

Violeta Tarasovienė
Violeta Tarasovienė

„Po jūsų dainos jaučiuosi kaip Radžis,“ – po Violetos atliktos arijos iš operos „Karmen“ juokavo dirigentas Vytautas Lukočius. Tačiau komisijos pirmininkė Zita Kelmickaitė nebuvo tokia palanki – čigoniškas gyvenimo būdas ne jai. „Ji sėsli, – muzikologę per dantį traukė laidos vedėjas Andrius Rožickas, – ir tai įrodo metų metus sėdėdama komisijose.“

„Stogą rauna. Koks aš operos solistas, dieve mano? Šįvakar bus parodija. Juokauju, žinoma. Skudučio ariją iš Balio Dvariono operos „Dalia“, kurią aš dainuosiu, atlieka maestro Virgilijus Noreika, todėl negaliu jos prastai atlikti“, – save drąsino Ruslanas Kirilkinas, per susijaudinimą arijoje žodį „lobiais“ pakeitęs „laumėmis“. Tačiau už klaidą komisija Ruslano nebaudė: „Ačiū už nuoširdumą, kurio šiais laikais dažnai pasigendu“, – atlikėją gyrė aukščiausiu balu jį įvertinusi profesorė S.Stonytė.

Ruslanas Kirilkinas
Ruslanas Kirilkinas

„Opera man yra nerealiai sudėtingas žanras. Aš nesu labai jautri ar nervinga, tačiau ruošdamasi šiam projektui išeikvoju visas savo jėgas. Atvažiavusi į Lietuvą aš beveik nemiegu, jaučiuosi net fiziškai išsekusi, – pasakojo į „Auksinį balsą“ iš D.Britanijos skraidanti Vilija Matačiūnaitė. – O dar pasirinkau ariją prancūzų kalba, su kuria absoliučiai nieko bendro neturiu.“

Andrius Rožickas ir Vilija Matačiūnaitė
Andrius Rožickas ir Vilija Matačiūnaitė

„Opera yra mano kūnas ir kraujas. Tai mano gyvenimo meilė. Šis menas reikalauja daug laiko ir pastangų, tačiau aš jokiu būdu nenuvertinu kitų žanrų atlikėjų“, – tikino Viktoras Gerasimovas. Sopranino savo žodžius įrodė – Viktoras pasirodė nepriekaištingai ir komisijos buvo įvertintas aukščiausiais balais.

Viktoras Gerasimovas
Viktoras Gerasimovas

Ne mažiau negu Viktoras visus sužavėjo Karina Krysko-Skambinė. „Visa operetinė, žavi, nuo tavo žvilgsnio nė vienas negali atsigauti“, – Kariną gyrė Z.Kelmickaitė. Jai antrino ir  po Karinos pasirodymo negalėjęs atsigauti pirmasis simfoninio orkestro smuikas Z. Levickis: „Aš jaučiausi kaip mažas vaikas ir norėjau, kad jūs būtumėte mano mama.“

„Nervų yra, yra gero jaudulio, bet jaučiu, kad galiu lipti į sceną, – šypsojosi vienas projekto lyderių Vaidas Baumila. – Pasirinkau sunkų kūrinį, bet „Auksinis balsas“ ir nėra lengvas projektas. Jame pilna išbandymų, kuriuos su džiaugsmu priimu – juk taip tik daugiau išmoksiu“.

Vaidas Baumila
Vaidas Baumila

„Mane žavi žmonių drąsa ir pasiryžimas dideliems iššūkiams,“ – Vaidą gyrė S.Stonytė, o dirigentas V. Lukočius tikino, kad Vaidas gali tapti antruoju Merūnu Vitulskiu. „Tai bus mano pirmas kartas. Pirmas blynas būna arba labai prisvilęs, arba labai geras, – spėliojo praėjusios savaitės komisijos lyderė Aistė Pilvelytė. – Tai bus pirmas kartas, kai dainuosiu taip pastačiusi balsą“.

Vis dėlto Aistės spėliojimai pasitvirtino – komisija jai nebuvo dosni. „Aistė buvo kaip maža mergaitė, gražiai padainavusi dainą,“ – po atlikėjos pasirodymo griežtai nukirto kitiems dalyviams dosni buvusi S.Stonytė.

Aistė Pilvelytė
Aistė Pilvelytė

„Ačiū, ačiū, ačiū, kad tai opera!“ – prieš pasirodymą dėkojo Indrė Kalašnikovienė. „Auksniame balse“ sopranas pakeitė apsirgusią kolegę Laurą Zigmantaitę – Indrei atiteko iki tol Lauros surinkti balai. Moteris prisipažino labai nerimaujanti: „Ir ne tik dėl to, kad teks save išbandyti įvariausiuose amplua, aš noriu tinkamai atstovauti Laurai.“

Indrė Anankaitė-Kalaanikovienė
Indrė Anankaitė-Kalašnikovienė

Komisijos favoritu šįvakar tapo Viktoras Gerasimovas, antroji pagal balų skaičių buvo Karina, pelniusi antrąją vietą ir tarp žiūrovų. Publikos simpatijos tradiciškai atiteko Vilijai, Ruslanui ir Vaidui. Pastaroji trijulė pirmauja ir bendroje įskaitoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką