Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 19d. 16:10

„Auksinio disko“ laureate tapusi Asmik Grigorian nustebo: „Už kokius nuopelnus?“

Asmik Grigorian
Roko Baltakio nuotr. / Asmik Grigorian

Jau kitą savaitę labiausiai nusipelniusiems šalies teatralams bus įteikti „Auksiniai scenos kryžiai“, apdovanoti metų geriausius skuba ir Lietuvos muzikų sąjunga. Balandžio 21-ąją Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks „Auksinio disko“ apdovanojimai. Tarp keturių kategorijų laureatų – ir operos solistė Asmik Grigorian.

Ir nors iki oficialios šventinės ceremonijos liko daugiau nei mėnuo, apie tai, kad A.Grigorian tapo viena iš nugalėtojų, ji sužinojo šeštadienį, tuomet kai Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė jai parašė žinutę socialiniame tinkle.

Toks garsios kompozitorės, muzikologės poelgis kiek nustebino operos solistę. Ji sako apskritai nesitikėjusi būti apdovanotųjų sąraše, juolab kad net nežinojo, jog yra nominuota.

„Lietuva – stebuklų šalis“, – šeštadienį feisbuke stebėjosi A.Grigorian.

Timofejaus Kolesnikovo nuotr./Asmik Grigorian
Timofejaus Kolesnikovo nuotr./Asmik Grigorian

Solistė pati gūžčioja pečiais, už ką jai buvo nuspręsta būtent šiais metais teikti „Auksinį diską“. „Už kokius nuopelnus? Lietuvoje šiais metais nesukūriau nė vieno vaidmens“, – rašė ji.

Apie jai planuojamą apdovanojimą paviešinusi žinutę socialiniame tinkle ji svarstė: „Turbūt būsiu labai įžūli leisdama sau manyti, kad tai nėra atsitiktinumas ir bandymas pasinaudoti susiklosčiusia situacija?“.

Kalbėdama apie „susiklosčiusią situaciją“ A.Grigorian turėjo omenyje režisierės
Dalios Ibelhauptaitės ir „Vilnius City Opera“ komandos iškeltą klausimą, kodėl jau ne vienerius metus skelbiant „Auksinių scenos kryžių“ nominacijas „bohemiečiai“ lieka už borto ir nesulaukia įvertinimo apdovanojimų ceremonijoje. Apie tai penktadienį rašė ir 15min.

TAIP PAT SKAITYKITE: Už Auksinių kryžių borto likę „bohemiečiai“: „Mums nuo pradžių buvo skirta „autsaiderių“ vieta“

„Kol taip aršiai vyksta diskusijos Auksinių kryžių tema, aš, repetuodama Vienoje šeštadienio vakarą, feisbuko messengeriu visiškai netikėtai gaunu privačią žinutę nuo Audronės Žygaitytės, kad tapau „Auksinio disko“ 2018 nugalėtoja.

Už kokius nuopelnus? Lietuvoje šiais metais nesukūriau nė vieno vaidmens… Ta proga aš pasiūliau skirti šitą apdovanojimą mano kolegoms, kurie sukūrė svarbius vaidmenis praėjusiais metais Lietuvoje, bet gavau atsakymą, kad apdovanojimas jau paskirtas.

Na, tiek jau to. Sakykime, kad staiga sugalvojo duoti apdovanojimą už Lietuvos garsinimą svetur, kaip mini Lietuvos Muzikų sąjungos prezidentė Audronė Žygaitytė, iš kurios šia žinią ir gavau. Na, bet kad Lietuvoje apdovanojimai teikiami tokiu būdu, tai tikrai nežinojau. Šeštadienio vakarą? Facebuke? Be jokių nominacijų? Stebuklų šalis“, – paviešinusi A.Žigaitytės-Nekrošienės jai siųstą žinutę feisbuke rašė A.Grigorian.

Po šio įrašo 15min susisiekė ir su pačia A.Žigaityte-Nekrošiene.

Ji sako labai apgailestaujanti, jei A.Grigorian jos messenger‘iu siųstą žinutę priėmė per daug neformaliai.

„Žinau, kad ji daug repetuoja, žinau, kad daug laiko praleidžia užsienyje ir gal siųstą laišką perskaitys ne iškart. Nenorėjau skambinti telefonu – gerbiu jos laiką ir žinau, kad kūrybiniai žmonės gyvena kiek kitu ritmu: po koncertų grįžta labai vėlai, vėliau keliasi, o vidudienį vėl galbūt yra suplanavę susitikimus“, – 15min apie tai, kodėl laureatei žinią apie laukiančius apdovanojimus ji pasirinko pranešti socialiniame tinkle.

Pasak Lietuvos muzikų sąjungos prezidentės, „Auksiniai diskai“ muzikams teikiami kasmet, nuo 2001-ųjų. Ir nors įprastai apdovanojimų ceremonija vykdavo rugsėjį, „Didžiojo muzikų parado“ proga, šiemet, minint atkurtos Lietuvos 100-metį, renginį buvo nuspręsta organizuoti kiek anksčiau – balandžio 21-ąją.

„Nuo 2001-ųjų mes, kaip kūrybinė bendruomenė, dalijame „Auksiniu diskus“. Nors labai džiaugiamės teatralų apdovanojimais, norime atkreipti dėmesį, kad yra ne tik teatrinė scena, kad yra ir koncertų scena“, – sakė ji.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Audronė Žigaitytė-Nekrošienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Audronė Žigaitytė-Nekrošienė

„Auksinio disko“ prizą sudaro smuiko raktas ir auksinės metalizacijos plokštelė, laureatai yra atrenkami keturiose kategorijose: atlikėjo instrumentalisto, vokalisto-dainininko, taip pat – kolektyvo (kvarteto, choro, orkestro) ir džiazo muzikos atlikėjo.

„Mūsų įsteigto prizo nelydi jokie finansai. Tiek nominantus, tiek laureatus renka Muzikų sąjungos taryba, mūsų yra 14 ir aš, 15-as žmogus. Rinkimai vyksta diskusijų forma, yra keli turai, viskas yra užprotokoluota.

Apie Asmik apdovanojimą žinau nuo praėjusių metų lapkričio, todėl jis nėra susijęs su „Auksiniai scenos kryžiais“. Laureatus skelbdavome „Didžiojo muzikų parado“ dieną, visuomenei tai būdavo staigmena, nors mes su laimėtojais visuomet susisiekiame anksčiau, jau artėjant skelbimo datai. Asmik yra trečia laureatė, su kuria mėginau susisiekti“, – 15min pasakojo A.Žigaitytė-Nekrošienė.

Ji pasakojo, kad šiemet geriausio dainininko kategorijoje buvo atrinkti 10 nominantų, tarp kurių – ir Jurgita Adamonytė, Kostas Smoriginas, Vaidas Vyšniauskas, Viktorija Miškūnaitė, Liudas Mikalauskas.

Tačiau už ką buvo nuspręsta apdovanoti būtent A.Grigorian? „Esame asociacija, kurios viena iš pagrindinių veiklų – žurnalo „Muzikos barai“ leidyba, o per žurnalą stebime, kas užsiima audringesne, turiningesne veikla – tai toks paprastas kriterijus.

Asmik dalyvavo Zalcburgo festivalyje, ji šią vasarą pakviesta dainuoti Salomėją – tai viena sudėtingiausių partijų. Asmik patirtis neįkainojama, todėl aš padėjau tą vyšnią ant torto. Simpatizuoju jai seniai, todėl dar labai skaudu.

Mes neturime pinigų, viską darome be pinigų. Kaip jaustis mums? Kai mes nuoširdžiai, iš paskutiniųjų, iš tų projektinių grašių norime pagerbti, o viešoje erdvėje pasipila purvai.

Maestro Vladimiras Prudnikovas norėjo, kad šiemet būtų trys laimėtojai – Kostas Smoriginas, Jurgita Adamonytė ir Asmik Grigorian. Bet nuo 2001-ųjų rinkome vieną. Mano galva, teisių šioje istorijoje neliko“, – sakė ji.

Temos: 1 Asmik Grigorian

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką