TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Auksinių bičių“ apdovanojimuose pagerbti geriausi LRT darbuotojai

Ugnė Galadauskaitė ir Andrius Tapinas
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / Ugnė Galadauskaitė ir Andrius Tapinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienio vakarą Nacionaliniame dramos teatre vyko tryliktieji iškilmingi LRT darbuotojų apdovanojimai „Auksinės bitės 2013“.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija nusilenkia tiems, kurių darbu didžiuojasi ir kurie savo kūrybingumu labiausiai puošia visuomeninio transliuotojo eterį. Taip pat tiems, kurie nebūtinai yra žinomi plačiajai visuomenei, bet be kurių kruopštaus darbo ir geranoriškumo neįsivaizduojama kasdienė LRT veikla“, – pasidžiaugė vakaro vedėjai Ugnė Galadauskaitė ir  Andrius Tapinas.

Apdovanojimų ceremonijoje savo dainas dovanojo Karina Krysko, Justas Lapatinskas ir „Pop Ladies“, specialų šokio numerį paruošė duetas „LowAir“ – konkurso „Šok!“ nugalėtojai vilniečiai sutuoktiniai Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius.

Renginio akimirka
Renginio akimirka

„Auksinių bičių 2013“ ceremoniją žiūrovai išvys per LRT televiziją šį sekmadienį 21.15 val.

Šventinio vakaro metu paskelbtos šios nominacijos (nugalėtojai paryškinti):

LRT METŲ PROJEKTAS:

 • PIRMININKAVIMAS

Daugiau kaip šimto LRT darbuotojų komanda Europai ir pasauliui iš pirmininkavimo renginių parengė per 40 valandų tiesioginių transliacijų ir specialių jungimųsi iš Vilniaus. Į Vilniuje vykusį Rytų partnerystės viršūnių susitikimą akredituota per 1000 žurnalistų – daugiausiai Lietuvos istorijoje.

 • LRT OPUS ORE

Klausytojai ir žiūrovai jau spėjo pamėgti ir įvertinti prieš metus startavusią įdomiausias jaunosios kartos lietuviškas grupes ir atlikėjus pristatančią tikro garso koncertų seriją „LRT OPUS ORE“.

 • PORTALAS LRT.LT

LRT.lt autoriniai tekstai – svarbi LRT „eksporto šaka“ – vis dažniau pasirodo didžiausių Lietuvos naujienų portalų pagrindiniuose anonsuose, o pagal skaitomumą neretai atsiduria skaitomiausių straipsnių trejetukuose.

UŽ NUOPELNUS, ILGAMETĮ DARBĄ GARBĖS BITINUKAI įteikti:

 • Vidmantui Bačiuliui (dirba LRT nuo 1970 metų)
 • Radijo laidos „Gamta – visų namai“ kūrėjams (S.Paltanavičius, A.Drungilas, A.Šapogaitė, transliuojama nuo 1957 metų)

GERIAUSIA LRT TV LAIDA:

 • AUKSINIS BALSAS

Didžiausias Lietuvoje tikro garso projektas, per vieną sezoną tapęs TV konkursų etalonu. Iššūkis įvairiausių stilių atlikėjams, sugebantiems ne tik dainuoti su gyvu orkestru, bet ir atskleisti skirtingus muzikos žanrus. Projektas, įrodęs, kad ir pramoga gali būti kokybiška.
Vedėjai – Andrius Rožickas, Beata Tiškevič

 • EMIGRANTAI

Kieno šeima – be artimųjų Anglijoje, Airijoje, Ispanijoje ar Norvegijoje? Tokių Lietuvoje, ko gero, jau nėra. Apie juos – užsienyje laimės ieškančius, ją suradusius arba atvirkščiai, sudaužytomis širdimis ir tuščiomis kišenėmis, bet grįžtančius – pasakoja socialinės dokumentikos laida „Emigrantai“. Laida, pamėgta jau ir pačių emigrantų.
Autoriai – Toma Mačiulskytė, Orijus Gasanovas, Akvilė Kavaliauskaitė.

 • „LADA DIENA, LIETUVA“

„Naujienos skanios tol, kol karštos“, – sako laidos „Laba diena, Lietuva“ prodiuseris ir vedėjas Juras Jankevičius, televizinių technologijų pionierius, išmokęs jomis naudotis ne tik naujienų jaunuomenę, bet ir televizijos grandus. Šiandien Lietuva jungiasi „Labą dieną“, jeigu nori žinoti, kas vyksta čia ir dabar ne tik Seime, bet ir Prienuose, Preiloje ar  Pasvalyje. Jei naujienos nėra „Laboje dienoje“, tai apskritai ne naujiena! Autoriai – TV naujienų tarnybos komanda.
Autoriai – TV naujienų tarnybos komanda

GERIAUSIA RADIJO LAIDA:

 • „KĄ MAN SKAITYTI?“

Kaip išsirinkti Jums tinkančią knygą? Kaip rasti gerą romaną ar knygą vaikams? Ką skaito žinomi Lietuvos žmonės? Kokios knygos patinka rašytojams? Atsakymus į šiuos klausimus išgirsite laidoje „Ką man skaityti?“.
Autorių grupė: Jolanta Kryževičienė, Gailutė Jankauskienė, Raminta Jonykaitė, Audra Čepkauskaitė, Simona Aginskaitė  ir Mindaugas Nastaravičius.

 • „60 MINUČIŲ“

Faktai, įvykiai, nuomonės. „60 minučių“ – tiksliai, objektyviai, suprantamai. Pokalbiai ne tik su aukščiausiais šalies vadovais, pareigūnais, ekspertais, bet ir su klausytojais. Atsakymai į Jūsų klausimus – tiesiogiai. Išsami ir įvairiapusiška dienos įvykių analizė ne tik studijoje, bet ir iš įvykio vietos. Viskas, ko nespėjote sužinoti darbo dieną, – per vieną valandą.
Vedėjai – Agnė Skamarakaitė, Deividas Jursevičius.

 • „ATRASK LIETUVĄ“

Pažinę Europą ir apkeliavę egzotiškus kraštus, lietuviai ima atsigręžti į protėvių sukurtas vertybes ir jas iš naujo atranda.  Šeštadieniais klausytojai kartu su laida „Atrask Lietuvą“ keliauja po Vilniaus kiemelius ir skersgatvius, varpines ir galerijas, klajoja Lietuvos pažintiniais takais, lipa kalvomis, leidžiasi į požemius, klausosi istorijų, mitų ir legendų. O kad nenuklystų nuo istorinės tiesos – laidoje istorikų, menotyrininkų, archeologų, etnologų nuomonės.
Vedėja – Jolanta Jurkūnienė.

Renginio akimirka
Renginio akimirka

GERIAUSIAS LRT TELEVIZIJŲ ŽURNALISTAS, LAIDŲ VEDĖJAS:

 • EDITA MILDAŽYTĖ

Labdaros idėjų puoselėtoja („Bėdų turgus“), patriotinių projektų generatorė („Nacionalinių vertybių sąrašas“, „Mūsų laisvės metai“), dokumentinių filmų kūrėja, tiesioginių transliacijų profesionalė. Jau 25 metus eterio karalienė. Taip, Editos kelias televizijoje prasidėjo 89-aisiais...

 • JEVGENIJUS BARDAUSKAS

Žurnalistinę veiklą pradėjęs regione, Šiaulių korespondentų punkte, per kelerius metus taip patobulėjo, kad pateko į vieną profesionaliausių ir didžiausių naujienų tarnybų. O čia nevengė iššūkių ir naujų kūrybinių sumanymų. Jaunatviško entuziazmo labai reikėjo ir laidoje „Laba diena, Lietuva“, ir net „Savaitėje“.

 • EDMUNDAS JAKILAITIS

Žurnalistas, kurį gerbia ne tik kolegos. Nuomonių lyderis, kurio laidų aptarimu prasideda daugelio politikų diena. Aktualijų žurnalistikos aukščiausio pilotažo meistras („Dėmesio centre“, „LRT ekonomikos forumas“).

GERIAUSIAS RADIJO ŽURNALISTAS LAIDŲ VEDĖJAS:

 • JUSTINA MITKAITĖ

Toli gražu ne kiekvienam su naujienų laidomis dirbančiam žurnalistui pasiseka nugalėti pašėlusį tempą ir sustoti gilesniems apmąstymams. Justina tai daro labai profesionaliai – užuot bėgusi vien paskui įvykius, ji imasi tirti įvairius gyvenimo reiškinius ir jau sukūrė ne vieną radijo dokumentinę apybraižą ar pasakojimų ciklą. 

 • AISTĖ PLAIPAITĖ

Aistė Plaipaitė du kartus buvo antra, geriausiai parašiusi Nacionalinį diktantą. Prie beveik tobulo gimtosios kalbos mokėjimo pridėkime išskirtinį domėjimąsi pasaulio įvykiais – Aistė studijuoja tarptautinius santykius, taip pat radijišką balso tembrą ir vargu ar berastume geresnę žinių redaktorę.

 • RAMINTA JONYKAITĖ

Manote, kad ji nedrąsi jauna žurnalistė? Neapsigaukite – žurnalistinis tyrimas, analitiniai pasakojimai, pokalbiai tiesioginiame eteryje yra tik smulkmena, lyginant su tuo, kiek naujų temų, idėjų dar paslėpta jos stalo stalčiuose. O šiemet Raminta prisijungė prie „Kultūros savaitės“ kūrybinės grupės.

Renginio akimirka
Aistė Plaipaitė

GERIAUSIAS TV PROFESIONALAS, ŽMOGUS UŽ KADRO:

 • VIKTORAS SNARSKIS

Profesionalus režisierius, LRT KULTŪROS kanalo protas ir širdis. Patyręs televizijos vilkas, net finansinės krizės metu sugebėjęs puoselėti kultūrą ir į ekranus išleisti daug originalių laidų. Puikiai išmano tiek kultūros aktualijas, tiek istoriją, o LRT archyvą moka atmintinai

 • AUDRONĖ PUKĖNIENĖ

Audronė meistriškai diriguoja visam LRT rekvizito ūkiui. Jos dėka darniai sukasi dekoracijų statytojai, siuvėjai, butaforai, rekvizitininkai, o visos kylančios problemos būna sklandžiai ir be panikos išspręstos. Bet kurią savaitės dieną, bet kuriuo paros metu ir į bet kurį klausimą Audronė ras atsakymą.

 • ARMINAS PAULAUSKAS

Jaunas, perspektyvus technologijų žinovas, KTS profesionalas, vadovaujantis  itin sudėtingos  kilnojamosios TV stoties eksploatacijai. Tai žmogus, išsaugantis blaivų protą net kritiškiausiose transliacijų situacijose. LRT televizijos kūrybiniai darbuotojai gali būti užtikrinti: Arminas, negailėdamas laiko ir pastangų, visada pagelbės kokybiškai įgyvendinti jų sumanymus.

GERIAUSIAS RADIJO PROFESIONALAS, ŽMOGUS UŽ  ETERIO:

 • DAIVA SVIGLINSKIENĖ

Radijo programa – ne tik žinios, laidos, koncertai. Tai programos šaukiniai, laidų skirtukai ir anonsai. Kaip skambės visa LRT RADIJO ar LRT KLASIKOS programa, priklauso nuo radijo režisieriaus. Daiva kasdien sužiūri radijo grojaraščius, parengia ir į programą sudeda laidų anonsus.

 • REGINA VERBAITIENĖ

Kai programą transliuoja garso operatorė Regina, žurnalistai gali būti ramūs ir beveik nežiūrėti į laikrodį – ji atidžiai seka ne tik techniką, bet ir eterio turinį. Radijo klausytojai dažnai net neįtaria, kad jei ne žaibiška Reginos reakcija ir patirtis, atrodytų, ką tik įprastai skambėjusi laida dėl netikėtų aplinkybių galėjo ir nutrūkti.

 • AIMUTIS STAŠAUSKAS

Kai prisieina greitai radijui transliuoti iš neįprastos vietos, visų akys pirmiausia krypsta į tokius inžinierius kaip Aimutis Stašauskas – visi žino, kad jis su savo pulteliu ir laidų raizgalyne užtikrins gerą garso kokybę ir nuo Palangos tilto, ir nuo Medvėgalio kalno.

2013-ųjų „Kultūros šviesulys“

Interneto lankytojai išrinko 2013-ųjų „Kultūros šviesulį“. Juo tapo operos meno propaguotojas medicinos mokslų daktaras Rimgaudas Kazakevičius. Jau daugelį metų jis kolekcionuoja vertingiausius operos įrašus, kuriais dalinasi su visuomene, rengdamas viešus operos vakarus, pristatydamas pasaulio teatrų naujienas.

Daktaras R. Kazakevičius kiekvienam tokiam vakarui pats parengia medžiagą, pristato būsimą spektaklį, pasakoja apie kompozitorius, režisierius, dirigentus, solistus.

„Kultūros šviesulio“ rinkimus jau šeštąjį kartą inicijavo radijo programos LRT Klasika laida „Ryto allegro“.

LRT radijo 2013-ųjų „Metų žmogus“

Kaip ir kasmet metų pabaigoje, LRT radijas renka Metų žmogų. LRT radijo laida „Ryto garsai“ penktadienį paskelbė, kad šiemet juo tapo keliautojas, alpinistas, sveikatingumo renginių organizatorius Algimantas Jucevičius. Jis daugiau nei penkis dešimtmečius rengia masinius „Snaigės“ žygius lygumų slidėmis, taip pat pėsčiųjų žygius bei pažintines turiadas į kalnus.

„Labai skatinčiau save nugalėti ir peržengti savo namų slenkstį, išeiti į nuostabią gamtą. Čia yra svarbiausias dalykas. Ne kokios varžybos, ne skubėjimas, o tiesiog buvimas gamtoje,“ – LRT radijui teigė 2013-ųjų „Metų žmogus“.

Algimantas Jucevičius vadovauja Lietuvos keliautojų sąjungai, asociacijoje „Sportas visiems“ dirba generaliniu sekretoriumi. Į jo raginimą sveikatos siekti daugiau judant gamtoje, anot Jucevičiaus bendraminčių, yra atsakę dešimtys tūkstančių žmonių.

LRT radijo „Metų žmogaus“ rinkimai vyko jau dešimtąjį kartą. Pirmasis LRT radijo „Metų žmogus“ – Prezidentas Valdas Adamkus.

Renginio akimirka
Renginio akimirka
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką