Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 2d. 13:51

Aušra Maldeikienė – apie pasiruošimą laidotuvėms: jau išsirinko muziką ir sudarė svečių sąrašą

Aušra Maldeikienė
TV3 nuotr. / Aušra Maldeikienė

Neretai pasišaipoma iš vyresnio amžiaus žmonių, kurie iš anksto pasiruošia savo laidotuvėms – spintoje lemtingos valandos laukia įkapės, kai kas net karstą išsirenka. Apie laidotuvių ritualą kalbėti vengiama, bet gal visai be reikalo? Nors kartą patyrę artimo netektį, žino, kokia kyla sumaištis ir kiek reikia sutvarkyti laidotuvių reikalų. Tai trukdo deramai išgyventi liūdniausias gyvenime emocijas ir atsisveikinti su brangiu žmogumi. Apie pasiruošimą laidotuvėms papasakojo Aušra Maldeikienė, Šarūnas Jasiukevičius ir Rūta Cimarmanaitė.

Europarlamentarė Aušra Maldeikienė savo vaikams jau yra surašiusi didžiąją dalį nurodymų – saugiai padėtas net socialinės paskyros slaptažodis, kad, laikui atėjus, būtų galima tinkamai ją uždaryti. Paruoštas testamentas, pageidavimai, kaip ir kur moteris norėtų būti palaidota, netgi surašyti muzikos kūriniai ir pažymėta vieta Šventajame Rašte, sudarytas sąrašas žmonių, kuriuos pakviesti.

Būdama maža ji augo su vienuolėmis, laidojo savo artimuosius, lankydavo žmones senelių namuose – net mirštančiuosius. Visa tai neatbaidė nuo mirties, o kaip tik tapo aiškiu paveikslu ateities, kuri visus mus ištiks.

Negana to, ji sumanė iš anksto parašyti laiškus žmonėms, kuriuos labai myli ir kurie patys negailėjo gerumo.

„Sąraše – jau devyniasdešimt du žmonės ir vis dar ką nors prisimenu. Gražu taip ruoštis mirčiai, – sako Aušra Maldeikienė. – Esminė mano mintis ta, kad daug žmonių pradeda gyventi tik pajutę mirties alsavimą. Atsimerkime – ir kol jaunesni, veskime mažus vaikus į laidotuves, kalbėkime, aiškinkime jiems apie tai, o ne auginkime pusiau idiotais bandydami slėpti nuo jų natūralius normalius dalykus. Kitaip auginamas miegantis vaikas.“

Kitas TV3 laidos „Visi mes žmonės“ pašnekovas keliautojas, televizijos laidos vedėjas Šarūnas Jasiukevičius žinomas savo kelionėmis į Černobylio atominę elektrinę, kas daugeliui kelia šiurpą – juk ten po avarijos iki šiol itin didelis radiacijos fonas. Tačiau daugiau nei pusę šimto karto ten buvojęs vyras žino, kaip elgtis, nuolat tikrina savo sveikatą.

Tiesa, sykį širdis virptelėjo, kai gardžiai atsigėrė Pripetėje vietoje išvirto vyšnių kompoto – tiek vanduo, tiek vyšnios juk iš ten.

Kai Šarūnas pagalvoja apie tai, kad kažkada teks palikti šį pasaulį, nenusimena.

„Geriausia, kai žmonės nesukelia problemų savo kaprizais dėl laidotuvių“, – sako jis.

„Per laidotuves svarbiausia galvoti apie velionį, pildyti jo pageidavimus, o ne baimintis, ką kiti pasakys“, – pataria laidojimo ceremonijų organizavimo konsultantė Rūta Cimarmanaitė.

Apie visa tai – TV3 televizijos kuriamoje laidoje „Visi mes žmonės“ pirmadienį 19.30 val.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką