Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aušra Maldeikienė: „Mes esame atliekos“

Aušra Maldeikienė
BFL nuotr. / Aušra Maldeikienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Aštuoniasdešimt tūkstančių litų – tokios sumos prireikė jaunai šeimai jų aklo ir beveik kurčio sūnelio operacijai. Ši kochlearinio implanto operacija žadėjo išsigelbėjimą vienerių metų berniukui, po jos jis galėtų girdėti.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Tačiau kur imti tiek pinigų šeimai, auginančiai du mažus vaikus ir besiglaudžiančiai tėvų name? Netgi atsiradus vilčiai, kad ligonių kasos padengs didžiąją dalį sumos – 50 tūkstančių, likusių pinigų vaikelio tėvai neturėjo iš kur paimti. Šeimai padėjo ne rajono Savivaldybė, į kurią jie kreipėsi pagalbos, ne pasiturinčios institucijos, o paprasti žmonės. „Atrodo, įvyko stebuklas, –laidos „Valanda su Rūta“ metu, braukdamas skausmo ir džiaugsmo ašaras, sunkiai rinkdamas žodžius pasakos mažylio, kuris dabar jau tikrai sulauks operacijos tėvas Evaldas. – Per tris savaitgalio dienas į sąskaitą, kurią atidarėme vaiko vardu, suplaukė beveik visi operacijai reikalingi pinigai.“

Evaldas su žmona negalėjo numatyti tik vieno atvejo. Pasirodo, dalis tų geranoriškai suaukotų pinigų priklauso valstybei. Net 15 proc. nuo gautos sumos šeima privalės sumokėti į valstybės biudžetą. Šitokią žinią šeimai pranešė Valstybinė mokesčių inspekcija, teigiama pranešime spaudai.

Kuo galime pasitikėti, kai mus ištinka bėda? Kai valdžia mūsų bėda tik pasinaudoja, kai darbdavys atsuka nugarą? Laidoje dalyvavusi populiarios LTV laidos „ Bėdų turgus“ vedėja prabils apie atjautą. Tą atjautą ir gerumą, kuris mus ir neįgalaus berniuko tėvus mus kartais tiesiog pritrenkia. „Bėdų turguje“ tokių atvejų, kai aukoja žmonės vos ne paskutinius litus, tikrai nemaža. Prisimenu, kai viena močiutė pervedė į mūsų sąskaitą 30 tūkst. litų. Paskambinome, norėdamos pasitikslinti, ar neapsiriko, o jeigu iš tikrųjų neapsiriko, tai padėkoti. O ta močiutė net į kalbas nesileido : „Netrukdykite man dirbti, nieko ypatingo aš nepadariau. Visi tą darome“, – prisiminė Edita Mildažytė.

Dar kategoriškiau apie atsainų valdininkų požiūrį į žmogų prabilo laidoje ekonomikos mokslų daktarė Aušra Maldeikienė : „Supratau – mes esame atliekos“...

Ir paradoksas. Valstybėje nepakanka pinigų nemokamai neįgalaus vaiko operacijai. Toje pačioje valstybėje premjero rezidencijai Turniškės remontuoti pinigų yra. 3,5 mln. jau išleista renovacijai. Ir tai dar ne pabaiga. Kaip Seimo narys Andrius Mazuronis bandė išsiaiškinti Turniškėse mįslingas renovacijos paslaptis ? Kodėl Audito komiteto narys taip ir liko už mindžiukuoti už rezidencijos durų?

Diskusija – Jau šį ketvirtadienį, 19.40 val., „Valandoje su Rūta.“

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką