Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Autizmo dienai – premjera „Juodas balionas“ per Lietuvos televiziją

Šaltinis: 15min
0
A A

Kai sutiktas gatvėje žmogus elgiasi keistai, kitaip, negu mums įprasta, sutrinkame. Nes nesuvokiame, kad dažnai keisto elgesio priežastis – autizmas, liga, kuria serga maždaug vienas iš šimto žmonių.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Kai sutiktas gatvėje žmogus elgiasi keistai, kitaip, negu mums įprasta, sutrinkame. Nes nesuvokiame, kad dažnai keisto elgesio priežastis – autizmas, sutrikimas, nuo kurio kenčia maždaug vienas iš šimto žmonių.

Balandžio 2-oji – tarptautinė autizmo diena, kurią Lietuvos televizija paminės premjera. Šeštadienį, balandžio 2 d. 23.05 val. bus rodoma Berlyno festivalyje apdovanota australų drama „Juodas balionas“ („The Black Balloon“, 2008 m.) . „Normalu“ – reliatyvi sąvoka“, teigia filmo kūrėjai, atskleidę jaudinančią nuo autizmo kenčiančio vaikino, jo jaunesniojo brolio ir gražuolės draugės istoriją.

Su šeima į kitą miestą persikraustęs šešiolikmetis Thomas trokšta kuo greičiau pritapti naujoje mokykloje, padaryti įspūdį draugams. Netrukus jam pasiseka užmegzti draugystę su žavia mergaite Jackie. Deja, yra viena kliūtis – jo vyresnysis brolis Charlie – autistas, bėgiojo po miestą vienomis kelnaitėmis, pačiu netikėčiausiu metu pradeda leisti keistus garsus, o prekybos centre jį ištinka isterija. Ir tai tik keletas Charlie’o poelgių, kurie daro gėdą Thomui, tad šis kartais būna net agresyvus brolio atžvilgiu. Ar pavyks Thomui, padedamam tėvų ir Jackie, suprasti ir pamilti savo vyresnįjį brolį?

Balandžio 2-osios išvakarėse, penktadienį, apie autizmą kalbės Lietuvos televizijos laida „Labas rytas“, laidoje dalyvaus Pasaulinės sveikatos organizacijos Lietuvoje vadovas Robertas Petkevičius ir medicinos mokslų daktarė Liudvika Starkienė.

Autizmas – raidos sutrikimas, kuris paprastai lemia nepakankamą socialinių įgūdžių išsivystymą ar šio vystymosi sulėtėjimą. Priešingai paplitusiam įsivaizdavimui, autizmas –  ne liga, ir juo nesergama. Nuo jo nėra vaistų. Autizmas yra raidos sutrikimas, jį žmonės turi arba nuo jo kenčia. Biologiškai tai yra tam tikrų smegenų sričių disfunkcija – kitaip nei daugumos žmonių susidariusios smegenų jungtys.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką