Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 14d. 13:32

Automobilių slalomo varžybose dalyvavusios Skaistė Steikūnaitė ir Vita Jakutienė: „Kartą pabandžius negali sustoti“

 Skaistė Stekūnaitė ir Vita Jakutienė
Renginio organizatorių nuotr. / Skaistė Stekūnaitė ir Vita Jakutienė

Šeštadienį merginų grupės „Naujos pupytės“ narės Skaistė Steikūnaitė ir Vita Jakutienė išbandė save moterų automobilių slalomo varžybose. „Moterų vairavimo meistriškumo čempionato“ varžybose dainininkės varžėsi su gausiu būriu vairuojančių moterų, o rungtį įveikti turėjo su itin sportišku automobiliu – „Toyota GT86“.

Abi grupės narės automobilius vairuoja jau po 8-erius metus. Merginos pasakojo, kad itin daug vairuoja, ypač kai tenka koncertuoti Klaipėdoje, Palangoje, Šiauliuose ar net Telšiuose. Nors automobilių sporto renginius stebi dažnai, pačioms juose dalyvauti nėra tekę, todėl šis automobilių slalomas, skirtas moterims, joms buvo pirmosios tokios varžybos.

Prieš startą dainininkės neslėpė jaudulio, tačiau įdėmiai stebėjo, kaip trasa važiavo kitos dalyvės bei analizavo trasos trajektorijos brėžinį. Automobilis jų negąsdino, kadangi Skaistė kasdien važinėja su galiniais ratais varomu „Lexus“, o Vita, kuri dabar vairuoja visureigį BMW, anksčiau važinėjo taip pat su galiniais ratais varomu automobiliu.

Visų nuostabai, kaip pirmą kartą dalyvaujančios, abi „Naujų pupyčių“ narės įveikė trasą ir parodė itin gerus laikus. Kaip joms tai pavyko, paklausėme jų pačių.

Merginos, kokie Jūsų įspūdžiai po pirmojo starto ir finišo automobilių slalomo varžybose?

Skaistė: „Wow, kaip faina. Net kojų keliai drebėjo vairuojant ir apėmė adrenalinas. Nors ir pirmą kartą važiavau tokiose varžybose, labai patiko. Žinoma, trasa sėdint automobilyje atrodė visai kitaip, nei iš šono ar popieriuje, ir bijojau susipainioti, tačiau tikrai pasisekė ir teisingai pravažiavau. Iš tikro bijojome būti paskutinės.“

Vita: „Susidomėjau. Man labai patiko ir tikrai norėčiau dar dalyvauti. Tai tikrai nebus pirmas ir paskutinis kartas, tad su kolege praktikuosimės. (šypsosi) Iš tikro buvo sunku, nes pirmą kartą teko važiuoti pagal pateiktą trasą, šiek tiek susipainiojau vieną važiavimą ir praradau laiko. Tačiau tikiu, kad jei pasipraktikuočiau, tikrai į pirmąjį trejetuką pakliūčiau.“

Ar reikalingi moterims tokie renginiai?

Vita: „Tai visų pirma suteikia praktikos, o ir trasoje važiuoti yra saugu. Moterims svarbu save išbandyti, manevruoti, tai tik į naudą.“

Skaistė: „Pritariu Vitai. Moterys, sėdusios prie vairo ir važiuodamos tokia trasa, išbando savo jėgas, taip pat pajaučia adrenaliną, kurio kitur negali pajusti. Be to, taip saugiau važiuoti, nei gatvėje.“

Pasakodamos savo įspūdžius, Skaistė su Vita vienbalsiai šūktelėjo „Kartą paragavus negali sustoti!“ ir tvirtai pasakė, kad dalyvaus panašiuose renginiuose ir ateityje.

Trasą šioms slalomo varžyboms parengęs „Sportinio vairavimo centro“ direktorius Andrejus Savčenko pastebėjo, kad tiek Skaistė, tiek Vita yra gan azartiškos ir drąsios vairuotojos, todėl nenuostabu, kad pirmą kartą startavusios tokiose varžybose ne tik kad nesusipainiojo, bet pasiekė gana gero rezultato. Skaistė trasą geriausiu važiavimu įveikė per kiek daugiau nei 49 sekundes, o Vita per beveik 55 sekundės, o geriausias trasos įveikimo laikas buvo šiek tiek daugiau nei 45 sek.

Renginio organizatorių nuotr./Vita Jakutienė
Renginio organizatorių nuotr./Vita Jakutienė

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką