Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 1d. 21:12

Bajorišką kraują Vilniuje praliejęs vairuotojas kaltės dar neišsipirko

Už šią avariją, per kurią vienas žmogus žuvo ir dar vienas smarkiai sužeistas, Širvintų gyventojui grėsė iki 10 metų kalėjimo, tačiau nelaisvės jis išvengė.
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Už šią avariją, per kurią vienas žmogus žuvo ir dar vienas smarkiai sužeistas, Širvintų gyventojui grėsė iki 10 metų kalėjimo, tačiau nelaisvės jis išvengė.

Avarijoje žuvusio kilmingo vilniečio šeima – našlė, dvi dukterys ir du vaikaičiai – teisme reikalauja iš kaltininko atlyginti turtinę ir neturtinę žalą.

Kraupi kaktomuša, per kurią net automobilio dujų balionas skriste išskrido iš bagažinės, sudrebino Geležinio Vilko gatvę dar 2007-ųjų vasario 26-ąją. Po vadinamuoju Gerosios Vilties transporto žiedu girto širvintiškio Osvaldo Vitkausko vairuojamas Audi 80 automobilis per šlapdribą išlėkė į priešpriešinę eismo juostą ir rėžėsi į Mazda Xedos 6 ekipažą. Tarp šio japoniško automobilio keleivių buvo Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos Legitimacijos tarybos vicepirmininkas 46 metų Arūnas Blinstrubas.

Greitosios medikai reanimobilyje dar visą pusvalandį kovėsi dėl vyriškio gyvybės, tačiau nesėkmingai (plačiau apie avariją skaitykite ir filmuotą medžiagą žiūrėkite skyrelyje straipsnio apačioje).

Kompensacijų laukia net anūkai

Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Žuvusysis keliavo aiuo automobiliu.
Žuvusysis keliavo šiuo automobiliu.

Avarijos kaltininkas O.Vitkauskas, kurio girtumą patvirtino kraujo tyrimai (1,99 promilės alkoholio), dėl avarijos buvo nuteistas kalėti 5 metus, bausmės vykdymą atidetant trejiems metams. Jei per ateinančius trylika mėnesių O.Vitkauskas nenusikals, už grotų sėsti jam neteks. Tačiau pražūtingai vairavusio 33 metų vyro laukia dar viena prievolė – jam teks atlyginti būriui A.Blinstrubo artimųjų padarytą turtinę ir neturtinę žalą.

Šią savaitę Vilniaus apygardos teismo posėdyje pradėta rengtis civilinei bylai, kurioje kompensacijos iš O.Vitkausko reikalauja be pagrindinio maitintojo likusi gausi bajoriška šeima: našlė Dalia Blinstrubienė, dukterys Evelina bei Jurga ir dar du anūkai, kuriuos žuvęs senelis rėmė, padėjo auginti.

Ragina tartis, o ne bylinėtis

Apygardos teismo teisėja Rita Kiselienė antradienio posėdyje nuoširdžiai ir entuziastingai rūpinosi, kad šalims pavyktų susitarti geranoriškai, išvengiant nuožmaus bylinėjimosi.

„Teismo tikslas – pasiaiškinti, ar yra galimybės šioje byloje sudaryti taikos sutartį, ir ką reikėtų padaryti, kad tokios galimybės atsirastų“, – kalbėjo teisėja R.Kisielienė.

Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Ia kelių erelio Audi 80 po avarijos nieko neliko.
Iš kelių erelio „Audi 80” po avarijos nieko neliko.

„Su mumis niekas nebendravo, o mes patys kontaktų neieškojome“, – taip pareikšdamas, teisėją nuliūdino ieškovų interesams atstovaujantis advokatas Žilvinas Mišeikis.

Atsakovo atstovas Valentinas Račys priminė, jog kaltininkas tikrai siekia šioje byloje taikos sutarties, o kokiomis sąlygomis ji galėtų būti pasiekta, išdėstyta atsakovo atsiliepime į ieškinį.

„Toks pasiūlymas, pasak ieškovų, yra įžeidžiamas“, – pareiškė Blinstrubų šeimai atstovaujantis advokatas, turėdamas omenyje siūlymą pakloti iš viso 20 tūkst. litų. Pusę šios sumos vairuotojas O.Vitkauskas pasirengęs sumokėti žuvusiojo žmonai, o dar po 5 tūkst. litų – dviem dukroms.

„Netekus pagrindinio maitintojo, šeimą ištiko labai didelė krizė“, – teisme kalbėjo advokatas Ž.Mišeikis, leidęs suprasti, kad Blinstrubų šeima tikisi ne simbolinės, bet apčiuopiamos kompensacijos.

Iš draudimo – 137 tūkst. litų

Žuvusiojo A.Blinstrubo artimiesiems 137 236,4 lito jau yra sumokėjęs „Lietuvos draudimas“, nes į avariją buvęs bendrovės „Autokurtas“ darbuotojas pateko keliaudamas namo iš darbo, kur buvo apdraustas. Dar 6000 litų žuvusiojo šeimai savo iniciatyva jau yra sumokėjęs O.Vitkauskas.

Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Per avariją balionas iaskriejo ia Audi bagažinės, į lauką veržėsi dujos.
Per avariją balionas išskriejo iš „Audi” bagažinės, į lauką veržėsi dujos.

Advokatas Ž.Mišeikis teisme prasitarė, kad artimieji dabar gailisi priėmę šią sumą kaip dalį nuostolių padengimo, nes abejoja O.Vitkausko atgailos nuoširdumu.

„Žmogus savo noru atlygina žalą, o jūs gailitės, kad priėmėte?“ – stebėjosi teisėja.

Advokatas aiškino, jog Blinstrubų šeima tebėra įskaudinta po televizijos laidos „Karas keliuose“, kurioje žuvusiojo artimieji neįžiūrėjo, kad O.Vitkauskas apgailestautų dėl įvykusios tragedijos.

„Ar tai yra blogai, jei jis anksčiau nesigailėjo, o dabar gailisi?“ – niekaip negalėjo suprasti teisėja R.Kiselienė.

Ji siūlė suvokti, kad visada kur kas lengviau bendrauti su geranoriškai, o ne priešiškai nusiteikusiu žmogumi.

Ligšiol net neatsiprašė

„Mano klientai iš atsakovo nėra sulaukę jokio atsiprašymo. Kuris turi žengti pirmąjį žingsnį?“ – retoriškai teiravosi advokatas Ž.Mišeikis.

Tačiau teisėja siūlė suprasti, kad didelių bėdų prislėgtam kaltininkui paprastai būna kur kas sunkiau ištiesti ranką, nes jis bijo priešiškos reakcijos. Tuo tarpu nukentėjusiųjų pusei parodyti iniciatyvą neturėtų būti kliūčių. „Šioje situacijoje geriau ne stovėti nuošalyje ir ne laukti, kol prieis, o patiems parodyti iniciatyvą“, – Blinstrubų šeimai per jos advokatą patarinėjo teisėja R.Kiselienė.Galima prašyti atlyginti ir milijoną, ir dešimt milijonų, bet reikia atsižvelgti, kiek realiai galės būti išieškota, – patarinėjo teisėja R.Kiselienė.

Savo ruožtu dėl avarijos kalto vairuotojo O.Vitkausko advokatas pakartojo: „Be abejo, yra noras išspręsti ginčą taikiai, tiesiog reikėtų atsižvelgti į realią mano ginamojo turtinę padėtį.“

15min.lt žiniomis, šiuo metu paprastą darbą dirbantis O.Vitkauskas yra vedęs, augina mažametį vaiką.

Milijonų tikėtis neverta

Teisėja R.Kiselienė apibendrino parengiamojo posėdžio diskusiją: „Galima prašyti atlyginti ir milijoną, ir dešimt milijonų, bet reikia atsižvelgti į realijas – kiek realiai galės būti išieškota.“

Prieš išsiskirstant teisėja advokatų primygtinai pareikalavo, kad šie sutartų tikslią datą, kada surengs abiejų šalių pasimatymą akis į akį. Teisėja taip pat prašė teisininkų būsimo susitikimo metu suvaldyti emocijas, kad būtų ne liejamos nuoskaudos, bet konstruktyviai deramasi dėl taikios ginčo baigties.

Medikai – sunkiai sukalbami

Advokatas Ž.Mišeikis minėjo norėsiąs papildyti bylos medžiagą medikų dokumentais apie našle likusios D.Blinstrubienės dabartinę sveikatos būklę, tačiau prasitarė susidūręs su netikėta kliūtimi: gydytojai net pačiai pacientei atsisakė išduoti pažymą apie moters sveikatą!

„Sveikatos priežiūros įstaigos dabar labai bijo savo atsakomybės, nors ir aiškiname, kad medžiagos reikės teismui“, – pasakojo advokatas.

Posėdyje taip pat nutarta kaip trečiąją šalį į šią bylą įtraukti ir draudikų bendrovę. Visi sutarė, jog tai suteikts bylai aiškumo.

Kitą kitą posėdį teismo dalyviai rinksis balandžio 13-ąją.


Tragiškos avarijos aplinkybės (galite pažiūrėti ir Andriaus Vaitkevičiaus filmuotą medžiagą)

 

VIDEO: Audi ir Mazda avarija Vilniuje, per kurią žuvo bajoro palikuonis

 

Lemtingąjį pirmadienį 19.03 val., kai Vilniuje snigo, Geležinio Vilko gatve (po Savanorių ir Laisvės prospektų žiedinės sankryžos viaduku) skriejo neblaivaus O.Vitkausko vairuojama juoda Audi 80.

Slidžiame kelyje O.Vitkauskas bandė lenkti, tačiau nesuvaldyta 1986 metų gamybos mašina išlėkė į priešpriešinio eismo juostą, ėmė slysti ir šonu trenkėsi į atvažiuojančią Mazda Xedos 6.

Į įvyko vietą anksčiau už specialiąsias tarnybas atvykęs vienas fotoreporteris pamatė prie nuolaužų besiglaustančius nukentėjusiuosius, keli iš jų buvo sukruvintomis galvomis ir veidais.

Netrukus čia atskubėjo ugniagesiai gelbėtojai, iš pradžių vienas, o po to – dar du greitosios medikų ekipažai, policininkai.

Panašu, kad A.Blinstrubas buvo neprisisegęs saugos diržo, nes per avariją iškrito iš automobilio.

Medikai jo nebeatgaivino. Beje, galingą ir tvirtą nuosavą automobilį turėjęs A.Blinstrubas paprastai vairuodavo pats, tačiau šį kartą važiuoti namo jis sėdo į bendradarbio vairuojamą mašiną.

Per įvykį nukentėjo ir Mazda vairuotojas – vyrui, kuriam tądien buvo 21 metai, sulaužyta koja, prakirsta kakta.

Jo bendraamžis keleivis nukentėjo mažiausiai – sulaužytą plaštaką ir sudaužytus pirštus jis išleistas gydytis į namus.

Audi vairuotojas O.Vitkauskas, kuris pareigūnams iškart pasirodė visiškai girtas, buvo išvežtas į ligoninę, kur jam diagnozuoti šonkaulių lūžiai, galvos sužalojimai. Vėliau teismuose vairuotuojas prisipažino rimtai gėręs išvakarėse, o pirmadienį nuo pagirių bandęs išsigelbėti keliais buteliais stipraus alaus.

Transporto priemonės sumaitotos nepataisomai. Po galingo smūgio dujų balionas ir atsarginis ratas pralaužė Audi bagažinę ir nuskrido už kelių dešimčių metrų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Sportas

Pabėgėlių gudrybės – savo tikslo siekė bandydami apgauti lietuvius sporto organizatorius

Popiežiaus vizitas Lietuvoje

Pasaulis kišenėje

Garsiausi Lietuvos koldūnai – legenda, telpanti į arbatos šaukštelį

Gyvenimas

Jos mus saugo. Kalėjimo prižiūrėtoja E.Martinkėnaitė: „Filmuose prižiūrėtojai vaizduojami per daug atsipūtę“

Aktualu

Rinkimų sezono pradžia Ukrainoje: Julijos Tymošenko sugrįžimas

Gazas

Vos P.Aršauskui atgavus vairuotojo pažymėjimą, pasipylė „Lamborghini“ pažeidimų vaizdai

Vardai

Vladas Kovaliovas tik po metų atšventė 50-metį: sveikino muzikantai ir mylimoji Indrė Launikonytė

Interviu Kultūra

Žmogaus ir Žemės nuovargis: pokalbis su Venecijoje Lietuvai atstovausiančios operos „Saulė ir jūra“ autorėmis

Vardai

Petras Gražulis pirmąkart pamatė dukrą: Birutė Navickaitė atsiprašymo taip ir neišgirdo

Mokslas.IT

Ši nuotrauka – ne klastotė. Tačiau kosmose iki šiol niekas nepasimetė. Kaip?

Gyvenimas

Paryžiuje už nuotakos sukurtą įvaizdį auksą laimėjusi vizažistė: „Tendencija – mažiau dirbtinumo“

24sek

„urBONUSas“: „Ryto“ šansai patiesti „Žalgirį“ ir labiausiai neįvertintas Lietuvos treneris

Gazas

Paskelbti duomenys: vidutinio greičio matuokliai užfiksavo beveik 90 tūkst. pažeidėjų

24sek

ESPN sprigtas J.Valančiūnui: prastesnis už D.Sabonį?

Verslas

Rado landą: sukūrė programą, kuri renka ir apdoroja duomenis, bet nepažeidžia privatumo

Aktualu

Nidos forumas. Lenkų filosofas Bogdanas Szlachta apie Europą kamuojančią migreną

Vardai

Eminemo ir Machine Gun Kelly kovoje triumfuoja jaunasis reperis: kas juoksis paskutinis?

Aktualu

D.Grybauskaitė: kovai su nelegalia migracija būtini ilgalaikiai europiniai sprendimai

24sek

„Skycop“ pasiruošimo finiše M.Gecevičius blykstelėjo 7 tritaškiais

Aktualu

Viskonsine per šaudymo incidentą sužeisti keturi žmonės

Naujienos

Sportas

Pabėgėlių gudrybės – savo tikslo siekė bandydami apgauti lietuvius sporto organizatorius

Popiežiaus vizitas Lietuvoje

Gazas

Lietuviams parodė 2,5 t sveriantį sportinių automobilių „žudiką“, išvystantį 700 AG – „Jeep Grand Cherokee Trackhawk“

Aktualu

Kaip Rusija naują Donecko separatistų vadą rinko: susodinę banditus į autobusą ir išvežę į Rostovą prie Dono

Verslas

Konkursas „Už darnią plėtrą“: etalonu tapęs verslo kvartalas, iškilęs vietoje duonos fabriko

Pasaulis kišenėje

Garsiausi Lietuvos koldūnai – legenda, telpanti į arbatos šaukštelį

Gyvenimas

Jos mus saugo. Kalėjimo prižiūrėtoja E.Martinkėnaitė: „Filmuose prižiūrėtojai vaizduojami per daug atsipūtę“

Sportas

Čempionų lyga: Amsterdamo „Ajax“ pergalė ir lygiosios Ukrainoje

Vardai

Vladas Kovaliovas tik po metų atšventė 50-metį: sveikino muzikantai ir mylimoji Indrė Launikonytė

Aktualu

Rinkimų sezono pradžia Ukrainoje: Julijos Tymošenko sugrįžimas

Aktualu

Proginis policijos reidas Vilniuje: auklėjo ir vairuojančius be šalmų, ir be galvų

24sek

„urBONUSas“: „Ryto“ šansai patiesti „Žalgirį“ ir labiausiai neįvertintas Lietuvos treneris

Gazas

Vos P.Aršauskui atgavus vairuotojo pažymėjimą, pasipylė „Lamborghini“ pažeidimų vaizdai

Gazas

Paskelbti duomenys: vidutinio greičio matuokliai užfiksavo beveik 90 tūkst. pažeidėjų

Vardai

Petras Gražulis pirmąkart pamatė dukrą: Birutė Navickaitė atsiprašymo taip ir neišgirdo

Mokslas.IT

Ši nuotrauka – ne klastotė. Tačiau kosmose iki šiol niekas nepasimetė. Kaip?

Gyvenimas

Paryžiuje už nuotakos sukurtą įvaizdį auksą laimėjusi vizažistė: „Tendencija – mažiau dirbtinumo“

Sportas

A lyga: Kauno „Stumbras“ iš Klaipėdos parsiveža pergalę

Interviu Kultūra

Žmogaus ir Žemės nuovargis: pokalbis su Venecijoje Lietuvai atstovausiančios operos „Saulė ir jūra“ autorėmis

24sek

ESPN sprigtas J.Valančiūnui: prastesnis už D.Sabonį?

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką