Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Balerinos Eglės Špokaitės meilės istorija: „Amerikoje noriu tapti žmona, pabūti moterimi...“

Eglė Špokaitė
Dainiaus Mačikėno nuotr. / „Ne vieną kartą esu girdėjusi sakant, kad to, ko žmogus negali išreikšti žodžiais – nesupranta. Bet man atrodo, kad aš suprantu. Tačiau ne protu, o kūnu", – sako balerina Eglė Špokaitė.
Šaltinis: 15min
0
A A

Viena garsiausių Lietuvos balerinų E.Špokaitė 2011 metų gruodžio 30-ąją Bostone susituokė su JAV gyvenančiu mokslininku ir menininku D.Mačikėnu. Eglei tai – jau trečioji santuoka, Dainiui – antroji.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Pirmasis balerinos vyras buvo verslininkas, kaip yra sakiusi pati Eglė, nesidomėjęs nei žmonos šokiu, nei laimėjimais ar apdovanojimais. Antrąkart E.Špokaitė buvo ištekėjusi už žinomo baleto artisto Edvardo Smalakio, su kuriuo šoko poroje. Po skyrybų su antruoju vyru Eglė dar suko bendrą lizdą su aktoriumi ir dailininku Povilu Budriu. Tačiau net 10 metų gyvenę kartu Eglė su Povilu vestuviniais žiedais taip ir neapsikeitė. Garsi balerina vaikų iki šiol nesusilaukė. D.Mačikėnas iš pirmosios santuokos turi dvi dukteris – 13 metų Liepą ir 17-metę Urtę.

Gyvenimas Amerikoje

„Mano gyvenimas Amerikoje dar labai šviežias. Pirmiausia čia noriu tapti tikra žmona, pabūti moterimi, o ne balerina“, – ištarė Eglė Špokaitė (41 m.), kai Amerikos lietuviai pradėjo klausinėti Lietuvos scenos žvaigždės apie jos planus vėl šokti.

Ant balerinos kairės rankos spindėjo plonas aukso žiedas, pirštai vis vijosi su jos naujojo vyro Dainiaus Mačikėno (39 m.) pirštais, kai pora kartu pasirodė baleto nuotraukų parodos atidaryme Vašingtone. Būtent šie kadrai suvedė garsiąją baleriną ir chemiką, anksčiau nesidomėjusį baletu, rašo „Gyvenimo būdas“.

Telefonas suskambo tuomet, kai D.Mačikėnas jau buvo išėjęs pro duris į darbą.

„Gal galėtum šį vakarą pafotografuoti mūsų renginį, kuriame šoks Lietuvos baleto meistrai?“ – paklausė lietuvių bendruomenės Bostone pirmininkė.

Baletą? Mėgėjiškai fotografuojantis D.Mačikėnas niekada nebuvo fiksavęs baleto, bet kodėl gi ne.

Jis sugrįžo namo, pasiėmė fotoaparatūrą ir išvažiavo į darbą farmacijos bendrovės „Vertex” laboratorijoje.

Chemijos mokslų daktaras tuo metu net nenutuokė, kad tas 2010-ųjų vasario 17-osios vakaras jo gyvenime bus lemtingas – Bostono universiteto „Tsai“ meno centre Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui skirtame renginyje jis sutiks būsimą žmoną.

Chemijos mokslų daktaras tuo metu net nenutuokė, kad tas 2010-ųjų vasario 17-osios vakaras jo gyvenime bus lemtingas.

E.Špokaitė buvo viena iš kelių šokėjų, tą vakarą pasirodžiusių scenoje.

Kai jau sugrįžusi į Vilnių ji pamatė D.Mačikėno atsiųstas renginio nuotraukas, nesusilaikė neparašiusi fotografui ilgiausio laiško.

„Aš buvau taip sužavėta, kad net perklausiau Dainiaus, ar tikrai ne pirmą kartą fotografavo baletą. Renginio metu mes trumpai persimetėme keliais žodžiais, todėl žinojau, kad jis nėra su šokiu susijęs žmogus.

O jo nuotraukos pagavo atmosferą taip, kaip man visada norėjosi. Parašiau labai labai ilgą laišką su labai gražiais žodžiais“, – pasakojo E.Špokaitė.

„Jei būčiau anksčiau pažinojusi Dainių, būtume bendradarbiavę seniau. Nes ir dabar, jei reikia savo šokio nuotraukų, prašau jo.

Kiti fotografai dažnai bando atvaizduoti gražią kūno liniją, bet neatspindi atmosferos. O juk nuotraukos gali perteikti tą dvasinį jausmą, kurį žiūrovas pajunta spektaklio metu.

Dainius nebandė išgauti tinkamų linijų ir stovėsenos. Jis pagavo laiką ir žvilgsnį“, – apie savo vyro darytas nuotraukas kalbėjo E.Špokaitė. Dabar abu sutuoktiniai atrodo tarsi pakylėti, paminėję savo vestuvių mėnesio sukaktį.

Povestuvinė kelionė

Jie neseniai sugrįžo iš povestuvinės kelionės, kuriai pasirinko ne tradicinę kryptį į šiltuosius kraštus, o atvirkščiai – į šiaurę.

E.Špokaitė ir D.Mačikėnas savaitę praleido Meino valstijoje esančiame Akeidijos nacionaliniame parke, kurio uolėtą pakrantę daužo šaltos Atlanto vandenyno bangos.

„Mes abu į viską žiūrime kitaip. Važiuoti į šiltuosius kraštus būtų per daug stereotipiška. O šiaurėje buvo nuostabu”, – sakė E.Špokaitė.

Iki Meino nuo jos naujųjų namų Bostone yra vos keletas valandų automobiliu. Jau daugiau nei metus balerina nuolat skraido iš Lietuvos į JAV lankydama mylimąjį.

Ji ne kartą yra šokusi Amerikoje – ir Niujorke, ir Čikagoje, ir Vašingtone, bet dabar E.Špokaitė šalį mato kitomis akimis, nes čia pradėjo naują gyvenimo etapą.

Pora gyvena Votertaune, nedideliame Bostono priemiestyje šalia Kembridžo, kuriame įsikūręs Harvardo universitetas.

Kovą ji sugrįš į Vilnių aplankyti mokyklos ir dalyvaus iškilmingame filialo atidaryme Kaune.

Bet po to vėl lauks skrydis atgal į Bostoną. Ten, kur E.Špokaitė gali būti nebe balerina, o tiesiog žmona. „Man dabar norisi pabūti moterimi, kuri paprasčiausiai gyvena kitoje šalyje pas savo vyrą“, – šypsojosi E.Špokaitė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką