Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Jaunojo dizainerio prizas 2014“: mados dizaino kategorija

„Jaunojo dizainerio prizas“
Organizatorių nuotr. / „Jaunojo dizainerio prizas“
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centras jau tradicija tapusį konkursą „Jaunojo dizainerio prizas 2014“ sėkmingai įgyvendino ketvirtus metus iš eilės. Susipažinkite su pretendentais kovojusiais dėl geriausiojo vardo.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Liucija Kvašytė: Kelionė. 83' – 13'
Vilniaus dailės akademija, Vilniaus fakultetas, Kostiumo dizaino katedra
Darbo vadovas: prof. dr. Jolanta Vazalinskienė

Kolekcijoje nagrinėju žmogaus harmonijos su aplinka problematiką. Tyrimo objektas – tėvo ir dukters santykiai, vaizduojami per autoriteto – tėčio paveikslą, sukuriant jam  idealizuoto personažo – alpinisto įvaizdį. Tai  jauna, veržli asmenybė, laisva savo mintyse ir poelgiuose, harmoninga visumoje su aplinka ir aplinkiniais. Jai būdinga savitaiga ir pastovi analizė, vidinė ramybė ir užtikrintumas, savęs paieškos, individualumo puoselėjimas, pagarba sau ir visai kūrinijai. Tai seno ir naujo dermė, kartų problematika, harmonijos su aplinka bei aplinkiniais paieškos, padėka mano tėčiui, mūsų santykių puoselėjimas ir vertinimas. Kolekcijoje dera senas braižas ir inovatyvūs sprendimai, atsispindi pagarba paveldui ir atsakingas požiūris į šiandienos iššūkius.

Tomas Baranauskas: Kūrybinė-eksperimentinė kolekcija JI?
Vilniaus dailės akademija, Vilniaus fakultetas, Kostiumo dizaino katedra
Darbo vadovas: prof. dr. Jolanta Vazalinskienė

Aiškindami lyčių asimiliacijos vyksmą, turime suprasti, kad tai pirminių veiksmų bei jų padarinių rezultatas, tačiau galutinės lyčių deformacijos išvados negalime prieiti. To pasekoje, buvo sukurta kūrybinė-eksperimentinė kolekcija "JI?", kuriame pagrindinis vaidmuo atitenka, naujam frontaliniam stačiakampio formos siluetui, simbolinei deformacijai (vertikalės, aguonos, juodos spalvos aiškinimas) bei kraštutiniam eksperimentui (tekstiliniam dekoravimui), kurie skirti atskleisti šiuolaikinį deformuotą moters įvaizdį – nuo itin aiškaus, klasikinio, peraugančio į dekonstruotą meninę išraišką.

Ugnė Martinaitytė: CosmoJesus
Vilniaus dailės akademija, Vilniaus fakultetas, Kostiumo dizaino katedra
Darbo vadovas: Doc. Renata Maldutienė

Eksperimentinė kolekcija „CosmoJesus“. Tai mišri-vyrų ir moterų kolekcija inspiruota kosmonautų kostiumų, krikščionybės bei dangaus simbolių samplaikos. Kolekcija sujungia priešingybes: materialų ir dvasinį pasaulius. Labiausiai pasaulyje paplitusi religija – krikščionybė kalba ne tik apie stebuklus, bet ir turi daug sąsajų su kosmosu. Dangaus simboliai krikščioniškose ikonose ir šiandieninis kosmonautas yra mano susidomėjimo taškas. Aureolė (nimbas) virš šventųjų galvų tarsi apsauginis kosmonauto skafandras. Kosmonautas skrendantis į kosmosą ieškoti mokslinio paaiškinimo visatos susiformavimui, meldžiasi Dievui. Kolekcijos idėją atskleidžia teiginys: krikščionybė – kosmosas, o Jėzus – kosmonautas. Kolekcijoje šias temas interpretuoju su ironija. Sujungiu stereotipinius krikščionybės ir kosmoso simbolius į vieną įvaizdį, kuris atskleidžia šiuolaikišką požiūrį į tikėjimą.

Elmira Asadulajeva:  Home_LT
Vilniaus dizaino kolegija, Mados dizaino katedra
Darbo vadovas: Kristina Kruopienytė

Home_LT tai naujas požiūris į lietuvių liaudies meną, siekis perteikti jį suprantamai ir patraukliai šiuolaikiniam mada besidominčiam miesto jaunuoliui. Kolekcija kuriama bendradarbiaujant su „Studija LT. Home_LT tema – namų ir apsaugos pojūtis. Pasirinkti simboliai ir daiktai perteikia jį tiek tiesiogine, tiek metaforine prasmėmis. Tai namas – gyvenamoji troba ir tautinio kostiumo dalis – didžioji skara. Jie įtakoja modelių siluetus, konstrukcijas, eksperimentinės medžiagos raštą. Kolekcijoje praeitis susitinka su ateitimi, etnografiniai motyvai yra maišomi su futuristiniu stiliumi.

Paulė Insodaitė: Wafuku
Vilniaus dailės akademija, Vilniaus fakultetas, Kostiumo dizaino katedra
Darbo vadovas:  prof. Jolanta Talaikytė

Wafuku – tai japoniškas žodis reiškiantis japonišką stilių arba tradicinius japoniškus rūbus. Taigi pagrindinė kolekcijos inspiracija yra Japonija, o tiksliau japoniški audiniai, jų raštai ir motyvai. Kolekcija yra komercinė. Tikslas buvo sukurti nešiojamus rūbus, todėl kita inspiracija tai vyrų gatvės mada, laisvalaikio rūbai – patogūs ir laisvi. Ir trečias elementas panaudotas kuriant kolekciją yra šešiakampis.Ši forma panaudojama konstrukcijoje jungiant ir derinant skirtingus raštus kurių yra dešimt. Šešiakampis taip pat simbolizuoja susijungimą tarp dviejų kultūrų ir laikmečių, tai senovinių XVIII – XIX a japoniškų raštų ir šiuolaikinės vyriškos mados. Šešiakampis yra forma, kuri  tiek gamtoje tiek žmonių sukurtuose daiktuose sudaro įvairias struktūras, taip kaip šioje kolekcijoje sudaro drabužius.

Lina Elmentaitė: Aplinkos atspindys
Vilniaus dailės akademija, Vilniaus fakultetas, Kostiumo dizaino katedra
Darbo vadovas: doc. Renata Maldutienė

„Aplinkos atspindys” – eksperimentinė drabužių kolekcija analizuojanti žmogaus ir jį supančios aplinkos santykį. Globalaus, kosmopolitiško pasaulio gyventojas ne tik praranda ryšį su gamta, žmonėmis, bet ir pačiu savimi. Toks santykis matosi ir mados pasaulyje. Intensyvi kaita mados industrijoje verčia vartoti ir negalvoti ar tai, ką dėvime ir yra tai, ką norime dėvėti? Šiame etape interpretuoju mados skulptūros sąvoką siekdama atskleisti šio laikmečio reflektavimą ir perteikti jį kaip monumentalią skulptūrą. Kolekcijoje monumentalumas išreiškiamas per formas, kurios kuriamos maketavimo būdu.  Atsispindėjimo principą padeda perteikti kurtas veidrodinis audinys.  Sukurti drabužiai ne tik reflektuoja aplinką, spalvas, objektus, bet ir įamžiną atsispindėjimo principą skulptūriškoje formoje.

***

Konkurso nugalėtojai bei publikos prizo laimėtojai bus paskelbti birželio 20 d. ( penktadienį) 18.00 val. Vilniaus dailės akademijoje, ekspozicijų salėje „Titanikas”, Maironio g. 3, Vilnius. Ten pat bus galima susipažinti su dalyvių darbais. Nuo 2014 birželio 20 d. iki liepos 26 d. darbo laikas 12.00 iki 18.00 val.

Temos Mada
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką