Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 8d. 15:37

„Baltic Pride“ eitynėse paramą LGBT išreiškė ir žinomi žmonės: „Lietuvoje situacija gerėja“

Naglis Bierancas, Lolita Zero, Vaidas Baumila
15min nuotr. / Naglis Bierancas, Lolita Zero, Vaidas Baumila

Šeštadienį Vilniuje prasidėjo „Baltic Pride“. Kasmetinis festivalis rengiamas jau nuo 2009 metų ir suburia LGBT asmenis bei juos palaikančiuosius vienoje iš Baltijos valstybių sostinių. Paramą šios bendruomenės nariams išreiškė ir žinomi žmonės, kurie kartu drąsiai žengė Vilniaus gatvėmis palaikydami lygiateisiškumą bei toleranciją.

„Baltic Pride“ 2019 eitynėse dalyvavo Jurgis Didžiulis, Karolina Meschino su Remigijumi Daškevičiumi, Vaidas Baumila, Justė Arlauskaitė-Jazzu, Naglis Bierancas, Beata Nicholson, Lolita Zero, Donalda Meiželytė, Dominykas Vaitiekūnas ir kiti.

Luko Balandžio / 15min nuotr./„Baltic Pride“ 2019
Luko Balandžio / 15min nuotr./„Baltic Pride“ 2019

Atlikėjas Jurgis Didžiulis teigė palaikantis šią iniciatyvą. Anot jo, labai svarbu, kad žmonės žinotų, jog gali atsiverti, parodyti, kokie yra.

„Mano šeimoje yra daug gėjų, ir giminės visą gyvenimą su jais kovojo, sakė, „jūs nenormalūs“. Jie negalėjo patirti to visavertiškumo, kol neatsiskleidė. Viskas labai priklauso nuo mūsų gebėjimo suprasti kito individo poziciją. Nors tai ir nesutampa su tradicinės orientacijos žmonių pasaulėžiūra, mums reikia palaikyti kitus, kad jie atsiskleistų.

Aš labai džiaugiuosi, kad žmonės auga, o nuotaika yra šventinė. Tie, kurie nėra homoseksualių pažiūrų, gali parodyti kažkokią linksmesnę, žmogiškesnę pusę, be jokių baimių“, – 15min sakė Jurgis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jurgis Didžiulis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jurgis Didžiulis

Eitynėse pasirodė ir Beata Nicholson. Tiesa, ji teigė neplanavusi dalyvauti „Baltic Pride“, tačiau džiaugėsi, kad turėjo galimybę iš arti išvysti laimingus ir vienas kitą gerbiančius, palaikančius žmones.

„Aš čia dėl to, kad buvo mano draugės gimtadienis, taip sutapo. Jei ne jis, gal būčiau pasilikusi su šeima, nes šeštadienis – tokia diena. Bet labai džiaugiuosi, nes pirmą kartą matau eitynes ne per televiziją. Įspūdis – labai daug gerų, atvirų, linksmų, laimingų žmonių. Man atrodo, kad tai yra svarbiausia“, – kalbėjo Beata Nicolson.

Aktorė Nijolė Oželytė teigė, kad ją į eitynes paskatino ateiti anūkė: „Renginys yra nuostabus, aš prisimenu pirmąsias eitynes, kai būdavo vos keli žmonės. Ir visiems, kurie čia dabar stovi ištįsusiais veidais, noriu paklausti, jūs mylite savo vaikus, anūkus, ar jų orientaciją? Įsivaizduokite, kad jūsų vaikai ar anūkai yra homoseksualūs. Ką jūs darytumėt?

Svarbiausi yra vaikai, kad jie jaustųsi gerai pasaulyje. Kadangi aš pati visada jaučiausi kitokia dėl savo ryžumo, puikiai suprantu tuos žmones. Džiaugiuosi, kad Lietuvoje situacija jau šiek tiek gerėja, nors dar yra jaučiamas diskomfortas“, – teigė aktorė Nijolė Oželytė.

„Eitynėse esu ne pirmą kartą, dalyvauju kiekvienais metais. Manau, kad svarbu čia dalyvauti, nes svarbu šnekėti apie meilę, santarvę ir kitoniškumą. Turime auklėti savo jaunąją kartą, teigti, kad būti kitokiam nėra blogai. Reikia būti drąsiam. Dažniausiai kitokie žmonės daug ir pasiekia gyvenime. Jeigu neišsivaduosime iš senų stereotipų, kaip tauta neisime niekur į priekį – tik atgal“, – 15min sakė atlikėjas Vaidas Baumila.

Anot Lolitos Zero, visi žmonės myli vienodai: „Pažiūrėkit, kas buvo prieš 6 metus, ir kokia masė užplūdo dabar. Manau, kad žmonės darosi protingesni.“

„Visi turi laisvę pritarti ir nepritarti. Pažiūrėkite, kokia puiki nuotaika. Manau, kad pati nuotaika kalba pati už save, o žmonės jaučiasi laisvi. Mes žiūrime į tai laisvai, o visi eisenoje sutikti bičiuliai pasisako už galimybę mylėti tai, ką žmogus nori mylėti“, – sakė Vytautas Rumšas jaunesnysis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Vytautas Rumšas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Vytautas Rumšas

„Man ši šventė labai didelė, nes būdamas renginyje suprantu, kad tai yra ir mano miestas. Jame aš galiu gyventi, kurti, mylėti. Tiesiog reikia suprasti – LGBT bendruomenė yra visuomenės dalis. Kartu galėtume pasiekti žymiai daugiau“, – 15min teigė Tomas Vytautas Raskevičius.

„Nes meilė neturi lyties, rasės, amžiaus ar batų dydžio. Žmogaus meilė žmogui neturi turėti sienų, tvorų ar užkardų! Ir čia eitynės ne apie „reklamą ir propagavimą“. Čia eitynės apie žmones ir jų prigimtinę teisę mylėti ką nori! One love!“ – feisbuke rašė Saugirdas Vaitulionis.

„Manau, ši eisena yra reikalinga mums visiems tam, kad išmoktume mylėti kitą žmogų. Ši eisena ne tik apie LGBT, ši eisena apie mus visus. Ji apie mūsų pyktį, kvailą ir niekam nereikalingą, apie mūsų neapykantą, kuri nesustabdys homoseksualumo, tik pagimdys dar daugiau nelaimingų žmonių. Ši eisena ne apie seksą, ji apie tai, kad ne mūsų reikalas, kas vyksta dviejų suaugusių žmonių miegamajame. Ši eisena apie lygybę, kurios tikrai trūksta, kad ir kaip mes nenorime to pastebėti“, – mintimis dalijosi Olegas Sejev.

Paulius Ambrazevičius juokavo: „Man rodos, yra įvykęs kažkoks lūžis – paskutiniu metu daugiau heito gaunu ne dėl to, kad palaikau LGBT, o dėl to, kad sergu už Vilniaus „Rytą“.

15min P.Ambrazevičius teigė, kad verta parodyti palaikymą ir kad tai yra normalu, kad tai yra „geras tūsas“. Paklaustas apie tuo pačiu metu vykusias Kristupo Krivicko organizuotas „tradicinių šeimų“ eitynes, žinomas humoristas teigė, kad „Baltic Pride“ eitynėse buvo gerokai daugiau tradicinių šeimų nei K.Krivicko renginyje. „Tai turbūt kažką pasako“, – šmaikštavo P. Ambrazevičius.

„Nes mes už laisvę, kiekvieną žmogų, meilę, už visas spalvas. Mes už GYVENIMĄ!“ – po pasidalytomis nuotraukomis rašė Agnė Grigaliūnienė.

„Už tuos, kurie žuvo. Už tuos, kurie patys pasitraukė. Už tuos, kurie mirė nuo AIDS. Už tuos, kuriuos nuosavi tėvai išmetė iš namų. Už tuos, kurie buvo užrakinti namie. Už tuos, kurių neprileidžia prie mylimo urnos. Už tuos, kurie šiandien atėjo žiūrėti, bet eit neišdrįso. Už tą mane, kuris prieš devynerius metus nėjo, nes „sesija“, o iš tikro klaikiai bijojo gyventi. Už tuos, kurie tiesiog nori praeiti gatve, neatsiklausdami kitų, „ar galiu?“ – socialiniame tinkle palaikymą išreiškė Dominykas Vaitiekūnas.

„Baltic Pride“ 2019 eitynės „Už lygybę!“ yra ne tik renginys, kuriame švenčiame tai, kuo esame, bet ir protestas, kuriuo reikalaujame lygių teisių LGBT bendruomenės nariams“, – teigė festivalio organizatoriai Lietuvos gėjų lyga.

Pasak Vladimiro Simonko, eitynėse Vilniuje žadėjo dalyvauti daugelio Europos Sąjungos šalių, taip pat JAV, Kanados ambasadoriai, Švedijos užsienio prekybos ministrė Ann Linde, Nyderlandų europarlamentarė Sophie in 't Veld, Škotijos vyresnių žmonių ir lygybės ministrė Christina McKelvie.

15min primena, kad „Baltic Pride“ 2019 metais vyko birželio 4–9 dienomis Vilniuje. Išskirtine proga vyko įvairūs LGBT tematikos renginiai: tarptautinė žmogaus teisių konferencija, teatralizuotas šou „Pasididžiavimo balsai“, „Pride namai“, „Pride“ gatvės vakarėlis bei „Kreivių“ filmų peržiūros. Renginio kulminacija tapo Gedimino prospekte birželio 8 dieną vykusios eitynės „Už lygybę!“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

00:14
00:40
00:57

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką