Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bardai Vytauto Kernagio kūrybos gerbėjus pakvietė į išskirtinį vakarą

Vytautas Kernagis ir Eglė Kernagytė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Eglė Kernagytė ir Vytautas Kernagis jaunesnysis
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį „Silberauto“ salone Vytauto Kernagio kūrybos gerbėjai pažymėjo išskirtinę progą: dienos šviesą išvydo jau trečioji, paskutinė, jo dainų antologijos „Vytautas Kernagis. Natos“ knyga. Čia taip pat atidaryta ir Lietuvos spaudos fotografų inicijuota paroda „Vytautas Kernagis fotografijose“, artimi kūrėjo draugai surengė simbolišką koncertą – atliko V.Kernagio dainas.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Vakaro, kurį vedė būsimas režisierius Žilvinas Vingelis, metu susirinkusiems svečiams pristatytas ką tik atspausdintas trečiasis antologijos „Vytautas Kernagis. Natos“ tomas, kurį išleido Vytauto Kernagio fondas. Anot kūrėjo sūnaus Vytauto Kernagio jaunesniojo, paskutinioji antologijos knyga jau turėtų būti pasiekusi knygynų lentynas, knygos kaina – apie 60 Lt. 

„Laikyti rankose šį tomą labai gera. Iš vienos pusės, nes baigėme labai svarbų darbą, o iš kitos, nes pagaliau Vytauto Kernagio gerbėjai galės turėti visas jo dainas“, – Žmonės.lt sakė maestro sūnus. 

Žmonės.lt jis pasakojo, kad išleisti visą antologiją truko apie metus: dalį laiko rinkti V.Kernagio kūriniai – dirbta archyvuose, su įrašais, vėliau geras maestro bičiulis Andrius Kulikauskas stengėsi juos atkurti ir užrašyti. Anot V.Kernagio jaunesniojo, iš viso kūrėjas parašė daugiau nei 120 kūrinių, o paskutiniajame „Vytautas Kernagis. Natos“ tome sugulė 34 dainos.

„Visuose trijuose leidiniuose dainos surašytos pagal abėcėlę. Trečiajame tome pateikiami tie kūriniai, kurių pavadinimai prasideda nuo raidės „p“. Į šį tomą įtrauktos ir tokios dainos kaip „Purpurinis vakaras“, „Santechnikas iš Ukmergės“. „Tai aš“ ir kitos“, – vardina V.Kernagis jaunesnysis.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vakaro akimirka
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vakaro akimirka

Be knygos pristatymo, vakaro metu atidaryta net 40 fotografijų iš Vytauto Kernagio gyvenimo pristatanti paroda, jau apkeliavusi didelę dalį Lietuvos. V.Kernagiui iškeliavus į amžinybę, Lietuvos fotomenininkai susivienijo ir susiuntė turimas gražiausias fotografijas, kuriose užfiksuotas maestro, ne tik koncertų, renginių metu, bet ir kasdieniniame gyvenime. 

O po visų pristatymų svečiai pamaloninti muzikos garsais: V.Kernagio gyvai atliekamomis dainomis dalinosi kompozitorius Andrius Kulikauskas, dainų autorius ir atlikėjas Domantas Razauskas, jaunieji atlikėjai Justė Kazakevičiūtė, Žilvinas Ališauskas, grupė „Baltos varnos“. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vakaro akimirka
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vakaro akimirka

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką