TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Barmenas Arielis Leizgoldas: „Tam tikru metu geriausiu pasaulyje gali būti kiekvienas iš jūsų“

Arielis Leizgoldas
Asmeninio albumo nuotr. / Arielis Leizgoldas
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Arielis Leizgoldas barmenu dirba jau daugiau kaip 16 metų. Kaip teigė pats – čia jį laiko meilė žmonėms ir aistra darbui. Ariel turi savo barą „223“, kuris duris atvėrė dar 2008-aisiais jo gimtajame mieste, Izraelyje. Beje, tai yra seniausias baras šioje šalyje.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

2011-aisiais Ariel buvo įtrauktas į 50-ies įtakingiausių svetingumo industrijos žmonių sąrašą. Beje, jis yra ir labiausiai apdovanotas barmenas Izraelio istorijoje, nes savo jėgas išbandė devyniuose nacionaliniuose ir dviejuose tarptautiniuose barmenų čempionatuose.

Ta proga, jog pagaliau ir Lietuvoje rengiamas vienas iš šių tarptautinių čempionatų – „World Class“ – Ariel apsilankė ir mūsų šalyje. Kaip vienas geriausių pasaulio barmenų mato lietuvišką barų kultūrą, mūsų barmenus ir visa kita – interviu su juo.

Asmeninio albumo nuotr./Arielis Leizgoldas
Asmeninio albumo nuotr./Arielis Leizgoldas

Ką reiškia būti vienu iš didelės „World Class“ šeimos narių? Ir dar – vienu iš čempionų?

Būti „World Class“ šeimos nariu reiškia, kad turi progą bendrauti su šimtais puikių barmenų, savo srities profesionalų, iš viso pasaulio. Tu gali įkvėpti kitus žmones, bet tuo pačiu – semtis įkvėpimo iš jų. Tu esi nuolatinėje kelionėje ieškodamas to tobulo recepto, tobulo barmeno, tobulo profesionalo. Tu nuolat sutinki žmones, kurie myli savo profesiją ir kuriems išties rūpi net mažiausios jų kasdienio darbo detalės. Tai tikrai nepaprasta patirtis.

Mes visi nuo kažko pradedame. Kokia buvo jūsų kaip barmeno karjeros pradžia?

Iš tiesų vaikystėje norėjau tapti gydytoju arba teisininku, bet mano mama mane spaudė tapti barmenu. Tikrai ne... tai netiesa – juokauju (Juokiasi.).

Aš visuomet žinojau, jog mano gyvenimas bus susijęs su svetingumu bei aptarnavimo verslu. Iš dalies, matyt, todėl, kad užaugau labai svetinguose namuose – pas mus visuomet viešėdavo daug skirtingų žmonių. Ir nors mano šeima ir linkėjo man kiek kitokio gyvenimo, žinojau – aš dirbsiu su pramogomis arba svetingumu. Galiausiai, būdamas labai jaunas, tapau barmenu ir niekada nemečiau šios profesijos.

Asmeninio albumo nuotr./Arielis Leizgoldas
Asmeninio albumo nuotr./Arielis Leizgoldas

Ir, tikriausiai, būsite juo dar daugelį metų?

Taip, esu tikras, kad liksiu dirbti svetingumo versle. Ir tai nebūtinai reiškia, kad visuomet stovėsiu už baro, bet visuomet būsiu tas žmogus, kuris sutinka ir priima svečius, aplink kurį nuolat sukasi kokteilių kultūra, visuomet dirbsiu su pramogomis. Mano nuomone, tai svarbi kasdienio žmonių gyvenimo dalis.

Kadangi jau užsiminėte apie kokteilius, tikriausiai, dabar pats laikas paklausti – o kokiam teikiate pirmenybę pats?

Esu sugadintas – į kokteilius, tiesą pasakius, jau negaliu žiūrėti kitaip nei per profesinę prizmę. Taigi, mano mėgstamiausias kokteilis yra tas, kurį ruošiu tam, kad nustebinčiau savo svečią. Koks tas kokteilis bus – labai dažnai priklauso nuo to, koks žmogus tą vakarą sėdi priešais mane, nuo to, kokia tai diena bei kokia nuotaika ir atmosfera sklando aplinkui. Kokteilius visuomet stengiuosi ruošti taip, kad nustebinčiau savo svečius.

Visas pasaulis kartas nuo karto užsikrečia nauja mada, kuri tampa visą pasaulį apimančia tendencija. Kokios šiuo metu tendencijos vyrauja barų kultūros pasaulyje?

Tiesa pasakius, kokteilių gaminimas ir su tuo susijusios tradicijos labai priklauso nuo rinkos, tačiau bendra pasaulinė tendencija šiuo metu, sakyčiau, yra grįžimas prie pagrindų, prie pamatinių skonių. Šiek tiek mažėja ekstravagancijos, žaismingumo, tačiau grįžtama prie to, kas svarbu, kas natūralu, kas tikra. Kita tendencija – didesnis dėmesys patiems barmenams. Tampa svarbu, kokie jie yra kaip žmonės, kaip asmenybės, ar gali būti puikūs pašnekovai.

Mano akimis, barmenų darbas kartais primena alchemikus. Visi tie skoniai, mišiniai, smulkios detalės, įvairiausios, kartais net ir kolbas primenantys indai. Ko reikia, kad taptum išties puikiu barmenu?

Nemanau, kad egzistuoja viena formulė, kuri padėtų tapti tobulu barmenu, juk žmonės yra žmonės su labai įvairiomis asmenybėmis. Šiuo metu labai daug keliauju po visą pasaulį ir sutinku labai daug skirtingų žmonių, su skirtingais požiūriais į gyvenimą. Tačiau juk galiausiai – visi jie yra žmonės.

Manau, kad kiekvienas barmenas tam tikru momentu gali būti geriausias pasaulio barmenas. Kiekvienas barmenas gali būti geresniu barmenu nei kad buvo vakar. Viskas priklauso nuo to, koks svečias tą vakarą sėdi priešais jį, ar jis pakankamai dėmesingas, kaip smarkiai stengiasi bei kaip stipriai mėgsta tai, ką daro.

„World Class“ čempionatas Lietuvoje vyksta pirmą kartą. Gal galėtumėte pasidalinti keletu patarimų su mūsų šalies barmenais – kas padėtų jiems laimėti?

Patarti – išties lengva. Tiesiog reikia labai daug ir sunkiai dirbti, turėti aiškų planą ir jo laikytis. Svarbiausia – nepasiduoti ir išlikti savimi.

Asmeninio albumo nuotr./Arielis Leizgoldas
Asmeninio albumo nuotr./Arielis Leizgoldas

O kodėl apskritai verta dalyvauti „World Class“ čempionate, kuris dar kartais vadinamas barmenų Olimpiada?

Kai kuriems – tai gali pakeisti gyvenimą. „World Class“ ya daugiau nei konkursas. Tai šansas parodyti savo unikalius sugebėjimus didžiulėje scenoje, stebint svarbiausiems rinkos žaidėjams. Pergalė šiame konkurse leidžia pradėti iš tiesų svajoti ir pabandyti savo svajones įgyvendinti. Vien tik kruopštus darbas namuose – to neleistų.

Šis čempionatas atveria šimtus durų ir jei žmogus planuoja toliau siekti karjeros svetingumo versle – jam tai turės tikrai didelę įtaką.

Ir, žinoma, ko gero dažniausiai pasitaikantis klausimas – ką iš tiesų galima laimėti „World Class“ čempionate? Juk piniginio prizo nėra?

Manau, kad aš pats, matyt, esu puikus pavyzdys žmogaus, kuris iš šio čempionato laimėjo labai daug privilegijų. Kad ir mano dabartinis vizitas į Lietuvą. Per pastarąjį pusmetį aplankiau per 30 valstybių, sutikau šimtus įdomių žmonių iš viso pasaulio. Tiesa ta, kad į tokias patirtis žmonės leidžiasi turėdami labai skirtingų siekių. Vieni nori pinigų, kiti – naujų potyrių, treti – paprasčiausios šlovės. Įdomu tai, kad iš „World Class“, pergalės atveju, gausi būtent tai, ko norėjai.

Tai ne pirmoji mano pergalė kokiame nors konkurse ar čempionate. Esu laimėjęs ir nemažai piniginių prizų... Bet tai, ką gavau iš „World Class“ yra gerokai daugiau. Žinoma, tai gali būti išreikšta ir į pinigus, jei to nori, bet tai gerokai daugiau.

Šiuo metu dažnai keliaujate. Galbūt turite savo mėgstamiausią barą kažkur pasaulyje?

Kai keliauti tiek daug, pačia mėgstamiausia vieta tampa namai. Man tikrai gera grįžti namo, man labai patinka grįžti į savo barus, kuriuos taip gerai pažįstu. Tačiau nepaisant to, man ne ką mažiau patinka keliauti ir, tikiuosi, niekada nebūsiu priverstas sustoti. Aš vertinu savo darbą ir savo kasdienį amatą, todėl nei į kokteilių ruošimą, nei į keliavimą – net nežiūriu kaip į tikrą darbą.

Lankydamasis Lietuvoje turėjote progą sutikti ir ne vieną mūsų šalies barmeną, dalyvavusį „Master Class“ darbo grupėse/mokymuose. Kokie jie?

Neturėjau progos įvertinti jų darbo, nes mes daugiausiai kalbėjomės, dalinomės patirtimi, tačiau galiu pasakyti, kad sutikau žmonių, kurie į savo darbą ir jo subtilybes žvelgia degančiomis akimis. Buvo akivaizdu, kad nemaža dalis jų iš tiesų mėgsta savo darbą ir juo domisi. Man tai ir yra žaviausia.

Beje, ar tai buvo jūsų pirmasis vizitas Lietuvoje?

Taip, tai pirmasis mano vizitas tiek Lietuvoje, tiek ir apskritai Baltijos šalyse. Gimiau šeimoje, kuri yra kilusi iš buvusios Sovietų Sąjungos, užaugau kalbėdamas rusiškai, todėl labai daug žinau apie tai, kaip šios šalys gyveno seniau. Būtent todėl šis apsilankymas labai svarbus man pačiam.

Ir žinote ką? Aš buvau labai pozityviai nustebintas! Tiek daug gerų, sąžiningų ir mandagių žmonių, kokia švari ir stilinga visa aplinka. Lietuvai ir jos barmenams norėčiau palinkėti nieko nepriimti kaip garantijos. Jūs turite gražią šalį ir puikią visuomenė ir kurios galite semtis įkvėpimo savo naujiems kūriniams.

Ačiū už pokalbį.

Po pokalbio, Ariel išvyko į kitą „World Class“ čempionate dalyvaujančią šalį, kur taip pat dalinsis savo patirtimi. Šiandien, „World Class“ Lietuvoje įsibėgėja ir tęsią „Master Class“ etapą, kuriame čempionate dalyvaujantys barmenai yra kviečiami dalyvauti darbo grupėse, kurių metu yra dalinamasi gero aptarnavimo ir techninių detalių, kurios gali pasitarnauti kasdieniame darbe. Daugiau čempionato užkulisių galite sekti oficialioje „World Class Lietuva“ paskyroje Facebook tinkle bei 15min.lt portale.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką