Dabar populiaru
Publikuota: 2008 rugpjūčio 8d. 07:46

Basanovas: „Realybės šou ir merginų grupės yra blogai“

Apie dabartinę muzikos padėtį Lietuvoje, merginų grupes ir kūrybos subtilybes dienraštis L.T. kalbėjosi su bene mėgstamiausiu šiuo metu muzikos prodiuseriu.

Anksčiau jis buvo įrašų studijos sargas, muzikuojantis dainininko Lino Adomaičio brolis, o dabar – daugelio lietuvių, garbinančių kokybišką muziką, dievaitis. Dėl jo tenka pakovoti ir populiariems Lietuvos atlikėjams, nesitaikantiems su konkurencija.

 Vienas žiūrimiausių

25 metų Mario Basanovas, kurio tikrasis vardas Marijus Adomaitis, – bene labiausiai pageidaujamas muzikos prodiuseris, šiuo metu dirbantis su tokiomis šalies garsenybėmis kaip Jurga Šeduikytė, Vaidas Baumila, Mantas Jankavičius, Alanas Chošnau ar Vidis. Jis pradėjo prodiusuoti kone prieš dešimtmetį ir buvo vienas pirmųjų, nebijojusių kurti vadinamųjų neformatinių kūrinių. „Gerai, kad prodiusuodamas populiariąją muziką žinomiems šalies dainininkams šalia kurdavau ir tebekuriu elektroninę muziką. Dabar šis stilius populiarėja ir džiaugiuosi, kad vis daugiau žmonių jį pamėgsta“, – dienraščiui L.T. pasakojo kūrėjas.

M.Adomaitis Lietuvoje išgarsėjo, kai pradėjo bendradarbiauti su J.Šeduikyte ir prodiusavo tokias dainas kaip „5th Season“ ar „Smėlio žmonės“. Tačiau turbūt labiausiai vaikiną išgarsino su Vidžiu ir Jazzu įrašytas kūrinys „I'll be gone“. Pasak Mario, šis kūrinys yra vienas žiūrimiausių lietuvių darbų, peržiūrėtų interneto svetainėje youtube.com, jį itin pamėgo baltiškasis MTV.

Žvaigždžių ligos nebijo

Apie muzikos veiklą su Vidžiu Marijus galėtų pasakoti ilgai. Pašnekovas tikino, kad abiejų mintys sutampa. „Kai sukūrėme „Test“, Vidis tą patį vakarą jį išsiuntė į vieną žymiausių šokių muzikos leidybos firmų „Defected records“. Kitą dieną gavome atsakymą, kad jis bus įtrauktas į muzikos rinkinį. Vėliau „Test" buvo pragrotas begalę kartų per „BBC radio-1“, – džiaugėsi Marijus.

Paklaustas, iš ko semiasi patirties ir įkvėpimo kurdamas hitus užsakovams, M.Basanovas sakė, kad klausosi daug įvairios muzikos.

Kadangi prodiuseris yra laikomas kone nauju muzikos kulto atstovu, pasiteiravome, ar nebijo susirgti žvaigždžių liga. „Tai diskutuotinas klausimas. Jei būčiau susirgęs šia liga, tai būtų buvę seniai. Manau, ji aplanko, kai tau viskas labai nauja ir šviežia. Mano atveju taip nėra“, – šyptelėjo pašnekovas.

 Kitokie albumai

Su M.Basanovu šnekėjome ir apie muzikos padėtį Lietuvoje. Prodiuseris apie tai turi savo nuomonę. „Manau, situacija šiuo metu yra kiek pagerėjusi. Žmonės pradėjo labiau vertinti pasirodymus gyvai. Be to, iš leidėjų pusės kažkas pasikeitė. Anksčiau išgirdę vadinamąjį neformatinį kūrinį kraipydavo galvas, o dabar viskas pamažu keičiasi. Tiesa, apie realybės šou ir merginų muzikos grupes turiu savo nuomonę. Manau, tai blogai. Labai blogai. Vis dėlto situacija gerėja ir blogai populiariajai muzikai atsiranda atsvara“, – nuomonę išsakė muzikantas.

M.Basanovas džiaugėsi, kad šiuo metu turi galimybę bendradarbiauti su talentingais šalies muzikantais. Prodiuseris pažadėjo, kad lietuviškos muzikos klausytojai ir melomanai artimiausiu metu gali tikėtis visiškai kitokių dainų ir albumų iš A.Chošnau, Soliario ar J.Šeduikytės.

 

L.T. info:

M.Basanovas – 25 metų vilnietis
Muzikos mokėsi Kauno J.Naujalio muzikos gimnazijoje, vėliau įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją ir įgijo fagoto specialybę. Tačiau ją vėliau iškeitė į muzikos techonologijų studijas Kaune.
Muzikos prodiusavimo subtilybių pusantrų metų mokėsi Vokietijoje, Hamburge.

Dienraštis L.T.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką