Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 19d. 15:03 , Atnaujinta: 2019 rugsėjo 19d. 18:28

Konfliktas tarp A.Šedžiaus ir policijos: pareigūnus vadina milicininkais, o šie jį – melagiu

Andrius Šedžius, policija
15min nuotr. / Andrius Šedžius, policija

Antradienis verslininkui Andriui Šedžiui atnešė keistų nemalonumų – jį policija nubaudė už tai, jog jis kelyje nesegėjo saugos diržo. Tiesa, pats verslininkas su šiuo verdiktu griežtai nesutinka ir tikina, kad prasižengė visiškai kitaip, o policijos pareigūnus vadina valdžią demonstruojančiais ir lygina su milicininkais.

„Istorija labai paprasta – joje aš įžvelgiu pareigūno norą pademonstruoti, kas kelyje yra valdžia“, – pasakojimą 15min anonsavo vyras bei neslėpė noro, kad istorija pasiektų kuo daugiau žmonių.

Kaip tikino pašnekovas, tądien jis labai skubėjo į Palangos oro uostą. Į norimą vietą teko vykti autobusiuku, nes klientui esą labai reikėjo kuo skubiau nuvežti prekes.

„Su tuo krovininiu mikroautobusu, kuris gal 20-ies metų senumo, važiavau į Palangą, ten jį palikau ir su taksi nuvažiavau į oro uostą. Bet bevažiuojant į Kretingą susidarė spūstis – nežinau, kas ten atsitiko, bet kelias užsikimšo ir niekas nevažiavo“, – į situaciją įvedė A.Šedžius.

Anot verslininko, tuomet jam, kaip ir kitiems vairuotojams, teko apsisukti ir vykti per miestą. Čia prasidėjo įdomioji istorijos dalis.

„Sankryžoje priešais mane stovėjo nežymėtas policijos automobilis. Tuo metu aš nežinojau, kad tai yra policijos automobilis, tiesiog galvojau, kad tai smėlio spalvos Renault. Tada pamačiau, kad jame moteris sutelkusi dėmesį žiūri į telefoną arba planšetę, nors sankryža tuščia, o gale – visa automobilių eilė. Aš paspaudžiau garsinį signalą, tada per veidrodėlį pamačiau, kad išgirdo, jog aš paspaudžiau tą garsinį signalą, tačiau ji vis tiek nevažiavo“, – kalbėjo verslininkas.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Andrius Šedžius
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Andrius Šedžius

Kadangi priešais esantis automobilis esą nejudėjo, belaukiant garsinį signalą paspausti teko dar ne vieną kartą, prisiminė jis.

„Aišku, šiuo atveju aš pasikarščiavau ir esu kaltas už garsinio signalo naudojimą – man už jį galėjo surašyti protokolą“, – kaltę pripažino A.Šedžius. Vis dėlto tokios problemos pareigūnės, anot jo, neįžvelgė.

„Jos pavažiavo, pasuko į dešinę, o aš jas aplenkiau ir net nežiūrėjau, kas ten sėdi už vairo – juk skubėjau. Tada per galinius veidrodėlius pamačiau, kad yra įjungtos signalinės šviesos. Supratau, kad tai yra nežymėtas policijos automobilis ir sustojau. Prie manęs sustojo policininkė ir aš jai pasakiau, kad labai skubu į oro uostą, atsiprašiau, kad triukšmavau, sakiau, kad už manęs didelė eilė, kamštis, prašiau suprasti“, – 15min tikino verslininkas.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Andrius Šedžius
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Andrius Šedžius

Tiesa, atsakymas, kurio sulaukė iš policininkių, jį privertė gerokai pakelti antakius.

„Man sako: „Mes jums surašysime protokolą.“ Klausiu: „Už ką?“ Sako: „Už tai, kad vairavote be saugos diržo.“ Sakau: „Kaip tai be saugos diržo? Juk buvau prisisegęs.“ Sako: „Mes matėme, kad be diržo.“ Jau norėjau klausti, kaip jos matė, nes autobusiukas už automobilį yra daug didesnis. Dar mano striukė juoda, tai iš viso nebuvo galima matyti, ar aš turiu diržą“, – nuostabos neslėpė pašnekovas.

A.Šedžius 15min šmaikštavo, kad tokiu atveju pareigūnės dar galėjo paprašyti vaistinėlės ir gesintuvo, nes taip esą buvo daroma sovietiniais laikais.

„Tais laikais sustabdydavo ir nebežinodavo, ko paklausti, tai prašydavo gesintuvo ir vaistinėlės turinio. Bet ne esmė čia tai, kad nubaudė – aš kaltas ir jau sumokėjau baudą. Esmė tame, kad parodė, jog jie yra valdžia kelyje“, – pabrėžė jis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Andrius Šedžius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Andrius Šedžius

Anot verslininko, galbūt daug kam atrodė, jog nauji žmonės, jaunimas policijoje įpūs naujų vėjų – šie bus sąžiningi, neims kyšių.

„Nieko čia nebus – čia kaip tame filmuke: vieną drakoną pakeitė kitas. Jie lygiai tokie pat – ateina su tokiu pat požiūriu, su tokiu pat pasipuikavimu, kad jie yra valdžia.

Man tai primena tuos laikus, kai važinėjau į Rusiją, kai milicininkas kelyje yra Dievas, caras, visokeriopa valdžia, o tu nepasiginčysi.

Išmaniai dirbti moka, bet savo principų, kas yra valdžia kelyje, dar nepamiršo“, – kritikos strėlių policininkams negailėjo žinomas vyras.

15min dėl šios situacijos susisiekė su Klaipėdos policija, jie ruošia atsakymą.

Policijos įrodymai paneigia A.Šedžiaus versiją

„Šį asmenį sustabdė Klaipėdos apskr. VPK Kelių policijos tarnybos pareigūnai. Pirmiausia, norėtume atkreipti dėmesį, jog pareigūnė, kurią p. A.Šedžius minėjo „įnikus į telefoną“, sėdėjo keleivio vietoje ir dirbo tarnybiniu kompiuteriu, automobilį vairavusi jos kolegė neturėjo rankose jokių pašalinių priemonių. Iš tarnybinio automobilio išlipusi pareigūnė aiškiai matė, kad vairuotojas jai prieinant segėsi saugos diržą, jau sustabdžius automobilį, tą patvirtina ir tarnybinio automobilio registratoriaus vaizdo medžiaga“, – 15min teigė Klaipėdos apskr. VPK
Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė.

Ji pridūrė, jog už vairavimą nesegint saugos diržo A.Šedžiui buvo skirta 15 eurų bauda.

„Melo kojos trumpos“, – apie A.Šedžiaus atvejį savo feisbuko profilyje rašė Lietuvos policija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką