Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 5d. 18:14

„Bavarija“ narys Juozas Liesis tapo merginų futbolo treneriu: už pokyčius dėkoja dukrai

Juozas Liesis
Asmeninio albumo nuotr. / Juozas Liesis

Daugelis Juozą Liesį žino kaip renginių organizatorių ir grupės „Bavarija“ narį, tačiau nustojus groti muzikai, užgesus šviesoms ir nulipęs nuo scenos jis apsivelka sportinius drabužius, pasiima kamuolį ir skuba į stadioną. Jau 9 mėnesius Juozas dirba futbolo treneriu – moko mergaites futbolo ir tikisi, kad ateityje šioje sporto šakoje jos nuskins ne vieną medalį.

15min Juozas pasakojo, kad futbolas į jo gyvenimą atėjo labai netikėtai. Beveik prieš penkis mėnesius žinomas vyras turėjo gana daug laisvo laiko, jį skirdavo kompiuteriui, įvairių projektų rašymui ir savo šeimai, sūnui Rojui Juozui bei dukrai Meilei. Dažnai kartu su vaikais jis nueidavo į futbolo treniruotes.

„Sūnus pradėjo žaisti futbolą, o aš, norėdamas nuo jo neatsilikti, taip pat pradėjau treniruotis. Atrodo, kad dabar kamuolio mušinėjime jis mane jau aplenkė nebepavejamai, nežinau ar dar kada nors sugebėsiu pasivyti, – juokėsi Juozas. – Todėl dabar bandau palaikyti formą, kad manęs neaplenktų dukra. Ji prieš 10 mėnesių taip pat pradėjo lankyti futbolą.“

Kartu su Meile nuėjęs į vieną iš treniruočių Juozas netikėtai gavo moterų klubo „Žalgiris“ trenerio Justo Klevinsko pasiūlymą dirbti kartu. Grupės „Bavarija“ narys juokėsi pasakodamas, kad reikėjo šiek tiek pagalvoti, kiek laiko užtruktų, kol jo treniruojama komanda patektų į UEFA Čempionų lygos finalą, bet ilgai nesvarstęs priėmė pasiūlymą ir jau daugiau nei pusę metų džiaugiasi nauja savo veikla.

Asmeninio albumo nuotr./Juozas Liesis tapo merginų komandos „Žalgiris“ treneriu
Asmeninio albumo nuotr./Juozas Liesis tapo merginų komandos „Žalgiris“ treneriu

„Prieš porą metų gavau LFF C trenerio kategoriją, todėl jaučiausi kompetentingas, galintis dirbti su pradinukais, o gavęs iš Justo pasiūlymą, negalėjau nesutikti“, – sakė J.Liesis.

Dabar Juozas skiria daug dėmesio tobulindamas įgūdžius – žiūri įvairius mokomuosius filmus, lankosi seminaruose, o įgytas žinias stengiasi pritaikyti treniruotėse. Futbolo stadione naujas treneris yra labai reiklus, atidus, stengiasi, kad kiekvienas vaikas būtų pastebėtas, individualiai duoda įvairių patarimų.

„Manau, kad esu dar ir įkyrus treneris, nes, kai vaikai žaidžia futbolą, prašau, kad jie atkreiptų dėmesį ne tik į žaidimą, bet į save kaip žaidėją, į draugus kaip komandos narius“, – kalbėjo Juozas.

J.Liesio treniruojamoje merginų komandoje žaidžia ir Meilė. Tai, anot žinomo vyro, yra tikrai nemenkas iššūkis ne tik jam, bet ir dukrai: „Viena būti tėčiu ir visai kas kita treneriu. Abiem yra nepaprasta. Kartais prašau dukros pagalbos, nes ji viena iš komandos narių, o, kai turi savo artimą žmogų, yra daug paprasčiau bendrauti, kalbėti su komanda apie tai, kas svarbu prieš, per ir po treniruotės.“

Asmeninio albumo nuotr./Juozas Liesis tapo merginų komandos „Žalgiris“ treneriu
Asmeninio albumo nuotr./Juozas Liesis tapo merginų komandos „Žalgiris“ treneriu

O Juozo sūnus Rojus Juozas jau 3 metus futbolą žaidžia „Žalgiriečio“ komandoje. Ir nors su tėčiu nesitreniruoja, iš jo patarimų gauna namuose. Anot žinomo vyro, matant, kad kamuolys limpa prie sūnaus kojų, norisi jo gebėjimus dar labiau lavinti, tačiau bijo perlenkti lazdą.

„Jei yra galimybė nežaisti futbolo, mes nežaidžiame. Bet tokių dienų būna labai retai“, – prisipažino J.Liesis.

Žinomas vyras paatviravo, kad su berniukais dirbti yra kur kas lengviau nei su merginomis. Anot Juozo, dauguma vaikinų turi konkurencinį geną, nori būti geresni už šalia esantį, siekia varžytis, nugalėti.

„Šiuo metu merginas matau visiškai kitokias. Joms svarbiausia bendravimas, ryšio palaikymas. Jos gali ištisai šnekėti – prieš treniruotę, treniruotės metu, darydamos pratimus ar žaisdamos, po treniruotės. Merginų kolektyviškumas ir viena kitos palaikymas man yra didžiulis atradimas. Tikrai nelengva būti jų treneriu, bet stengiuosi suprasti, skaitau literatūrą apie merginas sporte. O dar ir paauglystė – jos stengiasi save įtvirtinti kaip asmenybę, todėl man, kaip vyresniam žmogui, kartais tikrai reikia nemažai vidinių pastangų, kad galėčiau jas treniruoti.“

Ir atrodo, kad Juozui puikiai sekasi. Kartu su treniruojama merginų komanda jau iškovojo ne vieną medalį. Vis dėlto, anot Juozo, jaunimui kur kas svarbiau ne pergalės, o dalyvavimas turnyruose, pažintys su naujais žmonėmis, vietomis, bendravimas su draugais, smagus laiko praleidimas.

„Buvau pagavęs labai didelį azartą, kai pamačiau, kad merginoms gerai sekasi. Lemiamose rungtynėse labai norėjau, kad jos laimėtų, bet manau, tai augančiam žmogui visiškai nesvarbu“, – sakė J.Liesis.

Asmeninio albumo nuotr./Juozas Liesis
Asmeninio albumo nuotr./Juozas Liesis

Paklaustas apie futbolo perspektyvas Lietuvoje, Juozas įsitikinęs, kad jis neišvengiamai ateityje nurungs krepšinį ir taps sporto šaka numeris vienas: „Vilniuje nėra populiaresnės sporto šakos nei futbolas, ji turi didžiulę, įtakingą, balsingą, azartišką bendruomenę. Futbolas yra toks žaidimas, kuris priima bet kokį žmogų, nekreipdamas dėmesio nei į pajamas, nei į ūgį.“

O kalbant apie moterų futbolą, Juozas mano, kad tai, ką daro šiauliečių komanda „Gintra“, yra fantastiškas pavyzdys. Anot žinomo vyro, tokiame aukštame lygyje vyrų futbolas dar niekada nėra buvęs.

„Tikiuosi, kad moterų futbolas Vilniuje taip pat pasieks panašius dalykus, kurie pasiekti Šiauliuose“, – kalbėjo J.Liesis.

Balsingas vyras sako turįs net porą mėgstamiausių futbolo komandų ir taip stengiasi dalyvauti visose jų varžybose, kad po jų rungtynių būna net užkimęs. Jis azartiškai ir garsiai palaiko savo vaikų futbolo kolektyvus. Turnyrų ir varžybų metu kartu su kitais tėvais skanduoja įvairiausias palaikančias skanduotes.

Tačiau vertinant vaikų komandų žaidimą jis kaip svarbiausius dalykus akcentuoja ne pergales, o žaidimo stilių, varžovų pajėgumą, individualią techniką, sumanumą, prasiveržimus ir vartininko darbą.

„Man ne rezultatas svarbu, o žaidimas, ne įvartis, o tai, kas vyko iki jo. Tačiau dabar mano didžiausia futbolo svajonė – su komanda dalyvauti reguliariajame čempionate. Tam kad tapčiau tokios komandos treneriu, turiu dar labai daug mokytis. Yra ką veikti“, – šypsojosi J.Liesis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

19:14
00:37
01:19

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką