Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bažnyčia baigė tyrimą: Lino Kleizos vestuvėse klebonas palaimino tik žiedus

Slaptos Lino Kleizos ir Agnetos Karalevičiūtės vestuvės
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Slaptos Lino Kleizos ir Agnetos Karalevičiūtės vestuvės
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lino ir Agnetos Kleizų vestuvių detektyve padėtas taškas: Kaišiadorių vyskupijos tribunolas patikėjo, kad kunigas Vaidas Bartkus ceremonijos Šešuolėlių dvare viso labo palaimino įsimylėjėlių vestuvinius žiedus, bet ne suteikė bažnytinės santuokos sakramentą.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Linas ir Agneta Kleizos savo civilinę santuoką įregistravo dar šių metų pradžioje, o vasarą Šešuolėlių dvare juodu nusprendė surengti tikrą šventę ir, kaip visiems atrodė, savo santykius sutvirtinti bažnytiniu santuokos sakramentu.

Nors Linas ir Agneta Kleizos buvo užsiregistravę bažnytinei santuokai Šešuolėlių Švč. Mergelės Marijos Visų malonių Tarpininkės bažnyčioje, tačiau ceremonija ten neįvyko. Vietoje to kunigas V.Barkus apsilankė minėtame dvare. 

Atrodė, kad į dvarą atvykęs kunigas čia turėjo ir sutuokti Kleizas bei suteikti jiems santuokos sakramentą. Tai, kad kunigas pasirodė judviejų šventėje, sukėlė nemažai diskusijų, mat poros, norinčios savo santykius sutvirtinti santuokos sakramentu, turi tai daryti bažnyčioje ar koplyčioje.

„Vien dėl to, kad kunigas dalyvauja šventėje, dar nereiškia, kad vyksta bažnytinė santuoka. Tai palaiminimas, bendra malda, bet sakramentas nebuvo teiktas, nes jis taip neteikiamas. Kunigą galite pasikviesti net ir į gimtadienį, kad jis palaimintų jūsų šventę ar jus su vyru, bet tai dar nereiškia, kad taip suteikiamas santuokos sakramentas. Sakramentalijos nėra santuokos sakramentas“, – situaciją tada paaiškinti bandė V.Bartkus.

Pasiaiškinti jam teko ir Kaišiadorių vyskupijos tribunolui, kuriam savo liudijimais dalijosi ir patys Kleizos bei vestuvių svečiai. 

„Neįrodyta, kad būtų suteiktas santuokos sakramentas. Kaip patys Kleizos sakė, ten vyko tik žiedų palaiminimas ir bendra malda. Taip Kleizienė sakė“, – Žmonės.lt komentavo Kaišiadorių vyskupijos tribunolo oficiolas Robertas Rumšas. Jis atskleidė, kad sprendimas dėl L.Kleizos „vestuvių detektyvo“ buvo priimtas šią savaitę.

Vis dėlto kunigas V.Bartkus nuo nemalonumų neišsisuks. „Tai nelabai gerai. Kunigas neturėjo teisės važiuoti į svetimą teritoriją... Yra Vyskupų konferencijos instrukcija, draudžianti tokias apeigas – tarytum santuokos imitavimą“, – aiškino R.Rumšas. Anot jo, kunigui šiuo metu gresia drausminės nuobaudos. Pavyzdžiui, įspėjimas. 

Pats V.Bartkus situacijos penktadienį komentuoti jau nebenorėjo: „Klauskite tų, kurie nusprendė.“

Slaptos Lino Kleizos ir Agnetos Karalevičiūtės vestuvės
Slaptos Lino Kleizos ir Agnetos Karalevičiūtės vestuvės


 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką