Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Beata Nicholson: „Pasitikėkime savo vaikais ir sulaukę 12 metų jie gamins geriau už mus“

Beata Nicholson virtuvėje
Asmeninio albumo nuotr. / Beata Nicholson virtuvėje
Šaltinis: 15min
0
A A

TV3 naujasis rudens sezonas „Gera kartu!“ jau čia pat. Nuo rugsėjo žiūrovų laukia atsinaujinusi „Beatos virtuvė“, kurioje, be gausybės gardžių receptų, kelionių ir įdomių pasakojimų apie maistą – speciali rubrika vaikams „Šiandien aš virtuvės šefas“. Apie vaikus virtuvėje ir 10–15 metų sulaukusių virtuvės šefų konkursą, laidos vedėja Beata pasakoja su malonumu.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Kiek pamenu, būdama 12 metų jau puikiai gaminau balandėlius, kotletus, viriau sriubas ir galėjau pamaitinti mamą, tėtį, sesę. O štai kai dabar apsižvalgau aplink, matau vis daugiau vaikų, kurie iki 10 metų rankose nėra laikę aštraus peilio ar išsivirę patys arbatos... Esu įsitikinusi, kad į virtuvę vaikus reikia įsileisti kuo anksčiau, nes jiems reikia patiems viską patirti bei sužinoti, kad jie taptų savarankiškesni ir mokėtų savimi pasirūpinti“, – pasakoja B Nicholson.  

TV3 nuotr./Rubrika vaikams „Šiandien aš virtuvės šefas“
TV3 nuotr./Rubrika vaikams „Šiandien aš virtuvės šefas“

Beata tiki, kad jei visa šeima pagirs ir skaniai suvalgys pirmuosius vaiko paruoštus, kad ir per storai suraikytus, sumuštinius ar nelabai iškilusius keksiukus, vaiko pasitikėjimas savimi augs kaip ant mielių. O tai, šeimininkaujant kartu su vaikais, ir yra pagrindinis tikslas virtuvėje.

Žinoma, darbas su vaikais virtuvėje turi ir tam tikrų ypatumų. Štai kokius įvardija Beata:

  • Pirmiausiai, reikia laiko. Šiam užsiėmimui su vaikais labiausiai tiks savaitgalis, kai nereikia po pusryčių spėti į darbus ar po darbų skubiai ruošti vakarienės šeimai.
  • Antra, saugumas. Visada būkite šalia, kai vaikai mokosi naudotis peiliu, karštais puodais ar keptuvėmis. Pagrindinė mano taisyklė – neįkyri, bet akyla priežiūra ir saugiai įrengta virtuvė.
  • Trečias ir svarbiausias dalykas, kurio prireiks – kantrybė. Su vaikais tikrai gaminsite dukart, o gal net ir penkis kartus ilgiau. Po ilgo gaminimo proceso tikrai prireiks ir generalinės tvarkos – nesipiktinkite, o nusiteikite tam iš anksto. Juk vaikai be treniruočių niekada neįgis patirties.
  • Ketvirta, receptai. „Siūlyčiau pradėti nuo to, ką vaikai labiausiai mėgsta, tada įtraukti vaikus į iš kartos į kartą perduodamų šeimos receptų gamybą, o dar vėliau pradėti eksperimentuoti“, – pataria B.Nicholson.
    TV3 nuotr./Rubrika vaikams „Šiandien aš virtuvės šefas“
    TV3 nuotr./Rubrika vaikams „Šiandien aš virtuvės šefas“

„Mano patirtis rodo, kad nuo 2 metų mažieji jau yra visai neprasti padėjėjai, o sulaukę 6 ar 7 metų geba ir virtinukų tešlą kočioti, ir sausainius iškepti. Na, o po tokios praktikos dvylikos sulaukusios jūsų atžalos mokės paruošti viską, o jūs galėsite gulėti sau kojas ištiesę“, – šypsosi TV3 laidos vedėja.

B.Nicholson ir jos draugų vaikai kol kas nė vienas neperkopęs 10 metų amžiaus. Kaip tik dėl to laidoje „Beatos virtuvė“ žinoma moteris nusprendė parodyti, ką virtuvėje gali nuveikti 10-15 metų vaikai, jei tėvai jiems nuo mažų dienų patikėjo virtuvės šefo pareigas. „Todėl nuo šiandien skelbiu atranką 10–15 metų vaikų, kurie mėgsta gaminti ir galėtų pagelbėti man rengiant laidą „Beatos virtuvė“, – intriguojančiai skelbia Beata.

Ką reikia padaryti? Adresu beatai@beatosvirtuve.lt atsiųsti Beatai neilgą laišką apie save – savo mėgstamiausius valgius ir linksmiausius nutikimus virtuvėje ar nutikusias klaidas. Pridėti savo nuotrauką (juk visi mes mėgstam fotografuotis su savo kulinariniais pasiekimais!) ir netrukus gal kaip tik save išvysite laidoje „Beatos virtuvė“.

Pirmoji rubrika vaikams „Šiandien aš virtuvės šefas“ jau nuo rugsėjo 6 dienos šeštadieniais 10.30 val. laidoje „Beatos virtuvė“ per TV3.

TV3 nuotr./Rubrika vaikams „Šiandien aš virtuvės šefas“
TV3 nuotr./Rubrika vaikams „Šiandien aš virtuvės šefas“

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką