Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Beata Nicholson pirmą kartą kiaušinius Velykoms margino vašku

Beata Nicholson
Asmeninio albumo nuotr. / Beata Nicholson
Šaltinis: 15min
0
A A

Velykos – ypatinga šventė kulinarinių knygų autorei ir televizijos laidų vedėjai Beatai Nicholson (33). Moteris ne tik užaugo šeimoje, kurioje Velykos visada buvo didelė šventė. Šiais metais taip jau sutapo, kad būtent po margučių šventės Beata, po vienuolikos metų gyvenimo Londone, su vyru Tomu (37) ir vaikais Izabele (6) bei Jurgiu (4) persikraustys atgal į Lietuvą.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Kalbėdama apie tradicijas, B.Nicholson užsiminė, kad jos šeimoje kiaušiniai buvo tradiciškai marginami svogūnų lukštais. 

„Marginimas vašku, galima sakyti, yra magija ir kažkas nerealaus. Kai neseniai turėjau progą pabandyti šitaip marginti, pagalvojau, kad gal jūs eikite ir palikite mane čia pasėdėti su tais kiaušiniais“, – juokėsi Beata, kuri besiruošdama Velykoms susitiko su tautodailininke ir etnokultūros specialiste Laisve, išmokiusia ją marginti vašku.

Kiaušinį reikia tinkamai paruošti

Anot Beatos, geriausiai spalvą „ima“ senesni kiaušiniai, tad net jei ir turite galimybę parsiridenti kiaušinį tiesiai iš vištos guolio į namus, dažymui geriau pasirinkite prieš savaitę ar porą padėtus kiaušinius. Ir labai svarbu juos tinkamai paruošti – nuriebalinti, nes visi kiaušiniai, nesvarbu, ar jie parduotuvėje pirkti, ar iš močiutės kaimo atvežti, ar jūsų balkone auginama višta padėjo (jei tokią turite), turi riebalų sluoksnį, kurį reikia nuimti. Tai yra, pradžioje juos reikia pamerkti į drungną vandenį, tada nušveisti kempinėle su soda.

Dažai

Laisvė Beatą mokė, kad svarbiausia yra naudoti tuos dažus, kurie kanda kiaušinį žemoje temperatūroje, nes marginami dažniausiai jau išvirti kiaušiniai. Jie yra merkiami į dažus, o po to nuo jo nuimamas vaškas.

Vaškas

Tam tinka natūralus bičių vaškas, kuris turi būti įkaitintas, kad truputį rūktų ir kvepėtų. Vaškas kaista šaukšte, kuris pritvirtintas ant medinės lentelės ir sulenktas taip, kad kaistų nuo apačioje degančios žvakutės. Marginama su smeigtuko nuo marškinių galvyte, kuri įbedama į karštą vašką.

Asmeninio albumo nuotr./Margučių puoaybos akimirka
Asmeninio albumo nuotr./Margučių puošybos akimirka

Vėliau Beata pasinaudojo Laisvės patarimais, subraižė pieštuku kiaušinį į lygias dalis, kad būtų lengviau orientuotis. Tada pasiduoti fantazijai ir nuolat mirkant smeigtuko galvutę į vašką piešti ornamentus. Kelias minutes palaikius kiaušinius dažuose  ir juos išėmus, reikia vašką nuimti taip pat, kaip jis buvo uždėtas. Tiesiog palaikyti prie liepsnelės ir nuvalyti vašką.

„Svarbiausia pamėginti, ir patikėkite, tikrai nėra taip sudėtinga, kaip atrodo. Gal pirmus penkis metus nesigaus tokie gražūs, bet po dešimtmečio ar penkiolikos žiūrėkite, jau galėsite į parodą neštis“, – juokėsi Beata. 

Asmeninio albumo nuotr./Margučiai jau paruoati
Asmeninio albumo nuotr./Margučiai jau paruošti
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką