Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Beata Nicholson prisijungė prie „Pasaulio virtuvės“ idėjos – užsieniečiams kepė kugelį

Vakarienė pas Beatą Nicholson
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / Vakarienė pas Beatą Nicholson
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pirmadienio vakarą Beatos virtuvės lofte vyko netradicinė vakarienė: dokumentinio filmo „Pasaulio virtuvė“ kūrybinė grupė, keli filmo herojai bei Lietuvoje gyvenantys Beatos draugai užsieniečiai susitiko prie vieno stalo.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Pasaulio virtuvė“ inicijuoja bendrų pietų projektą, kuriame gali dalyvauti kiekvienas svetingas Lietuvos žmogus, kuris pakvies pas save pietų mūsų šalyje gyvenantį užsienietį ir tokiu būdu skatins lietuvius bendrauti su Lietuvoje gyvenančiais užsieniečiais, juos geriau pažinti, griauti skirtingų šalių žmonių bendravimo barjerus.

„Sukurtas filmas „Pasaulio virtuvė“ apie Lietuvoje gyvenančias imigrantes, o šalia filmo vyksta socialinė kampanija, kurios metu mes bandome paskatinti žmones bendrauti. Iš Lietuvoje gyvenančių užsieniečių istorijų pamatėme, kad lietuviai jų akimis – labai uždari, sunkiai praveria savo namų duris, nenoriai kviečiasi kažką į savo namų erdvę. Todėl į Lietuvoje gyvenantiems užsieniečiams čia adaptuotis nelengva“, – Žmonės.lt sakė „Pasaulio virtuvės“ komunikacijos vadovė Gintarė Kavaliūnaitė.

To paskatinti kūrėjai nusprendė inicijuoti akciją „Pasikviesk svečią“ – pažįstamą, bendradarbį ar kieno nors draugą užsienietį reikia pasikviesti pas save į namus, kartu gaminti, bendrauti, mėgautis pietumis, pažinti vienas kitą.

„Beata irgi prisijungė prie šios akcijos – ji pasikvietė „Pasaulio virtuvės“ kūrybinę komandą ir keletą filmo herojų, taip pat dalyvavo Beatos bičiuliai užsieniečiai, kurie gyvena Lietuvoje“, – sakė G.Kavaliūnaitė.

B.Nicholson užsieniečiams paruošė pačių įvairiausių lietuviškų skanėstų: nuo užkandėlių su silke iki kugelio.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Vakarienė pas Beatą Nicholson
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Vakarienė pas Beatą Nicholson

Ši akcija jau startavusi, o prie jos prisijungę savo nuotraukomis kartu su užsieniečiais iš bendrų pietų gali pasidalinti puslapyje pasauliovirtuve.eu.

„Pasaulio virtuvė“ – pilnametražis dokumentinis filmas apie penkias moteris, kurios atsikraustė gyventi į Lietuvą iš skirtingų pasaulio šalių, skirtingais istoriniais laikotarpiais ir dėl skirtingų priežasčių. Iš pirmo žvilgsnio, šių moterų gyvenimo istorijos atrodo neįtikėtinos, bet geriau įsižiūrėjus ir įsiklausius, pasirodo, kad tai galėjo nutikti kiekvienam iš mūsų. Iš ko dėliojame savo pasaulį, kurį vadiname namais? Iš lyties, amžiaus, odos spalvos, tautybės? O gal tiesiog iš atjautos, talento, meilės ir žmogiškumo?

„Pasaulio virtuvė“ bus rodoma penkiolikoje Lietuvos miestų. Po kiekvienos viešos peržiūros bus rengiamos diskusijos tarp savivaldybių, visuomeninių organizacijų ir miestų bendruomenių. „Pasaulio virtuvė“ – ne vien tik filmas, tai – kvietimas pasvarstyti, kas mus verčia jaustis svetimais, paraginimas ištiesti pagalbos ranką tiems, kas šalia mūsų nesijaučia visiškai savais.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Vakarienė pas Beatą Nicholson
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Vakarienė pas Beatą Nicholson
VIDEO: Dokumentinio filmo PASAULIO VIRTUVĖ anonsas
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką