Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 20d. 19:46

Bėgime už kiekvieną vaiką Vingio parko takelius mins ir Irenos Starošaitės sūnus Vakaris

Irena Starošaitė su sūnumi Vakariu
UNICEF nuotr. / Irena Starošaitė su sūnumi Vakariu

Šį šeštadienį, 13 val., Vilniaus pusmaratonyje vyksiančiame bėgime po UNICEF vėliava „Už kiekvieną vaiką“ jėgas išbandys ir žinomų vilniečių atžalos. „Vaikiškame“ maratone Vingio parko takeliais kojas miklins dailininko Rimo Valeikio, dainininkės Irenos Starošaitės, muzikanto Viktoro Diawaros šeimynos.

Kaip teigė viena iš renginio globėjų, UNICEF Geros valios ambasadorė, aktorė Virginija Kochanskytė, mažylių bėgimo po UNICEF vėliava misija – papasakoti vaikams apie pasaulį jiems suprantama kalba. „Be baisybių ir be siaubų, tačiau nuo ankstyvos vaikystės ugdant jų suvokimą ir solidarumą. Taip lašas po lašo brandinamas jaunas žmogus. Juk vaikai mokosi per patyrimą, jiems įdomiausia – žaidimai, buvimas su draugais, šypsenos“, – renginį apibūdino garsi menininkė.

UNICEF nuotr./Rimas Valeikis su sūnumi Pauliumi
Rimas Valeikis su sūnumi Pauliumi

Dailininko R.Valeikio nuomone, tam, kad pajustumėme gyvenimo skonį ir įvertintumėm, kokie laimingi iš tikrųjų esame, kiekvienam iš mūsų gali padėti ir kontrastai. „Mes skundžiamės kylančiomis kainomis, tačiau pasaulyje apstu vaikų, kurie negali sau leisti pavalgyti daugiau nei kartą per dieną. Žmogus yra žmogus visų pirma todėl, kad sugeba į save pažiūrėti iš šono ir justi užuojautą kitam. O jei padėti kitiems galima su malonumu, kodėl neprisijungus? Geriausias būdas pakelti sau nuotaiką yra sportas. Per jį galima siekti ne tik gerų rezultatų, bet ir parodyti solidarumą pasaulio mažiesiems vargšams“, – bėgimą „Už kiekvieną vaiką“ įvertino R.Valeikis, jame dalyvausiantis su sūnumi Pauliumi.

Dainininkė I.Starošaitė prisipažino, jog bėgimui su šeima ruošėsi iš anksto. „Kadangi oras buvo prastokas, su sūnumi Vakariu ir aviganiu Aru „apšilinėjome“ mūsų namo laiptinėje“, – juokėsi dainininkė. Moters teigimu, Vakariui, viešėjusiam Venesueloje, ne kartą teko matyti skurstančius ir badaujančius vaikus, tad jam net nekilo klausimas, ar prisijungti prie UNICEF rungties.  „Vis dėlto eisime visų pirma ne sportuoti, o dalyvauti gražioje ir reikalingoje šventėje“, – sakė I.Starošaitė.

Vingio parke vyksiančio Vilniaus pusmaratonio vaikiškoje UNICEF rungtyje mažyliai nuo 3 iki 12 metų amžiaus kviečiami išbandyti  500 m. distanciją ir bėgti už pasaulio vaikus. Bėgimas startuos žaisminga mankštele, vaikai sužinos daug naujo apie mažylių padėtį pasaulyje, o visi dalyviai bus apdovanoti UNICEF padėkos raštais ir džiaugsis atminimo dovanelėmis.

Planuojama, jog Vingio parko takelius mins per 300 mažųjų vilniečių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką