Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 3d. 16:25

Birutė Petrikytė spjauna į apkalbas: „Dzin, ką žmonės pasakys, aš gyvenu savo gyvenimą“

Kristina Rimienė ir Birutė Petrikytė
TV3 nuotr. / Kristina Rimienė ir Birutė Petrikytė

Lietuviškas pajūris yra neatsiejamas nuo Birutės Petrikytės ir jos atliekamų dainų. Čia bėga atlikėjos, nepavaldžios laikui, gyvenimas, kuriame telpa visos sodriausios spalvos ir stipriausi kvapai – apie juos ir tai, kaip išlikti jaunai bei neprarasti optimizmo net pačiose sudėtingiausiose situacijose kalbėjosi „Pasaulis pagal moteris“ laidos vedėja.

Šiandien B.Petrikytė drąsiai sako – esu laiminga, visada tokia buvau. Atlikėjos gyvenimas primena jūrą, su visais jos atoslūgiais ir potvyniais – keitėsi vyrai, vieną gyvenimo etapą keitė kitas, tačiau Birutė niekada nekreipė dėmesio į ją lydinčias apkalbas, juk, anot jos, gyventi reikia savo gyvenimą, kuris, deja, yra labai trumpas.

Laimingas žmogus neturi laiko apkalboms

Laidos vedėjai Kristinai Rimienei atlikėja su ironija papasakojo apie ją visą gyvenimą lydinčias apkalbas. Kartais, anot laidos pašnekovės, atrodydavo, jog žmonės apie jos gyvenimą žino daugiau, nei ji pati. Kartais moteris išgirsdavo tokių paskalų, kurios sukeldavo nuostabą – tokios neįtikimos jos būdavo.

Pati Birutė neturi laiko apkalboms – ji vis dar siekia kurti, dirbti, tad laiko kitų gyvenimų aptarinėjimui tiesiog nebelieka.

„Šiandien mes kalbamės, o rytoj gal manęs nebebus, tai natūralu, reikia su tuo susitaikyti“, – teigia laidos viešnia, gyvenanti pilna krūtine, atsisakiusi visko, kas neigiamai veikia jos mintis. Ne paslaptis, kad pasikeitė ir draugų ratas, bet moteris žino savo vertę ir vertina sukauptą patirtį – tiek teigiamą, tiek neigiamą. Ji tiksliai žino, kodėl vienu ar kitu gyvenimo etapu padarė teisingus sprendimus, tad niekuomet nesigaili dėl jų.

Vienas svarbiausių sprendimų priimtas seniai, kai Birutei Petrikytei buvo prognozuojama karjera, prilygstanti Alos Pugačiovos, Sofijos Rotaru karjeroms. Tačiau Lietuvos šauksmas buvo stipresnis ir atlikėja nepasiliko Maskvoje. Šiandien ji neabejoja, kad tai buvo teisingas sprendimas, moteris nenori ten grįžti – scenų, anot jos, pakanka ir Lietuvoje.

LNK nuotr. /Birutė Petrikytė su vyru
LNK nuotr. /Birutė Petrikytė su vyru

Cepelinai ir kova dėl figūros

Laidos kūrybinę grupę Birutė pasitiko su savo firminiais cepelinais, kuriuos pati lipdo šeimos restorane „Birutės uostas“. Tokia ji visuomet – svetinga ir atvira, mėgstanti girdėti komplimentus savo restoranui, ypač – skaniems cepelinams, gaminamiems pagal močiutės receptą.

Laidos vedėja K.Rimienė, paragavusi šių cepelinų, nuoširdžiai prisidėjo prie visų komplimentų ir pasiteiravo, kaipgi pačiai šeimininkei pavyksta atsispirti cepelinų žavesiui. Birutė atskleis, kad kasdien cepelinų nevalgo – juk reikia prisižiūrėti figūrą.

„Turėjau nemažą svorį, blogai jaučiausi scenoje, buvau kaip pampuška, pripampus kaip erkė. Aš negalėjau taip, man tai nepatiko, aš paprasčiausiai nenorėjau. Dabar aš sau patinku. Gal kitiems nepatinku, tai jų reikalas, bet aš sau patinku ir man atrodo, kad kiekviena moteris turi patikti pirmiausia sau, tokia, kokia yra. Mes nieko negalime smerkti, čia yra gyvenimas“, – teigia laidos viešnia, papasakosianti laidos žiūrovams ir apie tai, kaip su dukra laikėsi specialios dietos.

Birutė neslepia, kad visos moterys nori būti jaunos, tačiau gyvena tarp savo baimių ir bijo pasakyti, kai kažką pasitobulina. Atlikėja, nestokojanti energijos ir jaunatviškumo, neslepia, kad pati ji darėsi tam tikras procedūras ir žiūrovams atskleis savo grožio paslaptis bei tai, ar jai buvo atliktos intervencinės grožio procedūros.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Birutė Petrikytė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Birutė Petrikytė

Energija, nepavaldi laikui

Birutė papasakojo ir apie audringus jaunystės metus, kai įsivaizdavo, jog būdama penkiasdešimties gyvens ramų, stabilų gyvenimą, juk jau bus senatvė...

„Šiandien aš nieko nebespėju. Lyg man būtų įdėję dar vieną variklį, kad aš suspėčiau iki tol, kol atgulsiu, padaryti kažkokius darbus. Taip aš ir gyvenu“, – apie visiškai kitokį, nei įsivaizdavo būdama jauna, gyvenimą po penkiasdešimties kalba Birutė.

Stebint šią energingą, kiek vėjavaikišką ir laimingą kvatoklę sunku patikėti, kad jai – 65-eri. Birutei galima pavydėti drąsos – drąsos gyventi ir atrodyti taip, kaip ji pati nori. Ji nesislepia už ilgų sijonų, tamsių spalvų ir nesidangsto noru senti oriai su visomis savo raukšlėmis.

„Man dzin, ką žmonės paakys, aš gyvenu savo gyvenimą. Man jau visai nedaug liko. Stenkimės, moterys, būti gražios, palaikyti formą, džiaugtis kiekviena diena, padaryti sau ką nors malonaus, juk gyvenimas mūsų nelepina“, – Birutė pataria laidos žiūrovėms nepamiršti savęs palepinti, juk ne paslaptis, kad nemaža dalis moterų gyvena dėl vaikų, pamiršdamos save.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Dainininkas Ruslanas Kirilkinas, aktorė Eglė Jackaitė ir estrados primadona Birutė Petrikytė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Dainininkas Ruslanas Kirilkinas, aktorė Eglė Jackaitė ir estrados primadona Birutė Petrikytė

Gyvenimo ratą sukime patys

Kiekvienas mūsų savo gyvenimo ratą sukame tokiu greičiu, kokiu norime, o kartais tai pakoreguoja aplinkybės. Laidos vedėjos kalbintos B.Petrikytės gyvenime buvo iš šilto, ir šalto, tačiau akivaizdu, kad savo gyvenimo rato šeimininkė yra ji pati.

Optimizmu persmelkto pokalbio įkvėpta laidos vedėja, floristikos dizainerė K.Rimienė rubrikoje „Floristinis desertas“ sukūrė simbolišką gyvenimo rato kompoziciją, kuri ne tik džiugins akį savo grožiu, bet ir skatins susimąstyti.

„Norėčiau, kad mano gyvenime būtų tik šviesios, ryškios, gaivios spalvos“, – neslepia K.Rimienė, ne veltui kompozicijos kūrimui pasirinkusi būtent tokias gėles: tulpes, anturius, gerberas, šparago ir bergraso žalumą, sukuriančias šviesos ir gaivos įspūdį.

Iš nuostabių žiedų sukūrusi gyvenimo ratą, papuošiantį namus, floristikos dizainerė palinkės žiūrovams sukti savo gyvenimo ratą patiems, tokiu tempu, kokiu jie patys nori ir džiaugtis tuo, ką turi šiandien.

„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais 10 val. per TV3!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

17:02
04:35

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

24:59
00:45
02:56

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką