Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Birutė Vizgirdienė nebevadovauja fondui „Orfėjaus lyra“: paramos pokylis šiemet neįvyks

Birutė Vizgirdienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Birutė Vizgirdienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Jau tradicija tapęs Nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) paramos fondo „Orfėjaus lyra“ jubiliejinis pokylis šiais metais neįvyks. Šią žinią portalui Žmonės.lt patvirtino dabar jau buvusi paramos fondo „Orfėjaus lyra“ vadovė Birutė Vizgirdienė.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Žinau kaip faktą, kad šiais metais Didžiojo metų pokylio nebus, nes aš atsistatydinau iš vadovės pareigų ir nežinau, kas perims šį darbą. Metų pokylis – labai graži šventė ir man labai gaila, kad niekas nerengs šiais metais, bet yra daug darbo, labai sunku rasti, kas perimtų viską į savo rankas... Aš jau per dešimt metų pavargau“, – portalui Žmonės.lt prisipažino B.Vizgirdienė. Moteris tikisi, kad žmogus, kuris perims paramos fondo vadovo pareigas, atsiras iki šių metų pabaigos.

„Mes ne tik surengdavome šventę, bet ir padarydavome daug kitų gerų darbų. Padėjome Nacionaliniam operos ir baleto teatrui. Mums maloniausia, kad visi mūsų stipendininkai, kuriuos mes palaikėme, dabar dainuoja įvairiose Europos scenose. Mums didžiausias įvertinimas pamatyti, ką jie pasiekė. Labai geras jausmas: suskaičiavome, kad padėjome 32 stipendininkams per dešimt metų“, – džiaugėsi ponia Birutė.

B.Vizgirdienė prisiminė, kad pradžioje, kai lėšų buvo mažiau, talentingiems būsimiems operos solistams, baleto šokėjams ir muzikantams buvo skiriamos mažesnės stipendijos. Tai vyko tuo metu, kai paramos fondas rėmė Operos studiją, kurią buvo įsteigęs profesorius Virgilijus Noreika.

„Jiems tuomet padėdavome simboliškai, tačiau už pamokas buvo galima susimokėti. O vėliau, paskutinius penkerius metus, jau remdavome dosniau – skirdavome po 5 tūkst. litų ir daugiau. Išsiųsdavome talentingą jaunimą į stažuotes“, – džiaugėsi moteris.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Birutė ir Rimtautas Vizgirdos
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Birutė ir Rimtautas Vizgirdos

Apie paramos fondą „Orfėjaus lyra“

Nuo 2003 m. gyvuojantis LNOBT paramos fondas „Orfėjaus lyra“ nuolat remia menininkus. Pasak fondo vadovės Birutės Vizgirdienės, per nepilną veiklos dešimtmetį „Orfėjaus lyra“ labdarai ir paramai surinko daugiau nei 500 tūkstančius litų. Buvo paremtos solistų stažuotės, skirtos 22 stipendijos jauniesiems menininkams, nupirkti aštuoni pučiamieji instrumentai LNOBT orkestrui, choro moterims – koncertiniai kostiumai, paremta knygos apie dirigentą maestro Joną Aleksą leidyba, operų „Karmen“, „Lietuviai“, „Otelas“ pastatymai. Be to, nuo 2009 m. „Operos švyturių“ apdovanojimuose teikiamos „Orfėjaus lyros“ įsteigtos premijos geriausiam antraeilio vaidmens atlikėjui ir Metų debiutantui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką