Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 12 03, 19:09

Biržuose įžiebta karkasinė eglė – atsisakė tradicijos kirsti gyvą medį

Penktadienį, gruodžio 3 d., biržiečiai Nepriklausomybės aikštėje susirinko į eglutės įžiebimo šventę. Kadangi Biržuose jau senokai atsisakyta tradicijos kirsti gyvą medį, šiemet, kaip ir įprastai, buvo papuošta karkasinė eglė. Konstrukcijai uždengti panaudota daugiau kaip 2000 eglių šakų. Šiemet dominuojanti kalėdinės eglutės šviesa – auksinė ir raudona.
Biržų Kalėdų eglė
Biržų Kalėdų eglė / Ievos Indrašiūtės nuotr.

Pagrindinė miesto eglė ne tik papuošta įvairiais žaisliukais bei šimtais metrų girliandų – biržiečius nustebino ir aplink eglutę išskleista 3 metrų skraistė, po kuria šventės dalyviai noriai fotografavosi. O kam neliko vietos po skraiste, įsiamžino prie dar vieno kalėdinio siurprizo – milžiniško apšviesto kalėdinio eglutės burbulo.

Šventiškai papuošta ne tik centrinė miesto aikštė, bet ir pagrindinės gatvės, miesto žiedas ir Biržų savivaldybė. Tam tikrose vietose dega karkasinės piramidės, ant stulpų šviečia gatvių dekoracijos. Kadangi turėjome nelengvus metus, šiemet Biržų rajono savivaldybės meras ragino kaip niekad anksčiau dalintis šviesa parodant meilę, gerumą aplinkiniams ir sukuriant nors mažą šviesos ir grožio oazę, galinčią praskaidrinti kasdienybės pilkumą.

Ievos Indrašiūtės nuotr./Biržų Kalėdų eglė
Ievos Indrašiūtės nuotr./Biržų Kalėdų eglė

Todėl kalėdinėmis dekoracijomis, švieselėmis savo pastatus ir kiemus pasipuošė ir gausus būrys įmonių, įstaigų, bendruomenių ir rajono gyventojų. Taip pat norime pasidžiaugti ir padėkoti miesto gyventojams, kad šviesa Biržuose buvo skleidžiama ne tik kalėdinėmis dekoracijomis – buvo išpildytos visos projekte „Vaikų svajonės“ dalyvavusių sudėtingomis socialinėmis sąlygomis Biržuose gyvenančių vaikų svajonės.

Šiemet Šv.Kalėdų ir Naujųjų Metų laikotarpiu Biržuose kvies apsilankyti net 3 kalėdiniai miesteliai, veiks 6 kalėdinės mugės, bus organizuojami įvairūs renginiai ir edukaciniai užsiėmimai ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Prie šventinio stebuklo kūrimo prisidėjo ir miesto verslininkai pasiūlydami kalėdines nuolaidas įvairioms savo paslaugoms. Su detaliu kalėdinių pasiūlymų sąrašu Biržuose galite susipažinti čia.

Kalėdinės eglutės įžiebimo Biržuose dieną mieste gyventojus sveikino nykštukai, kurie vaikus ir suaugusiuosius įvairiais pasirodymais linksmino ir eglutės įžiebimo šventėje. Čia gyventojus pasitiko Kalėdų senis bei Karalienė žiema, dalyvavo gausus būrys biržiečių, Savivaldybės vadovai, svečiai.

Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas prieš įžiebdamas kalėdinę eglutę šventės dalyviams linkėjo šviesos mintims, žodžiams ir darbams. Kad laukdami didžiųjų metų švenčių vienas kitam dovanotumėm meilę, darytumėm tai, kas įžiebia naują viltį, teikia dvasinių jėgų, skleidžia ramybę bei telkia taikai.

Ievos Indrašiūtės nuotr./Biržų Kalėdų eglė
Ievos Indrašiūtės nuotr./Biržų Kalėdų eglė

Eglutės įžiebimą palydėjo ugnies ir šviesų šou

Nors oras susirinkusiųjų nelepino, jų nuotaikos stebino, o šypsenos džiugino. Gyventojai net ir tokiu oru mielai stebėjo pasirodymus, apžiūrinėjo šalia eglutės įsikūrusių prekybininkų prekes, šildėsi čia pat verdama kava bei skanavo šventinius skanumynus.

Įžiebus pagrindinę miesto eglę šventės dalyviai buvo pakviesti į spalvingą ir nuotaikingą Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų interaktyvų spektaklį vaikams ir visai šeimai „Kas gyvena paslapčia?“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką