Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 13d. 16:13

BIX skelbia pirmųjų grupės gerbėjų paiešką

BIX
Grupės archyvo nuotr. / BIX

Artėjant grupės 30-mečiui, BIX nori peržvelgti istoriją ne tik savo, bet ir kartu su ja šokusių, dainavusių ir keliavusių gerbėjų akimis. Visi, kartu patyrę puikių nuotykių, kviečiami į susitikimą rugsėjo 19 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Šiame susitikime itin laukiami buvę BIX fanklubo nariai.

1991 m. Vilniuje susibūręs BIX fanklubas vienijo kelias dešimtis jaunuolių, inspiruotų pankroko ir alternatyvaus roko idėjų. Su būtinu atributu – klubo vėliava – jie lydėdavo grupę į koncertus po visą Lietuvą, patys prisidėdavo prie pasirodymų organizavimo, o laisvalaikiu Vilniaus senamiesčio kavinėse ir parkuose ginčydavosi, ką konkrečiai klampia šiaulietiška tarme dainuoja Samas.

Nors BIX fanklubo nario ženkliukus turėjo gana nedaug žmonių, dešimto dešimtmečio pradžioje ši grupė buvo Lietuvos alternatyviosios scenos ašis, į kurios koncertus Sporto rūmuose susirinkdavo keli tūkstančiai žmonių. Šiuos žmones grupė ir kviečia prisijungti prie 30-ojo jubiliejaus šventimo – ne tik susitikti, bet ir pasidalinti archyvine medžiaga.

Asmeninio albumo nuotr./BIX
Asmeninio albumo nuotr./BIX

„Mūsų grupės fanklubas buvo neįtikėtinas. Jo nariai atsirasdavo BIX koncertuose, vykusiuose gūdžiausiuose kultūros rūmuose, kokiame nors Lietuvos kampelyje. Taip pat, keletą jų esu radęs miegančius ant mano viešbučio kambario grindų, kur kažkokiu būdu pateko, nes neturėjo pinigų susimokėti už nuosavą, – juokėsi S.Urbonavičius-Samas. – Daug nuotykių buvo. Tuos ir visus kitus gerus laikus mes ir kviečiame prisiminti. Prijaučiančių žmonių buvo labai daug, būtų įdomu pamatyti grupės istoriją ne tik pačios grupės, bet ir jos gerbėjų akimis. Raginu visus dalintis turimomis nuotraukomis ir prisiminimais BIX feisbuko paskyroje ir, žinoma, ateiti į susitikimą Nacionalinėje bibliotekoje“.

Rugsėjo 19-ąją Nacionalinėje bibliotekoje bus prisimintos neįtikėtinos, linksmos, o dažnai ir ašarą išspaudžiančios istorijos iš BIX gyvenimo. Pokalbį ves keliautojas, žurnalistas, knygų autorius Martynas Starkus. Susitikimo desertu taps gyvai atliekama muzika ir puikiai žinomos BIX dainos.

Nacionalinėje bibliotekoje taip pat bus eksponuojama S.Urbonavičiaus-Samo autorinių tapybos darbų paroda, kurios atidarymas įvyks rugsėjo 18-ąją. Šiaulių universiteto Dailės fakulteto absolventas visus 30 metų rūpinosi BIX stiliumi, sukūrė visų grupės albumų viršelius. Po parodos pristatymo, renginio lankytojai galės išvysti dokumentinę archyvinę medžiagą apie grupę.

BIX koncerto #XXX priešvakario renginiai Nacionalinėje bibliotekoje yra nemokami. Visą programą sužinoti ir prisiminimais apie grupę pasidalinti galima renginio feisbuko puslapyje.

Dvi dienas trunkančių renginių metu bus prisiminta ne tik praeitis, bet ir atiduoda duoklė dabarčiai. Nacionalinės bibliotekos garso įrašų studijoje susirinkę žymiausi Lietuvos atlikėjai įrašys specialų kūrinį, skirtą grupės trisdešimtmečiui.

BIX jau po poros mėnesių trankiai atšvęs savo 30-metį Vilniuje, „Siemens“ arenoje. Grupės gerbėjų laukia trijų valandų fiesta, kurioje kartu su BIX scenoje pasirodys ryškiausios Lietuvos muzikos žvaigždės. Bilietus į koncertą platina TIKETA.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką