Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Bokso čempionė Karina Kazarian meta iššūkį Selui ir kviečia dvikovai: „Jis nuo manęs gautų“

Lietuvos bokso čempionė Karina Kazarian meta iššūkį Egidijui Dragūnui. Grupės „Sel“ lyderį ji kviečia į ringą, kuriame šis galės pademonstruoti savo gebėjimus.
Karina Kazarian ir Egidijus Dragūnas
Karina Kazarian ir Egidijus Dragūnas / 15min montažas / Asmeninio albumo ir 15min nuotr.

„Skaitydama Selo žodžius Simonai Burbaitei – labai įsižeidžiau. Esu Lietuvos bokso čempionė, daugkartinė prizininkė. Noriu Egidijui Dragūnui mesti iššūkį – 3 raundus su manimi – pasižiūrėsim, jo tą pliuchą“, – rašė į 15min redakciją kreipusis K.Kazarian.

Sportininkė sako, kad ją įžeidė Simonai Burbaitei išsakytas E.Dragūno komentaras, kai šis po modelio paviešintu vaizdo įrašu „Instagram“ praėjusią savaitę rašė: „Baisu, kai bobos virsta vyrais. Boksininkė. Kai p**čiau vieną, užmigtum amžiams.“

Todėl profesionali boksininkė nusprendė netylėti ir pakvietė atlikėją į ringą pakovoti su ja. „Visuomet esi laukiamas bokso klube „Gintarinė pirštinė“, jei pirštinių neturi – mes jas parūpinsime ir su kolektyvu išmokysime gerbti moteris“, – kalbėjo K.Kazarian.

Pasak sportininkės, perskaičiusi E.Dragūno komentarą ji sako likusi šokiruota. Ne tik dėl nepagarbos moteriai, bet ir dėl profesijų, veiklų skirstymo į vyriškas ir moteriškas.

„Esu „Sel“ gerbėja, mėgstu grupės dainas, tačiau po tokių žinučių likau šokiruota. Jis peržengė visas ribas. Tai, kad jis moka dainuoti, nesuteikia teisės įžeidinėti moterų ir diskriminuoti lyties sporte.

Manau, kad Selui metas užsičiaupti ir pasimokyti būti socialiai atsakingu, kultūringu piliečiu. Salėje pajuokavome, kad, jei Selas ateitų, tai nuo merginų tikrai gautų. Todėl jei jis galvoja, kad gali, kaip sakė, lengvai užvožti moteriai – tegu pabando, gali atvažiuoti, vadinasi, jis savo jėgomis pasitiki. Lietuvos bokso čempionės tikrai jis neišgąsdins“, – 15min kalbėjo K.Kazarian.

Asmeninio albumo nuotr./Karina Kazarian
Asmeninio albumo nuotr./Karina Kazarian

Sportininkė neslepia, kad S.Burbaitei dar reikėtų padirbėti su technika, fiziniu pasiruošimu, jei ji kovotų su Selu. Tačiau pati sako E.Dragūno ringe nebijanti – šiam esą po trijų raundų būtų nokautas.

„Pagal jo gyvenimo būdą ir fizinius duomenis, jis su manimi lygiagrečiai net 10 kilometrų nenubėgtų. Galiu drąsiai sakyti – po trijų raundų jis nuo manęs gautų“, – įsitikinusi ji.

Todėl ji sako nesuprantanti, kaip E.Dragūnas galėjo kumščiu grasinti moteriai, taip sumenkindamas ir moteris boksininkes. „Tokios jo frazės parodo, kad jis bokse yra nulis. Jei jis užsiimtų boksu, bent jau kažkiek, jis suprastų, kokio stipraus ten reikia fizinio, moralinio ir psichologinio pasiruošimo. Po kelerių metų bokso treniruočių žmogus gali eiti į „Arą“. Aš auginu 3,5 metų sūnų, o pagimdžiusi galėjau prabėgti 20 kilometrų ir laimėti bet kurį čempionatą. Boksas užgrūdina, jis sudėlioja discipliną. Čia svarbu pajausti, kaip apžaisti priešininką: turi jį išgąsdinti, bet pats neišsigąsti, tai tokia kova, kur reikia daugiau psichologijos ir žaidimo. Svarbu pamatyti priešininko trūkumus“, – kalbėjo K.Kazarian.

Sportininkė sako, kad boksuojantis dirba visi kūno raumenys, o norint būti profesionale savo srityje, turi užsiimti ir kitomis intensyviomis veiklomis – plaukioti, šokinėti šokdyne, mėtyti kamuolius, bėgioti.

„Trenkti man nepasiruošus yra neįmanoma. Žinau, kaip padaryti bloką, kaip apsiginti, kaip atkirsti atgal. Žinau, kaip kovoti artimoje distancijoje, kaip tolimoj, žinau, kaip kovoti su aukštu ar žemu priešininku.

Kai žmogus sako, kad boksas – tik vyrams, atrodo, kad gyvename ne demokratinėje valstybėje. Žinau daug moterų boksininkių, kurios atrodo labai moteriškai, vaikšto vilkėdamos trumpus sijonus, dėvi aukštakulnius – pagal išvaizdą net nepasakysi, kad ji boksininkė“, – kalbėjo ji.

Asmeninio albumo nuotr./Karina Kazarian
Asmeninio albumo nuotr./Karina Kazarian

Pasak K.Kazarian, boksą vadinti vyriška sporto šaka, būtų mažų mažiausiai neteisinga, o ir netikslu, juo gali sėkmingai užsiiminėti ir moterys. Ji pati – puikus šios situacijos pavyzdys. Daugiau nei prieš aštuonerius metus pasirinkusi bokso treniruotes ji sako tuomet dar sulaukusi kreivų žvilgsnių, nuo ringo ją bandė atkalbėti ir šeima, ir draugai – daugelis jų turėjo savus stereotipus.

Tačiau K.Kazarian liko ištikima savo svajonei ir šiandien gali džiaugtis puikiais pasiekimais. „2011 metais vyko pirmas čempionatas, kuriame dalyvavo moterys. O 2012 metais vykusį čempionatą aš jau laimėjau. O paskui – 2013, 2015 metais laimėjau, 2016 metais buvau prizininkė. Tačiau kadangi auginu 3,5 metų sūnų, pastaruosius kelerius metus aktyviai nesportavau, nors vis vien esu Lietuvos bokso čempionato finalininkė“, – pasakojo sportininkė.

Asmeninio albumo nuotr./Karina Kazarian
Asmeninio albumo nuotr./Karina Kazarian

K.Kazarian, kaip pati sako, pasimušti mėgo nuo vaikystės – vaikinai ją apeidavo ratu, niekas jos už kasų mokykloje netampė. Būdama 15 metų ji ėmė lankyti lengvąją atletiką. „9-oje klasėje mano klasės draugai ėmė lankyti bokso būrelį. Pas vieną iš jų namuose mėgėjiškai padaužiau bokso kriaušę, o jie pamatę mane sako – reikia tave parodyti treneriui, sako, tu gabi. Man ši idėja patiko, apsidžiaugiau. Nors iš pradžių nesupratau, ar man tai patiko, bet po mėnesio supratau, kad visą gyvenimą ieškojau veiklos, kur galėčiau parodyti savo galimybes, ir čia tinku tobulai“, – kalbėjo pašnekovė.

Ji sako net kiek besigailinti, kad bokso treniruočių neatrado anksčiau – jų nelankė vien tik todėl, kad galvojo, jog tai nėra moteriška. „Manau, kad daug moterų gyvena stereotipais, kad moterys negali boksuotis, negali kilnoti štangų, negali žaisti futbolo vien tik todėl, kad jos moterys. Tai netiesa“, – 15min pasakojo K.Kazarian.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius