Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 29d. 12:19

Broliai Lavrinovičiai magistrą apsigynė internetu: „40-ies įdomiau mokytis nei jaunystėje“

Darjušas ir Kšyštofas Lavrinovičiai
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Darjušas ir Kšyštofas Lavrinovičiai

Krepšininkai Kšištofas ir Darjušas Lavrinovičiai gali džiaugtis dar vienu gyvenimo etapu – netrukus rankose jie laikys magistro diplomą. Lietuvos sporto universitete edukologijos studijas bebaigiantys broliai gali pasigirti ir puikiu pasirodymu gynimuose. „Vienas kitą su broliu jau sveikinome po penkis kartus“, – sako K.Lavrinovičius.

Tiesa, krepšininkams magistrą gintis teko kiek neįprastai – internetu. Kaip teigia K.Lavrinovičius, prie to priprasti buvo sunkoka, tačiau vėliau viskas ėjosi puikiai.

„Dar laukiame galutinių rezultatų, gavome pažymą“, – sako vienas iš brolių. Paklaustas, ar bus pasiryžęs mokslus krimsti ir toliau, K.Lavrinovičius neslepia tokių planų neturintis. „Ir taip mes jau atidavėme 8-erius metus baigti bakalaurui ir magistrui, gan ilgai mokėmės“, – juokiasi jis.

O vieniems žinomiausių Lietuvos krepšininkų mokytis tikrai nebuvo lengva. Visada įtemptą grafiką turintiems broliams tekdavo ieškoti išeičių, kada, atsiradus laisvai akimirkai, galima būtų atsiversti knygas.

D.Lukštos nuotr./Broliai Lavrinovičiai debiutavo NKL lygoje
D.Lukštos nuotr./Broliai Lavrinovičiai debiutavo NKL lygoje

„Mūsų grafikas buvo toks, kad jeigu gyvendami viešbučiuose turėdavome valandą televizoriui pažiūrėti ar kokį žaidimuką telefone sužaisti, tai paprasčiausiai paskaitydavome. Tai toks įpratimas“, – mano K.Lavrinovičius.

Karkartėmis dėl krepšininkų gyvenimo būdo broliai ir paskaitas praleisdavo, ir skolų gaudavo, tačiau šias kaip mat stengdavosi atsiskaityti.

„Paskaitas lankyti pavyko, stengėmės nepraleidinėti, atsakingai žiūrėjome į studijas, nes mes nėjome mokytis tik dėl popieriuko. Norėjome įgauti žinių, nes mūsų karjera jau prie pabaigos. Gal būsime treneriais, tai mums reikėjo mokytis apie vaikų psichologiją.

Juk jeigu pradėtume treniruoti, tai pradėtume nuo vaikų, suaugusieji yra suaugusieji. Todėl magistrantūrai pasirinkome treniravimo sistemą ir sporto edukologiją, tai mums buvo labai aktualu. Tikiuosi, gyvenime šitų žinių prireiks“, – kalba K.Lavrinovičius.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Broliai Lavrinovičiai
Arno Strumilos / 15min nuotr./Broliai Lavrinovičiai

Brolis pastebi ir tai, jog esant brandesnio amžiaus motyvacija mokytis pasidarė žymiai didesnė. „Mums su broliu 40-ies įdomiau mokytis nei 20-ies, jaunystėje. Gal jau buvome subrendę mokslams, paskaitėme gana įdomių straipsnių, daug sužinojome“, – juokiasi jis.

K.Lavrinovičius čia pat nepraleidžia progos padėkoti visiems, kurie jį su broliu palaikė besimokant. Apie jaunimo adaptaciją krepšinio aikštelėje darbą parašęs brolis neslepia, kad tai – ir aukštąjį išsilavinimą turinčios žmonos, ir aplinkiniai, ir tarpusavio pagalba.

„Ačiū žmonoms ir tiems, kurie buvo mūsų kelyje ir nevengė padėti. Su sportu suderinti viską buvo sudėtinga, tai ir dėstytojai kartais suprasdavo. Bet mes visada atvažiuodavome, rasdavome laiko ir viską atsiskaitydavome“, – pokalbį užbaigia pašnekovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

11:55
26:29
01:19

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką