Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 11, 15:55

Buvusi emigrantė J.Valery – apie standartų laužymą ir vėl tapimą mama 48-erių

Buvusios emigrantės, Kretingoje gyvenančios Jurgos Valery istorija galėtų tapti įkvėpimu kiekvienai, bijančiai keisti gyvenimą. Nesvarbu, ar tai reikštų nemėgstamo darbo metimą, kardinalius išvaizdos pokyčius, ar sprendimą skirtis ir pamilti iš naujo.
Jurga Valery
Jurga Valery / Laidos „Nuo iki“ nuotr.
Temos: 2 Šeima Emigracija

„Standartus laužyti man teko ne sykį, visų pirma, tai mano išvykimas į Norvegiją, kai du iš trijų tuometinių vaikų buvo paaugliai, o mažiausiam buvo 10 metų. Žinoma, tuomet man labai padėjo tėvai, mano buvęs vyras, bet aš priėmiau iššūkį išvykti ir į gyvenimą pažiūrėti kitaip. Mano antroji santuoka – vėlgi iššūkis aplinkai ir man pačiai, nes vyras jaunesnis, ir aišku, mano ketvirtasis vaikas, gimęs kai man buvo 48-eri. Manau, kad daug tų standartų esu sulaužiusi...“, – jau šį pirmadienio vakarą LNK gyvenimo būdo laidoje „Nuo... Iki...“ pasakoja 50-metė slaugytoja Jurga Valery.

Dar vieno vaiko atsiradimas šeimoje atrodo lyg ir nieko neįprasto, jei ne Jurgos amžius. Ketvirtą kartą mama Jurga tapo 48-erių, tuomet, kai dauguma tokio amžiaus lietuvių moterų apie motinystę nė pasvajoti nedrįsta ir kur kas dažniau ima laukti anūkų bei pensijos. „Tai ne vėlyva, o brandi motinystė..“, – paaiškina Jurga.

Tarp pirmojo ir ketvirtojo Jurgos vaiko – net 26-erių metų skirtumas. Vyresnioji dukra, pasak Jurgos, labai laukė sesutės, o sūnūs didžiavosi jos sprendimu. Susilaukti vaikelio brandžiame amžiuje Jurgos nesustabdė moksliniai tyrimai įspėjantys apie galimą riziką.

Laidos „Nuo iki“ nuotr./Jurga Valery
Laidos „Nuo iki“ nuotr./Jurga Valery

Kardinalūs gyvenimo pokyčiai Jurgos gyvenime prasidėjo nuo emigracijos. Į Norvegiją slaugytoja Lietuvoje dirbusi moteris išvyko per patį ekonominės krizės įkarštį, 2009-aisiais, kai Lietuvoje jos atlyginimas už atsakingą, daug jėgų reikalaujanti darbą buvo apverktinas. Nors tuometinis jos vyras šeimos išlaikymui uždirbdavo pakankamai, tačiau Jurgai buvo svarbi finansinė nepriklausomybė, be to, santuoka buvo jau ant griūties ribos. Tuo metu palikusi tris vaikus vyro ir tėvų priežiūrai, Jurga išvažiavo ieškoti laimės.

Gyvenimo būdo laida „Nuo...Iki...“ – jau šį pirmadienio vakarą, 20 val., tik per LNK.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką