Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 23d. 09:09 , atnaujinta: 2013 liepos 23d. 10:38

Buvusi LTV verslo žinių vedėja Aurelija Simutis neblaivi prie vairo įkliuvo policijai, o teisme pasipiktino dėl viešo bylos nagrinėjimo

Aurelija Simutis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Aurelija Simutis

Teismas Vilniuje nagrinėja žurnalistės, buvusios TV laidų vedėjos Aurelijos Simutis (34) bylą dėl šiurkštaus Kelių eismo taisyklių pažeidimo. Teisme paaiškėjo, kad žinoma moteris administracine tvarka bausta 16 kartų, o šįsyk jai nustatytas „mirtinas“ girtumas – 3,7 promilės.

Prieš šešerius metus po konflikto su kelių policija, kai kategoriškai atsisakė tikrintis blaivumą, darbo LTV „Panoramos“ verslo rubrikoje netekusi laidų vedėja ir žurnalistė Aurelija Simutis vėl turi panašių nemalonumų.

Šįkart protokolą Vilniaus apskrities VPK Patrulių rinktinės pareigūnai žurnalistei surašė už tai, kad vairavo transporto priemonę neblaivi.

Teismui perduotoje medžiagoje užfiksuota, kad vairuotojai A.Simutis po sulaikymo buvo nustatytas sunkus – 3,7 promilės – girtumas.

Vilniaus miesto apylinkės teisme posėdis dėl policijos kaltinimų žurnalistei vairavus išgėrus buvo rengiamas antradienio ankstų rytą.

Paaiškėjo, kad žinoma moteris administracine tvarka bausta 16 kartų, o šįsyk jai nustatytas kone „mirtinas“ girtumas.

Reikalavo privataus posėdžio

Vairuotoja jau teismo koridoriuje pagrasino iškelsianti bylą šių eilučių autoriui, pažymėjusi, kad „jūs man ne kolega“.

Bylą nagrinėjančio teisėjo Jeugenijušo Jaglinskio A.Simutis iškart pareikalavo, kad jos teismo procesas būtų neviešas.

Bylą nagrinėjančio teisėjo Jeugenijušo Jaglinskio A.Simutis iškart pareikalavo, kad jos teismo procesas būtų neviešas. Moteris sakė paprasčiausiai nenorinti, kad apie jos problemas sužinotų pagyvenę tėvai.

Paprastai visos bylos dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimų teismuose nagrinėjamos atviruose posėdžiuose, juos gali stebėti ne tik žiniasklaidos atstovai, bet ir visi norintieji.

Neįprastą administracinėn atsakomybėn traukiamo asmens prašymą gavęs teisėjas informavo negalintis jo tučtuojau išspręsti, todėl paskelbė byloje pertrauką.

Prie teismo kabineto laukė „gyva eilė“ kitų pažeidėjų, J.Jaglinskis operatyviai išnagrinėjo šusnį kitų bylų. Kai po pertraukos posėdis buvo tęsiamas, A.Simutis vėl pakartojo, kad jos byla turėtų būti nagrinėjama neviešai.

Teisėjas teiravosi, dėl kokių motyvų toks prašymas reiškiamas.

„Daugiausiai dėl savo tėvų... Jie labai solidaus amžiaus.  Aš pergyvenu dėl jų sveikatos. Nenoriu, kad jie sužinotų. Bijau, kad tai gali pakenkti jų sveikatai“, – aiškino A.Simutis.

Teisėjas vėl paskelbė pertrauką, o po keliolikos minučių grįžo ir paskelbė neskundžiamą nutartį – A.Simutis prašymas atmestas, byla bus nagrinėjama viešai.

„Nenurodėte įstatyme numatytų pagrindų“, – motyvavo teismas.

Teisėjas vairuotojos dar paklausė, ar esant tokiai situacijai, ji nenorėtų pasisamdyti advokato. A.Simutis tik mandagiai padėkojo už pasiūlymą ir paaiškino: „Visiškai pripažįstu kaltę. Sutiksiu su bet kokia bauda, kurią jūs, gerbiamas teisėjau, skirsite. Manau, be advokato bus paprasčiau ir jums, ir man.“

Viską pripažino ir atgailavo

Byla išnagrinėta per kelias minutes. Protokole rašoma, kad A.Simutis vairuojamas automobilis „Honda“ buvo sustabdytas 2013 m. birželio 29 d. apie 1 val. sostinės Ulonų gatvėje.  

Vairuotoja buvo labai neblaivi.

„Sutinku su pažeidimu, labai galiuosi... Buvo labai sunki diena. Išgėriau, nuvažiavau į degalinę cigarečių...“ – atgailavo vairuotoja.  

Išnagrinėjęs bylos medžiagą teisėjas paskelbė, kad A.Simutis iki šiol daugybę kartų bausta administracine tvarka, didžiąją dalį nuobaudų sudaro būtent Kelių eismo taisyklių pažeidimai.

„Labai prisipažįstu ir labai gailiuosi“, – pakartojo vairuotoja.

Pagal įstatymus, vairuotojams, kai nustatomas vidutinis (nuo 1,51 iki 2,5 promilės) arba sunkus (nuo 2,51 promilės ir daugiau) neblaivumo (girtumo) laipsnis, skiriama bauda nuo 2 000 iki 3 000 tūkstančių litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo dvejų iki trejų metų arba administracinis areštas nuo 10 iki 30 parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo dvejų iki trejų metų.

Teismas nutarimą šioje byloje skelbs liepos 26 d.

Įkliuvo ir 2007 metais

Žmonės.lt primena, kad A.Simutis praeityje jau turėjo didelių bėdų su kelių policija, tai galėjo pakenkti ir jos karjerai.

2007 m. lapkričio mėnesį tuometei LTV Žinių tarnybos „Verslo” rubrikos žurnalistei A.Simutis skirta 2 600 litų bauda ir dvejiems metams atimtas vairuotojo pažymėjimas.

Laisvosios bangos nuotr./Aurelija Simutis
Laisvosios bangos nuotr./Aurelija Simutis

Tąsyk žurnalistė kategoriškai nesutiko su policijos jai skirta nuobauda. Apskundusi pareigūnų nutarimą, moteris teismo prašė neatimti teisės vairuoti, o baudą sumažinti iki 1 500 litų. Kaip lengvinančią aplinkybę A.Simutis teismui buvo nurodžiusi savo nėštumą.

Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Alvydas Barkauskas buvo paskelbęs, jog A.Simutis skundas nepagrįstas.

2007 metų gegužės 11 dieną apie 1 valandą nakties žurnalistės vairuojamas automobilis „Honda” sukėlė įtarimų sostinės kelių policijos patruliams: „Automobilis, važiuojantis nuo Gabijos g. Ukmergės gatvės link, nesilaikė eismo juostų, keistai manevravo. Nuo A.Simutis sklido alkoholio kvapas, buvo nekoordinuoti judesiai.”

Policininkai teigė pasiūlę vairuotojai vykti pasitikrinti blaivumo duodant kraujo, tačiau ši atsisakė.

Tuometė LTV žurnalistė tada buvo pateikusi savą įvykių versiją. „Tą vakarą kokią devintą, gal dešimtą valandą buvau išgėrusi vyno taurę. Įsivaizduoju, kad tai tas pats, kas vyrui išgerti mažą bokalą alaus”, – neslėpė A.Simutis.

Skaudžias susidūrimo su policija pasekmes moteris vadino nesusipratimu: „Tai juokinga istorija. Manau, tos nuobaudos apskritai neturėjo būti. Jie siūlė važiuoti į kitą miesto galą duoti kraujo, nes neturėjo alkoholio matuoklio. Aš pasakiau, jog nevažiuosiu, nes noriu pasitikrinti vietoje. Jie pasitikslino, ar atsisakau, ir mes išsiskirstėme. Jei būčiau žinojusi, kad atsisakymas tikrintis prilyginamas sunkiam girtumo laipsniui, su jais ir į Kauną būčiau nuvažiavusi pasitikrinti!”

Įspūdinga biografija

Apie šios moters biografiją yra sukurtas išsamus straipsnis laisvojoje interneto enciklopedijoje „Wikipedia“

Jame rašoma, kad Aurelija Katrina Kungytė-Simutis gimė 1979 m. vasario 7 d. Vilniuje.

Nuo pradinių klasių buvo aktyvi vaikų spaudos bendradarbė, ne kartą tapo bendrų Lietuvos, Latvijos, Estijos vaikų ir jaunimo spaudos geriausio rašinio konkursų nugalėtoja, laureatė. 1994–1995 m. dienraščio „Lietuva“ korespondentė. 1997–2002 m. radijo stočių grupės M-1 žinių tarnybos redaktorė, verslo laidų autorė ir vedėja.

2002–2007 m. Lietuvos televizijos Verslo naujienų tarnybos redaktorė, žinių laidų autorė ir vedėja.

2005 m. baigė žurnalistikos studijas Vilniaus universitete, stažavosi Didžiojoje Britanijoje, JAV, Kipre, Lenkijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką