Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Chorų „Eurovizijoje“ Lietuvai atstovaus merginų choras „Liepaitės“

Choras „Liepaitės“
Deivaro Kaleininko (LRT.lt) nuotr. / Choras „Liepaitės“
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Sekmadienio vakarą užvirė įnirtinga kova tiesioginiame LRT televizijos eteryje. Finale likę chorai kovėsi dėl galimybės atstovauti Lietuvai Vienoje vyksiančioje chorų „Eurovizijoje“. Tačiau į konkursą išvykti lemta tik vienam chorui, atranką laimėjo merginų choras „Liepaitės“.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Nors bendroje komisijos ir žiūrovų lentelėje „Liepaičių“ ir „Jaunystės“ chorai surinko po 9 balus, o žiūrovai daugiausiai balsų atidavė „Jaunystės“ chorui, galutinį sprendimą nulėmė komisijos balai. Komisijos lentelėje su 19 balų pirmavo „Liepaitės“. Vakaro komisija chorus reitingavo. Ši užduotis teko Zitai Kelmickaitei, Eglei Juozapaitienei, Vytautui Lukočiui bei Vytautui Miškiniui.

E.Juozapaitienė 1 balą skyrė „Kivi“ chorui, 2 – VU chorui, 3 – „Jazz Island“ choristams, 4 – „Jaunystės“ chorui, 5 – „Liepaičių“ choristėms.

V.Miškinio balai išsidėstė taip: 1 – „Kivi“, 2 – VU chorui, 3 – „Jazz island“ choristams, 4 – „Jaunystės“ chorui, 5 – „Liepaitėms“.

Z.Kelmickaitės vertinimas buvo toks: 1 – „Kivi“ chorui, 2 – „Jazz island“ choristams, 3 – VU chorui, 4 – „Jaunystės“ chorui, 5 – „Liepaičių“ merginoms.

V.Lukočius 1 balu įvertino „Kivi“ choristus, 2 –  „Jazz Island“, 2 – VU choristus, 4 – „Liepaites“, 5 – „Jaunystę“.

Deivaro Kaleininko (LRT.lt) nuotr./Chorų „Eurovizijos“ finalas
Deivaro Kaleininko (LRT.lt) nuotr./Chorų „Eurovizijos“ finalas

Iš septynių kelionę pradėjusių chorų finalą pasiekė penki: Kauno technologijos universiteto akademinis choras „Jaunystė“, jungtinis Vilniaus universiteto choras, merginų choras „Liepaitės“, jaunimo choras „Kivi“ ir „Jazz Island“ choras. Choristai atliko po dvi dainas.

Finalo koncertą pradėjo Kauno technologijos universiteto akademinis choras „Jaunystė“ su romantiška balade apie meilę. „Jūs taip darniai dainuojate. Jūs tiesiog Kauno turtas“, – sušuko Z.Kelmickaitė. Komisijos narės nuomone, choras buvo itin darnus, o kūrinys ne banalus. Jai antrino ir V.Miškinis. E.Juozapaitienei patiko choro dinaminė skalė, o V.Lukočius džiaugėsi sceniniu bei vokaliniu choristų darbu.

Antrieji scenoje pasirodė „Kivi“ choristai. Vienam iš finalinių pasirodymų jie pasirinko Leonardo Coheno kūrinį „Hallejujah“. „Atrodėte lyg pagauti paukščiukai narvelyje – kažko išsigandę“, – pasirodymu finale kiek nusivylė V.Miškinis. E.Juozapaitienė choristų klaidas bandė pateisinti siaučiančiomis peršalimo ligomis, tačiau dainos pasirinkimą sukritikavo. Tuo metu V.Lukočius pasveikino chorą pasirinkus nelengvą kūrinį ir jį įveikus. „Jūsų nuoširdumas tikras ir nesuvaidintas, tačiau intonacijos trūkumų jis neatperka“, – pastebėjo Z.Kelmickaitė.

Deivaro Kaleininko (LRT.lt) nuotr./Chorų „Eurovizijos“ finalas
Deivaro Kaleininko (LRT.lt) nuotr./Chorų „Eurovizijos“ finalas

„Jazz Island“ scenoje pasirodė kartu su „Čiurlionio kvartetu“. Jie atliko lietuvių liaudies sutartinę „Sodauto“. „Jie viską padarė taip teisingai“, – pagyrų choristams, kūriniui ir aranžuotei negailėjo muzikologė Z.Kelmickaitė. Jai pritarė ir komisijos kolega V.Miškinis. „Labai malonu, kad šį vakar tokia gyva konkurencija“, – džiaugėsi V.Lukočius. Dirigentas pastebėjo, jog choras labai moderniai atliko lietuvių liaudies dainą. „Kiekvienas nuskambėjote labai gražiai“, – žavėjosi E.Juozapaitienė.

Mergaičių choras „Liepaitės“ dainavo kūrinį „Upava karvelėlis“. „Vienintelis kolektyvas, nemetęs kelio dėl takelio“, – įvertino Z. Kelmickaitė. „Nuostabiai judėjote“ , – choreografiją gyrė E. Juozapaitienė. „Lyderiaujanti choro mokykla Lietuvoje“, – plačia choro stilistika, įvairumu ir drąsiai pasirinktu kūriniu pasidžiaugė V. Miškinis. „Viskas, ką darote ir ką darėte, plečia ir jūsų, ir mūsų akiratį“, – prie liaupsių prisidėjo V. Lukočius.

Jungtinis Vilniaus universiteto choras pasirinko estų kūrinį „Olen Loodud Randama“. Kartu scenoje pasirodė ir choristams talkino naujų idėjų kamerinis orkestras „NI&Co“. Z.Kelmickaitė pasidžiaugė choristų sceniniu įvaizdžiu, likę komisijos nariai sutartinai gyrė choristus bei kūrinį.

Deivaro Kaleininko (LRT.lt) nuotr./Chorų „Eurovizijos“ finalas
Deivaro Kaleininko (LRT.lt) nuotr./Chorų „Eurovizijos“ finalas

Paskutinė proga sužavėti

Antrą kartą scenoje „Jaunystės“ choras pasirodė su kompozicija „Cantate domino“. „Man keistas kūrinys“, – interpretacijos nesuprato V.Miškinis, tačiau pripažino, kad atlikimas buvo puikus. Anot E.Juozapaitienės, toks kūrinys turėtų skambėti bažnyčioje. „Jeigu jie sugeba taip persikūnyti – tai yra puikus choras“, – sugebėjimus įvertino Z.Kelmickaitė.

Vaikų ir jaunimo centro choras „Kivi“ antrajam pasirodymui paruošė lotynų ritmų kūrinį „Maritha Yaesu Uyirthuvittar“. „Reabilitavote chorą su šiuo kūriniu“, – choristus nuramino V.Miškinis. E.Juozapaitienės nuomone, choras kiek atsipalaidavo finale, tačiau šį pasirodymą ji įvertino taip pat palankiau nei pirmąjį.

Paskutinį kartą konkurse sužavėti žiūrovus bei komisiją „Jazz Island“ choras nutarė su daina „Pasakų malūnas“. „Aš manau, kad jūs laisvėjate“, – pastebėjo V.Lukočius. „Šie gražūs rausvi pumpurėliai iš pavėsio pasikėlę pirmiausiai turėtų būti dėkingi Mikalojui Novikui“, – dainos autorių priminė Z.Kelmickaitė.  „Ši aranžuotė yra geresnė nei originalas“, – atsiliepė salėje sėdintis minėtas dainos autorius ir choro vadovo Artūro Noviko tėvas.

Deivaro Kaleininko (LRT.lt) nuotr./Chorų „Eurovizijos“ finalas
Deivaro Kaleininko (LRT.lt) nuotr./Chorų „Eurovizijos“ finalas

„Liepaičių“ choras pademonstravo jau girdėtą ir puikiai įvertintą Vidmanto Bartulio kūrinį „Ugnis“ iš ciklo „Keturios stichijos“.  „Matau, kiek tūkstančių valandų praleidote repetuodamos, kad tai parodytumėte“, – gėrėjosi V.Lukočius. V.Miškinio teigimu, merginos vertos aukščiausio lygio pagyrų, jam pritarė ir E.Juozapaitienė bei Z.Kelmickaitė.

Paskutiniai scenoje pasirodė Jungtinio Vilniaus Universiteto choro atlikėjai. Jie paruošė kompoziciją „Pamario dainos“. V.Lukočius pripažino, kad su šiuo pasirodymu choristai tikrai galėtų vykti į chorų „Eurovizija“. „Man tikrai patiko, buvo nuoširdžiai atlikta“, – kalbėjo V.Miškinis.

Deivaro Kaleininko (LRT.lt) nuotr./Beata Tiškevič ir Andrius Rožickas
Deivaro Kaleininko (LRT.lt) nuotr./Beata Tiškevič ir Andrius Rožickas

 

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką