TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Chorų karai“: krito Stano choras, dėl pirmos vietos kausis Kaunas ir Alytus

Laidos akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Laidos akimirka.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienio vakarą TV3 televizija tiesiogiai transliavo „Chorų karų“ projekto mažąjį finalą, kuriame susikovė Oranžinis Alytaus, Burgundiškasis Kauno bei Sidabrinis Tarptautinis Vilniaus choras.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Bendru žiūrovų ir komisijos nutarimu, projektą palikti teko Sidabriniam Tarptautiniam chorui, vadovaujamam generolo Stano – vilniečiams „Chorų karuose“ teko garbingoji trečioji vieta. Superfinale kitą sekmadienį akis į akį susikaus projekte likęs Kauno Burgundiškasis choras, devynis kartus iš eilės laidoje užėmęs pirmąją vietą, bei Oranžinis Alytaus choras, kuriam teko antroji vieta.

Devintosios ir priešpaskutinės projekto laidos tema – lietuvių liaudies dainos. Trijų miestų chorai transliacijos metu atliko net po du kūrinius.

Pradžioje – liaudiškų dainų akordai

Pirmasis scenoje pasirodė Oranžinis Alytaus choras, atlikęs liaudies dainą „Teka teka“. Liaudiškais rūbais pasipuošusiems choristams žiūrovams pateikus savą dainos interpretaciją, komisija rado, prie ko prikibti. Štai komisijos narė Loreta Sungailienė atviravo šiek tiek nusivylusi, kad choras nepasistengė surasti kiek įdomesnio ir mažiau girdėto kūrinio. Pasak jos, atlikėjų apranga bei choreografija nesisiejo su atliekama daina. „Man nepatiko dainos ritmika“, – kritikavo Edmundas Seilius, palyginęs aranžuotę su diskotekine muzika. „Tai, kad nedainavote „Ant kalno mūrai“, jau yra pasiekimas. Šiais laikais visi, kas nedėvi džinsų, matyt, yra apsirengę liaudiškai, tad čia irgi nesuklydote“, – gindamas choristus juokavo kviestinis komisijos narys Marijonas Mikutavičius.

Antrasis savo pasirodymą demonstravo Sidabrinis Tarptautinis choras su generolu Stano priešakyje. Choristai scenoje atliko lietuvių, lenkų, rusų ir kazachų liaudies dainų popuri, nustebino žiūrovus įspūdinga choreografija. Komisija pasirodymą įvertino skeptiškai – nors ją ir nustebino pasirodymo spalvingumas, vis dėlto choristai sulaukė kritikos. „Norėjote padaryti kažką originalaus, tačiau nepavyko“, – sakė Kristina Zmailaitė. „Stano, atrodė, kad tave kažkas pažadino iš žiemos miego ir sakė, kad nušaus, jei nešoksi. Bet tai normalu. Aš žinau – mes, scenos žmonės, dauguma šokam kaip Simas Jasaitis“, – juokavo M.Mikutavičius.

Tretieji scenoje pasirodė kauniečiai, atlikę dainą „Pūtė vėjas“. Choristų pasirodymo metu kauniečių choreografas Kęstutis Baranauskas kartu su porininke pademonstravo itin menišką choreografinę kompoziciją. Pasirodymu sužavėta liko komisija: „Man buvo taip malonu, aš vos neapsiverkiau“, – sakė E.Seilius. „Žiūrovas, kuris neišklausė šios dainos iki galo, arba buvo labai blogos nuotaikos, arba neturi širdies“, – atlikimą įvertino M.Mikutavičius. „Tie žmonės,kurie myli ir supranta muziką, kaifavo nuo jūsų“, – džiaugėsi K.Zmailaitė.

Antroje dalyje – pasirodymų įvairovė

Antrųjų pasirodymų metu chorai rinkosi nuotaikingesnes ir linksmesnes dainas. Štai Oranžinis Alytaus choras scenoje atliko kūrinį „The World’s Greatest“ ir pelnė komisijos palankumą. „Tai buvo stiprus ir labai gerai atliktas kūrinys“, – sakė L.Sungailienė. „I love it! Kaip jūs viską gerai padarėt“, – džiaugėsi E.Seilius. Komisijos nariai dėkojo alytiškiams už puikų pasirodymą ir linkėjo sėkmės projekte.

Sidabrinis Tarptautinis Vilniaus choras antrojo pasirodymo metu dainavo kūrinį „Jei ne auksinės vasaros“. Pasirodymas patiko laidos komisijai – L.Sungailienė dėkojo choristams už sugrąžintą atminį, K.Zmailaitė gyrė solistus. Vis dėlto keli komisijos nariai pasigedo atlikime vientisumo – pasak E.Seiliaus ir K.Zmailaitės, pasirodyme trūko paties choro. Į tokius vertintojų komentarus sureagavo choro generolas Stano sakydamas, jog tai – prieš paskutinė projekto laida ir E.Seilius galės nebesiilgėti Tarptautinio choro balsų.

„Like a Prayer“ – taip vadinosi Burgundiškojo Kauno choro atliktas antrasis kūrinys. Ryškiai raudonais kostiumais vilkintys choristai tryško energija ir gera nuotaika, gospelų muzika liko įvertinta žiūrovų ir komisijos. „Tiesiog buvau sužavėtas“, – teigiamai atsiliepė E.Seilius. Pasak jo, „su pasirinktu kūrinėliu yra ką veikti.“ „Norėčiau padėkoti chorui už ilgą ir profesionalų kelią, kurį nuėjote“, – kauniečiams dėkojo K.Zmailaitė. Komisijos narės teigimu, Kauno choras nudirbo didį darbą supažindindamas žiūrovus su plačia muzikos įvairove.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką