Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Chorų karuose“ didžiausio palaikymo sulaukė Kaštoninis Vilniaus krašto choras ir Katažina Nemycko

Vilniaus rajono „Kaštoninis“ choras ir jo vadovė Katažina Nemycko
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kaštoninis Vilniaus krašto choras ir Katažina Nemycko
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienį tradiciškai rodomas projektas „Chorų karai“ šįsyk žiūrovus kartu su choristais pakvietė keliauti aplink pasaulį, o visi dalyviai atliko įvairių tautų kultūras atspindinčias dainas.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Staigmenas mėgstantys „Chorų karų“ rengėjai šįsyk užsimojo nustebinti žiūrovus gražuolę laidos vedėją Jurgitą Jurkutę pasodindami ant žirgo. Tiesa, laidos ištrauka, kurioje šviesia suknele pasipuošusi Jurgita sėdėdama ant žirgo visus „Chorų karų“ dalyvius ir žiūrovus pakvietė į „pasaulinį karą“, buvo įrašyta iš anksto.

Penktąją tiesioginę transliaciją pradėjo bendra visų chorų generolų ir dainininkų atlikta daina „Balnokim, broliai, žirgus“.

Šįsyk teisėjų kėdes užėmė maestro Virgilijus Noreika, operos solistai Edmundas Seilius ir Kristina Zmailaitė bei pavasarį TV3 eteryje startuosiančio šou „Šok ir lieknėk“ vedėjas Mindaugas Stasiulis.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Monika ir Kėdainių „Ledinis“ choras
Monika ir Kėdainių „Ledinis“ choras

Ledinis Kėdainių choras atstovavo Italiją ir atliko greitą „amerikietišką“ kūrinį. Viena pasirodymo solisčių tapo efektinga juoda suknele ilgu skeltuku pasipuošusi jaunoji generolė Monika. „Labai vykusiai parinkta daina, labai chorinis skambesys, man patiko solistai, man labai patiko viskas“, – pagyrų negailėjo V.Noreika. „Labai muzikali choreografija, kuri išryškino choro dainavimą. Monika, atrodai fantastiškai, džiaugiuosi, kad išbridote iš to „restoraninio“ stiliaus ir atjaunėjote. Kol kas Kėdainių choras padarė didžiausią pažangą“, – ne visuomet dosni gerų žodžių šįsyk šypsojosi K.Zmailaitė.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Kauno „Božolės“ choras ir grupė „Rondo“
Kauno Božolė choras ir grupė „Rondo“

„Rondo“ lyderis moka repuoti!

Kauno rajono Božolė choras ir grupė „Rondo“ pasirodymui pasirinko užvedantį gospel stiliaus kūrinį. Jo metu savo repo sugebėjimus pademonstravo Aleksandras Ivanauskas-Fara, pasipuošęs lapės kailiu. „Buvote panašus į nuskendusio laivo „Costa Concordia“ kapitoną, kuris pabėgo į krantą, kol kiti skendo, man jūsų pritrūko, bet viskas buvo gerai“, – sakė M.Stasiulis.

E.Seilius turėjo pastabų kūrinį pradėjusiai solistei, kuriai patarė nesivaikyti juodaodžių dainavimo manieros. „Fara puikiai surepavo, solistė pasirinko labai sudėtingą kūrinį, vis laukiu, kada jus sustosit, bet matyt tas jūsų noras dainuoti leidžia daryti neįmanomus dalykus“, – sakė K.Zmailaitė.

Padaugino agresijos

Kaštoninis Vilniaus krašto choras ir Katažina Nemycko publiką nustebino savotiška, tačiau originalui artima ukrainietės Ruslanos dainos „Wild Dances“ interpretacija. Choristės atrodė išties gundančiai, mat lietuviškosios „amazonės“ atidengė savo pilvus. „Susidarė toks įspūdis, kad choreografija užėmė didesnę reikšmę nei dainavimas“, – svarstė K.Zmailaitė. Iš jos lūpų nuskambėjo komplimentai aranžuotes šiam chorui kuriančiam Deivydui Zvonkui, nors moteriai prieštaravo jos sutuoktinis E.Seilius.

„Temperamentas neturi „užnešinėti ant posūkių“, jį reikia artistiškai parodyti. Čia matriarchatas tikras buvo, vyrų mes nematėme. Nors choras geras, rupūs miltai!“ – svarstė V.Noreika. „Man per daug agresijos – ir iš gerbėjų, ir iš jūsų. Man priminė parolimpines go-go šokėjų varžybas, man buvo pernelyg vulgaru ir atgrasė“, – kalbėjo M.Stasiulis.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Akmenės krašto Širdžių choras ir „Ventukai“
Akmenės krašto Širdžių choras ir „Ventukai“

„Mankštelė“ prie Raudų sienos

Hebrajų liaudies dainą „Hava Nagila“ pasirinko Akmenės krašto širdžių choras ir „Ventukai“, „Įspūdinga chorinė faktūra, nėra žodžių. Bet vertinant visą pasirodymą, kai kurie sumaišė kuria koja eiti, mes juk matome. Chorinė interpretacija puiki, o kitąkart pagalvokit, kaip neapsisunkinti ir pajudėti santūriai“, – vertino K.Zmailaitė. „Man vaizdelis toks – linksma rytinė malda prie Raudų sienos. Man ta mankštelė nelabai“, – kritikos nepagailėjo E.Seilius. „Merginos atrodė kaip fainos melžėjos, nes žydžių ūkininkių nebūna“, – progos pajuokauti nepraleido M.Stasiulis.

Kaip kviestinis svečias šio vakaro laidoje pasirodė Panevėžio Žaliasis choras, pirmajame projekto sezone užėmęs trečią vietą. Jis atliko Džordanos Butkutės dainą „Nemylėjau tavęs“.

Žodžiuose pritrūko tikrumo

Stano ir Panevėžio pataisos namų choras šįkart paruošė patriotišką, lyrišką, puikiai pažįstamą lietuvišką Eurikos Masytės dainą „Laisvė“. „Choras gražiai skambėjo pagal šią nuotaiką ir toje atmosferoje, kur dirba kolektyvas. Šis choras visąlaik kelia norą išgirsti tikrą viltį, ne tik minorinę neviltį“, – sakė V.Noreika.

„Lyg sėdėčiau restorane ir skambėtų foninė muzika. Nebuvo šioje aranžuotėje patriotiškumo, vidinio susikaupimo, tikrosios laisvės, tai silpniausias jūsų pasirodymas“, – apgailestavo K.Zmailaitė.

Laidos metu choristams buvo paruoštas ir specialus iššūkis – egzaminas. Jo metu kolektyvams teko traukti po bilietą su nežinomos dainos pavadinimu ir jau po minutės pasiruošimo atlikti kūrinį.

Penktosios „Chorų karų“ laidos rezultatų lentelė:

1. Kaštoninis Vilniaus krašto choras ir Katažina Nemycko
2. Giulija su Monika ir ledinis Kėdainių choras
3. „Ventukai“ ir Akmenės krašto širdžių choras
4. Stano ir Panevėžio pataisos namų choras
5. Kauno rajono Božolė choras ir grupė „Rondo“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką