Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 28d. 20:54

Chorų konkurse – mažųjų gulbių šokis

Choras „Virgo“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Choras „Virgo“

Šį šeštadienį chorų konkurse „Lietuvos balsai“ savo talentu ir dainomis rungėsi choras „Leliumai“, Vilniaus universiteto merginų choras „Virgo“, Plungės kultūros centro kamerinis choras ir Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos choras „Liepaitės“. Visi keturi chorai, patekę į antrąjį konkurso etapą, ne tik dainavo, bet ir šoko, keitė drabužius ir kitaip improvizavo.

Šįkart chorams reikėjo sublizgėti lietuviška chorine daina, šokių daina bei improvizacija su Neringa Čereškevičiene. Po visų pasirodymų komisija į kitą etapą nusiuntė merginų chorą „Liepaitės“, o žiūrovai savo favoritu išrinko Vilniaus universiteto chorą „Virgo“.

„Matau keturis, labai skirtingus chorus, turinčius rimtų ambicijų“, – po muzikinių kolektyvų prisistatymų sakė komisijos pirmininkas, choro „Jauna muzika“ vadovas Vaclovas Augustinas.

Be jo, komisijoje šįkart teisėjavo žurnalistė Edita Mildažytė, vaikystėje svajojusi lankyti „Liepaites“, bei operos solistas profesorius Vladimiras Prudnikovas.

Tai buvo mažųjų gulbių šokis. Visi chorai gali važiuoti namo.Choras iš Plungės gavo komisijos pagyrų, kad nenuėjo lengviausiu keliu ir neperžengė patriotiškumo ribos. O E. Mildažytei jame šiek tiek pritrūko vyrų, tačiau vienintelė komisijos narė-moteris pagyrė choristus už kiekvienai dainai keičiamus kostiumus.

V.Prudnikovo dėmesį patraukė šio choro dirigento originali batuta, kurią atstojo gyva gėlė. Tačiau muzikos profesionalas pasirodė nesąs floristas ir už tai negailėjo kritikos strėlių.

Chorą „Leliumai“ komisija kartu su Livija Gradauskiene mokė dainuoti „padum padum“. Komisijos nariai pastebėjo, kad šie choristai pasirinko paprastesnes dainas, todėl aiškino negalį duoti aukščiausių įvertinimų.

Visaip kitaip teisėjai reagavo į Vilniaus universiteto choro „Virgo“ dainas.

„Iš to, ką šį vakarą girdėjau, ši daina labiausiai atitinka užduotį. O tai, kad dainavote be pritarimo – aukščiausias choro pasiekimas“, – merginas gyrė komisijos pirmininkas.

Tačiau pirmąja daina užsikėlusios aukštai kartelę, „Virgo“ merginos sužadino didelius komisijos lūkesčius, kuriuos antrąją užduotimi pateisino tik iš dalies.

„Reikėjo pagalvoti, kad visas finalas eina į šviesą, reikėjo daugiau aistros“, – jaunas merginas mokė V. Prudnikovas.

Po „Liepaičių“ nuoširdaus pasirodymo komisijos narė E. Mildažytė buvo kategoriška: „Tai buvo mažųjų gulbių šokis. Visi chorai gali važiuoti namo.“

„Tai daugiau negu šokis, tai drama“, – susižavėjimo neslėpė ir V. Augustinas.

O operos solistas V. Prudnikovas tikino be galo norėjęs ateiti padainuoti kartu.

Paskutinė improvizacija su N. Čereškevičiene ir jos garsiąja „Mamos suknele“ suvirpino tikriausiai visų žiūrovų širdis. Po šios užduoties komisija papildomų balų skyrė „Liepaitėms“ ir jos išėjo į tolesnį chorų konkurso etapą.

Temos: 2 TV Šokiai
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką