Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Chorų varžytuvės: nuo unitazų ir kolorado vabalų iki širdelių

Vilniaus universiteto choro „Pro musica“ merginų grupė kartu su dirigentu Gediminu Gelgotu pristatys koncertinę programą.
Renginio organizatorių nuotr. / Vilniaus universiteto choro „Pro musica“ merginų grupė
Šaltinis: 15min
0
A A

Gegužės 16 dieną, šeštadienį, LTV laida „Lietuvos balsai“ šventė Vytauto Kernagio gimimo dieną. „Buvau storas, žvairas ir visa širdimi nepakenčiau to instrumento“, – yra sakęs maestro apie savo pirmuosius muzikinius bandymus. Tikrasis maestro gimtadienis gegužės 19 d.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Ketvirtajame „Lietuvos balsų“ etape dalyvauja jau tik šeši patys stipriausi neprofesionalūs Lietuvos chorai. Ir šį šeštadienį trys iš jų susirungė dėl geriausiojo vardo: „Jaunystė“ iš Kauno, „Liepaitės“ iš Vilniaus ir „Pro Musica“ iš Vilniaus. Į etapą pateko „Liepaitės“ ir „Jaunystė“.

Laidoje skambėjo pačios žinomiausios Vytauto Kernagio dainos. „Vytas niekada nedainuodavo šiaip sau. Jo dainos – tai mažas spektaklis“, – sakė Zita Kelmickaitė.

Scenarijus. Primiausiai chorai dainavo savo gražiausias dainas, o vėliau ir žymiausias Vytauto Kernagio dainas. Pačioje vakaro pabaigoje - improvizacijos su grupe SKAMP.

Komisija. „Dainos teatro“ įkūrėjas Andrius Kulikauskas, aktorius ir bardas Gediminas Storpirštis, muzikologė Zita Kelmickaitė.

Prisistatymas. Zita sakė, kad „Jaunystė“ padainavo jaunatviškai, „Liepaitės“ buvo rimtos panos. O VU universiteto mergaitės nustebino, kad, „užuot nykiai dirbusios, dainuoja...“. Andrius Kulikauskas prisiminė savo vaikystę, kai chorai buvo koservatyvūs ir juose dainuodavo tik mergaitės...

Konkursinė dalis. „Jaunystė“ atliko „Santechniko dainelę“. Publika sužavėta. Ukmergės gyventojai, ko gero, taip pat. O Zitai unitazas nepasirodė lengvas dalykas... Jai trūko padūkimo, pasiutimo, santechnikai buvo per daug „teisingi“.

„Liepaitės“ pasirinko griebiančią už širdies „Širdele mano“. Andrius Kulikauskas pripažino, kad LRT ansambliukas grojo geriau nei jie (Kernagio chebra), bet Andrius, prisiminęs jaunystę, akivaizdžiai susigraudino... Zita pripažino, kad choro pasirodymas pavirto mažu spektakliuku. Tik, prisiminusi garsųjį vaizdo klipą, pasigedo „atkato“ ir gėlių puokštės.

„Pro musica“ pasirinko hitą „Kaip gražu miške“. Gediminas už teatrališkumą įvertino 10. Andrius pabrėžė choro šarmą, bet abu su Zita teskyrė po 9 balus.

Antras ratas. „Jaunystė“ atliko „Kolorado vabalus“. Andrius pripažino, kad labai kernagiškai, su optimizmu. Tad visi komisijos nariai už tai apdovanojo 10-tukais.

„Liepaitės“ pasirinko pasirinko patriotinę A. Baranausko „Kalnai ant kalnų“ ir netgi sukūrė Gedimino stulpų kompoziciją. Tačiau Gediminui Storpirščiui skambesyje pritrūko vyriškų balsų.

„Pro musica“ pralinksmino giesme „Linksminkimos“. Gediminas pasidžiaugė, kad prikeltas Vienažindis.

Improvizacijų su SKAMP metu skambėjo „Mūsų dienos kaip šventė“.

Rezultatai. Komisijos sprendimu į kitą etapą keliauja „Liepaitės“ (72). Antroje vietoje liko„Jaunystė“ (65). Trečioje „Pro musica“ (58).

Žiūrovai daugiausiai balsų skyrė chorui „Jaunystė" (4186). Už „Pro musica“ 3876, „Liepaitės“ gavo 58 palaikymo balsus. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką