Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 5d. 17:48

D.Ibelhauptaitė su vyru D.Fletcheriu įkūrė kino kompaniją: „Esame pačiame kino industrijos epicentre“

Dalia Ibelhauptaitė su Dexteriu Fletcheriu
„Scanpix“ nuotr. / Dalia Ibelhauptaitė ir Dexteris Fletcheris

Ką tik nugriaudėjo vieni svarbiausių kino industrijoje metinių renginių – „Auksiniai gaubliai“ bei britų kino akademijos apdovanojimai BAFTA, ant kurių raudonojo kilimo, tarp kitų pasaulinio lygio žvaigždžių, spindėjo ir teatro bei operos režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

Iki šiol nedaug reikalų su kino studijomis turėjusi lietuvė apdovanojimų ceremonijose lydėjo savo vyrą, britų kino aktorių bei režisierių Dexterį Fletcherį, kurio sukurta juosta „Rocketman“, buvo nominuota tarp geriausiųjų ir pelnė ne vieną apdovanojimą.

Tačiau mažai kas žino, kad jau kuris laikas D.Ibelhauptaitės gyvenime kinas užima kur kas svarbesnę vietą nei anksčiau. Įvertinę režisierės talentą ir patirtį, vienos Holivudo kino studijos vadovai pasiūlė Daliai prisijungti prie kino kūrėjų komandos.

Vida Press nuotr./Dalia Ibelhauptaitė ir Dexteris Fletcheris
Vida Press nuotr./Dalia Ibelhauptaitė ir Dexteris Fletcheris

„Dabar su Dexteriu esame pačiame kino industrijos epicentre, kur kuriami didžiausi, techniškai ir meniškai sudėtingiausi filmai. Ten nėra ribų. Vienintelė riba gali būti tik fantazijos ir talento trūkumas“, – gyvenimo būdo laidai pasakojo trumpam į Lietuvą grįžusi kūrėja.

Lietuvė tapo D.Fletcherio režisuojamų filmų kūrybos prodiusere, tad gali panaudoti visą per 35 darbo teatro bei operos režisiere metus sukauptą patirtį ir įgytas žinias. Moteris neslepia, kad dabar darbo yra dešimt kartų daugiau. Juolab, kad pora dirba ne tik su Holivudo kino studijos prodiusuojamais filmais.

Neseniai sutuoktiniai įkūrė nuosavą kino kompaniją, kurią pavadinimo pirmųjų savo vardų raidžių monograma „DXD film“ ir jau dabar ruošia keturis naujus projektus. Natūralu, kad prisidėjus naujoms pareigoms, Dalia kur kas mažiau dėmesio galės skirti prieš 12 metų pačios įkurtai „bohemiečių“ trupei, padovanojusiai Lietuvos melomanams daugybę įspūdingų pastatymų. Ėmė sklisti kalbos, kad trupė išsiskirstys. Ypatingai po Vilniaus miesto savivaldybės skelto antausio.

Vida Press nuotr./Dexterir Fletcheris ir Dalia Ibelhauptaite
Vida Press nuotr./Dexterir Fletcheris ir Dalia Ibelhauptaite

„Vilniaus miesto savivaldybė nesuteikė Vilniaus operai miesto trupės vardo. Buvome nepaprastai šokiruoti ir paklausėme, kokios priežastys lėmė šį sprendimą. Gavau elektroninį laišką, kuriame buvo pasakyta, kad negarsiname Vilniaus vardo užsienyje ir mūsų edukacinis planas netinkamas, – stebėjosi D.Ibelhauptaitė. – Mūsų operoje dainuoja tokios muzikos pasaulio žvaigždės, kaip Asmik Grigorian, Edgaras Montvidas, Kostas Smoriginas jaunesnysis, kurių biografijose pirmu numeriu įrašyti Vilniaus operos pastatymai.

O jaunieji artistai yra atidirbę šimtuose miesto renginių, mugių, švenčių, dainavę gatvėse ir parkuose. Turėtum būti miręs, kad nežinotum Vilniaus operos. Tad tai – didžiausias įžeidimas ne tik man, bet ir visiems trupės nariams. Jis parodo miesto ir Vilniaus mero požiūrį į meną bei operą.“

Vis dėlto, meno mylėtojus D.Ibelhauptaitė nuramino: trupė gyvuos ir „bohemiečių“ spektakliai, nors ir rečiau, bet būtinai vyks. Tačiau didžiąją savo laiko dalį artimiausią dešimtmetį moteris skirs šeimai.

„Nemėgstu skambių žodžių, bet iki šiol dirbau Lietuvai ir niekada nedirbau savo šeimai. Atėjo laikas pasirūpinti tais, kurie yra šalia. Neturiu nei tėvų, nei brolių, nei seserų. Mano šeima yra Dexteris, tad noriu visas savo žinias, patirtį ir sugebėjimus skirti žmogui, kurį myliu, padėti jam įgyvendinti svajones, siekti sėkmės. O po dešimtmečio pažiūrėsime, kas gavosi“, – laidos „Gyvenimas“ kūrėjams prisipažino režisierė. Itin atviras Dalios Ibelhauptaitės interviu apie naują gyvenimo etapą ir Holivudo užkulisius – jau šį vakarą, 21:30 val. laidoje „Gyvenimas“ per „Lietuvos ryto“ televiziją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:10:33
01:21
02:27

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką