Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 21d. 21:02

D.Mertinui būtų suėję 60 metų: žmona – apie pažintį, pamokas ir į jį panašų anūką

Dalius Mertinas, Laima Mertinienė, Nomeda Kazlaus
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Dalius Mertinas, Laima Mertinienė, Nomeda Kazlaus
Daugybę puikių vaidmenų teatre ir televizijoje sukūręs, žiūrovų mylėtas Dalius Mertinas po kovos su vėžiu prieš ketverius metus iškeliavo anapilin. Šiandien, gegužės 21-ąją, šviesaus atminimo aktorius būtų šventęs 60 metų jubiliejų ir, kaip pasakoja velionio našlė Laima Mertinienė (62), dabar jį suptų didelis draugų būrys ir sakytų vieną už kitą gražesnius linkėjimus. Vis dėlto šis laikas jau nebesugrįš, tačiau atsiminimai lieka.

Nors ir kukliai, intymiausias akimirkas pasilikusi tik sau, D.Mertino gyvenimo draugė, mylimoji, žmona Laima sutiko pasidalinti prisiminimais apie Dalių tokį, kokį ji regėjo savo akimis. Juk pripažinkime, kad tai, ką matome ekrane, nebūtinai atspindi realų aktoriaus gyvenimą.

Beveik 40 metų su D.Mertinu praleidusi L.Mertinienė tai puikiai žino. Ir nors 15min skambutis Laimą šiek tiek nustebino, tačiau ji džiaugiasi galėdama Dalių priminti ir apie jį pakalbėti.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ Dalius Mertinas ir Laima Mertinienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ Dalius Mertinas ir Laima Mertinienė

Moters atmintyje išlikę daugybę prisiminimų apie laiką, praleistą kartu su vyru. Ji iki šiol puikiai prisimena ir jųdviejų pažintį, įvykusią dar ankstyvoje paauglystėje, kai Laimai buvo vos 16-a.

„Susipažinome mano ir sesers pusbrolio Lino Brazausko gimtadienyje. Šį momentą puikiai atsimenu, o paskui taip ir tęsėsi. Pas mus buvo tokia paaugliška pirmoji meilė. Manau, mums abiem ji tokia buvo.

Tai buvo keistas atvejis, nes retai taip nutinka, kad pirmoji meilė išlieka o galiausiai vėliau tie žmonės kartu pradeda gyventi“, – į prisiminimus nugrimzdo L.Mertinienė.

Pasakodama apie praeitį, ji stabtelėjo, supratusi, kad beveik visi išlikę jos gyvenimo prisiminimai susiję su Daliumi. Ir niekaip neatranda momento, kuriame išgyvenimus būtų patyrusi be jo.

L.Mertinienė taip pat jam dėkinga už tai, kad šiame bendrame kelyje jie vienas iš kito galėjo mokytis. Anksčiau Laima savęs nelaikė kantria, jai vis norėjosi greičiau judėti, lėkti, nedelsiant ko nors imtis. O tuo metu Dalius elgėsi priešingai.

„Aš iš jo išmokau kantrybės. Supratau, kad galima palaukti. Jis buvo lėtesnis, o man viską reikėjo daryti greitai. Su amžiumi pastebėjau, kad ši iš jo išmokta taktika yra teisinga – neskubėti kažko daryti, palaukti. Kartais problemos savaime išsisprendžia“, – apie vyro pamokas kalbėjo Laima.

Ne viename pokalbyje ji yra minėjusi, kad nors pati svajonių neturi, tačiau pats Dalius jų turėjo ir, deja, nespėjo įgyvendinti. Dažniausiai, kaip prisimena L.Mertinienė, tai būdavo susiję su aktoryste.

„Manau, kad jam trūko daugiau vaidmenų. Juk visada aktoriams norisi būti užimtiems. Jam to reikėjo. Čia liečia absoliučiai visus meno žmones. Jie galvoja, kad trūksta pripažinimo“, – svarsto ji.

Laimai iki šiol pernelyg sunku žiūrėti filmus, serialus, kuriuose Dalius yra sukūręs vaidmenų. Ji jaučia, kad dar neatėjo metas, todėl šias mintis nuveja į šalį. Vis tik džiaugiasi emociniais pokyčiais, nes praėjus ketveriems metams, kaip pati sako, pagaliau į netektį gali žvelgti adekvačiai.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Dalius Mertinas ir Augustinas Gricius
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Dalius Mertinas ir Augustinas Gricius

„Yra toks dalykas, kad kai žmogus miršta, paprastai atsimeni tik gerus dalykus, tačiau tai ateina su laiku. O tai, kas buvo nelabai gerai, tiesiog pasimiršta. Na, ne tai, kad pasimiršta, bet tų dalykų tu neakcentuoji. Man atrodo, kad taip būna daugumai našlių. Aš tiesiog atsimenu, kas mūsų bendrame gyvenime buvo malonu. Anksčiau negalėjau ramiai kalbėti, o dabar galiu“, – sako L.Mertinienė.

Tačiau moteris prisipažįsta, kad gyvenimas be vyro jai tapo nuobodesnis. Anksčiau į namus susirinkdavo bendri draugai, bet laikui bėgant kompanija iširo, tad jai liko, kaip pati įvardija, natūralesnis gyvenimas, kurį supa vaikai ir anūkai.

„Man labai gaila, kad jis jų nepamatė. Gimė trys pametinukai berniukai. Ir vienas labai panašus į Dalių ir jo tėvą. Toks keistas gamtos dalykas“, – stebėdamasi šyptelėjo Laima.

Kviečiame aktorių D.Mertiną prisiminti nuotraukų galerijoje:

Kaip nors minėti 60-ojo vyro gimtadienio ji dėl neseniai atliktos kojos operacijos neketina, bet mielai nusikelia į laikus, kai jų namuose susirinkdavo draugų būrys, buvo juntamas šurmulys, tvyrojo džiugi nuotaika.

„Pamenu, kaip mes smagiai švęsdavome. Prisikviesdavome draugų, o dar oras buvo toks pavasariškas. Taip gražu buvo. Mus supo gamta. Tikrai smagu. O dabar, aišku, kad to nebėra. Nieko nekviesiu. Šiuo metu esu su ramentais, tai tiesiog sveiksiu“, – sako Laima.

Leisdama laiką namie, ilsėdamasi po operacijos L.Mertinienė ėmė mąstyti, kad galbūt Dalių reikėjo laidoti ne Nidoje, o kur nors arčiau, tačiau dabar laiko jau nebeatsuksi.

O paklausta, ar nesvarstė, kaip būtų galima įamžinti jo atminimą, Laima patikino kol kas dėl to neturinti jokių minčių. Pavyzdžiui, netiki, kad knygos šiais laikais tam būtų tinkamas būdas, todėl šią idėją taip pat numetė į šalį. Užtat pagalvojo, ką galėtų Daliui pasakyti, jei dabar būtų tokia galimybė.

„Norėčiau, kad jis nusiramintų ir tiek daug nesijaudintų. Man toks jausmas, kad jis viduje daug ką slėpė. Toks buvo jo charakteris. Jis nebuvo šnekorius, neatsiverdavo. Norėjosi, kad pasidalintų savo išgyvenimų našta. Tos ligos atsiranda neaišku, nuo ko“, – savo mintimis jautriai pasidalijo Laima.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Dalius Mertinas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Dalius Mertinas

Dabar prisiminti Dalių moteriai jau ne taip skaudu, pokalbio metu ne kartą pasigirdo nuoširdus juokas. O ir jos kasdienybė pasikeitė, aprimo, Laima susitelkė į šeimą, kuri ir padeda pamiršti niūrias mintis.

„Viskas natūraliai susidėjo, o dar ta pandemija... Šiaip mane labai džiugina anūkai. Ir, tiesa, neturiu kavalierių. Atrodo, kad taip kapituliuoju, kai prisipažįstu, bet taip jau yra.

Negaliu sakyti, nes draugės ant manęs pyks, bet toks yra vyresnio amžiaus moters gyvenimas. Na, bet taip yra visiems žmonėms. Po tam tikro amžiaus sumažėja linksmybių ir ateina ramybė“, – 15min patikino L.Mertinienė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vytautui Šapranauskui būtų suėję 60 metų: prisiminkime vieną didžiausių Lietuvos talentų

TAIP PAT SKAITYKITE: Stasiui Povilaičiui būtų suėję 70 metų: kaip su vienatvės metais susitaikė maestro žmona Birutė

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

24:11
00:45
28:20

15min metų knygų rinkimai

Tema

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką