Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 14d. 10:05

Dailininkė Agnė Kišonaitė iš 5348 popierėlių sukūrė koliažą „Šiuolaikinė lietuvė“

Agnė Kišonaitė ir jos koliažas „Šiuolaikinė lietuvaitė“
Luko Rostovskio nuotr. / Agnė Kišonaitė ir jos koliažas „Šiuolaikinė lietuvaitė“

Netradicinius meno projektus kurianti dailininkė Agnė Kišonaitė įgyvendino dar vieną savo meninį sumanymą – sukūrė modernią K. Rusecko paveikslo „Pjovėja“ (1844 m.) interpretaciją, kur klasikinis lietuvės portretas vaizduojamas šių dienų kontekste.

Luko Rostovskio nuotr./Agnės Kišonaitės koliažas „Šiuolaikinė lietuvaitė“
Luko Rostovskio nuotr./Agnės Kišonaitės koliažas „Šiuolaikinė lietuvaitė“

Anot Agnės Kišonaitės, K. Rusecko paveikslas „Pjovėja“ taikliai vaizduoja tipišką XIX a. lietuvaitę: jos aplinką, darbą, to meto madą. „Kadangi pagrindinė mano kūrybos tema yra šiuolaikinė moteris, nusprendžiau parodyti lietuvaitės tranformaciją iš anų laikų į šiandieną.“

Kaip vyko projektas? Iš pradžių „Facebook“ socialiniame tinkle Agnė paskelbė konkursą, ieškodama merginos, panašiausios į K. Rusecko paveikslo „Pjovėja“ heroję. Konkurso nugalėtoja tapo studentė Milvydė Arlauskaitė, kurią Agnė savo studijoje nutapė akrilu ant 70 cm x 100 cm drobės.

Asmeninio albumo nuotr./Milvydė Arlauskaitė
Asmeninio albumo nuotr./Milvydė Arlauskaitė

Nors Agnė tapydama paveikslą akcentavo panašumus su paveikslu „Pjovėja“ (tiek kompoziciškai, tiek spalvomis), tačiau pateikta interpretacija – neįprasta ir moderni.

Šiuolaikinė lietuvė atrodo lyg pozuojanti „asmenukei“: pakreipta galva, papūstos lūpos, romantiškas žvilgsnis, o anų laikų pjautuvas pakeistas šių dienų darbo įrankiu – nešiojamuoju komputeriu.

Vėliau „Šiuolaikinės lietuvės“ portretas buvo išdidintas ant 2 x 3 metrų dydžio stendo ir tapo interaktyviu meno objektu Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime (PLJS). Renginio dalyviai klijavo ant stendo spalvotus smulkius kvadratinius lapelius, iškirptus iš žurnalų, ir taip padėjo gimti naujam kūriniui – interaktyviam koliažui.

Skirtingų iškarpų visuma sukūrė naują ir netikėtą paveikslą: lietuvaitės ranka pavaizduota iš žurnaluose rastų veido fragmentų, dalis akies sulipdyta iš laikrodžio ciferblato, nosies galiuku tapo žurnalo gabaliukas su kelio sąnariu.

„Šiuolaikinės lietuvės“ projektas sulaukė daug dėmesio ir dar kartą mane įtikino, jog netradiciniai ir interaktyvūs meno kūriniai reikalingi ir įdomūs žmonėms. Kuriant koliažą, teko pabendrauti ne tik su kultūros atstovais D.Ibelhauptaite, D.Žakaičiu, bet ir ministru pirmininku A.Butkevičiumi“, – sakė A. Kišonaitė.

Paskutiniai koliažo akcentai buvo užbaigti Agnės studijoje. Iš viso klijavimas truko 110 valandų, o koliažą sudaro 5348 vienodo dydžio popieriaus gabalėliai. Pasak Agnės, sudėtingiausia projekto dalis – atrinkti tinkamų atspalvių lapelius.

Tam, kad iškarpų spalvų gama atitiktų nutapyto paveikslo koloritą bei suformuotų paveikslo herojės figūrą, reikėjo peržiūrėti per 15000 kvadratėlių. Idėjos autorė patikina, kad nors darbas reikalauja daug kantrybės ir kruopštumo, tačiau kartu tai – atsipalaidavimas, savotiška meditacija.

Paklausta, ar šį meno kūrinį parduotų, dailininkė šypsodamasi sako, kad svarstytų parduoti nebent pirkėjui, turinčiam didelę erdvę ir galinčiam užtikrinti kūrinio priėjimą visuomenei, kad koliažą galėtų matyti visi.

Nuo spalio 16 d. koliažą „Šiuolaikinė lietuvaitė“ galite pamatyti verslo centre „Vilniaus Verslo uostas“. Daugiau informacijos dailininkės darbų svetainėje www.agneart.com

Ryčio Šeškaičio nuotr./Agnė Kišonaitė ir Algirdas Butkevičius
Ryčio Šeškaičio nuotr./Agnė Kišonaitė ir Algirdas Butkevičius

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:52
01:12
01:07

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką