Dabar populiaru
Publikuota: 2013 kovo 7d. 10:40

Daina Bosas: „Jeigu būčiau gimdžiusi namuose, liūdnai būtų baigęsi abu kartus“

Daina ir  Antanas Bosas
Tomo Pikturnos nuotr. / Daina ir Antanas Bosas

Gimdymai namuose sulaukė pareigūnų dėmesio. Jie pareiškė įtarimus dėl galimai neteisėtos pribuvėjų veiklos, vaikų registravimo klastojant dokumentus, galimai neteisėto įvaikinimo. Policijos ir prokuratūros tyrėjai prabilo ir apie sektos bei prekybos žmonėmis požymius šioje veikloje.

Po tokių viešų kaltinimų ginti savo pribuvėjas ir pasirinkimą gimdyti namuose, kuris, beje, Lietuvoje yra leidžiamas, stojo ir kita pusė. Ne tik režisierė Inesa Kurklietytė apie gimdymus ne ligoninėje sukūrusi filmą „Lengvas raganavimas“, bet ir nemažai šį kelią savo vaikams parinkusių Lietuvos šeimų, tarp jų ir žinomų žmonių.

„Tai švaresnis, gražesnis ir daugeliu atvejų, pasakyčiau, sveikesnis gimimas“, – LNK laidoje „Valanda su Rūta“ šį ketvirtadienio vakarą 19.30 tvirtins „Lietuvos ryto“ televizijos vadovas Linas Ryškus, kurio ir buvusi žmona Gabija Ryškuvienė ir dabartinė gyvenimo draugė aktorė  Edita Užaitė gimdė namuose, padedamos vyro ir pribuvėjos.

„Mano argumentas gimdyti namuose paprastas – viską atiduoti Dievo valiai. Tuomet nereikia niekieno įsikišimo. Tiesiog per tave veikia Dievas“, – teigia tris vaikus namuose pagimdžiusi dainininkė Sati. Ji sako jautusi, kad jos vaikai norėjo gimti namuose.

„Netgi tėvai neturi tokios teisės prisiimti rizikos dėl vaiko gyvybės“, – prieštarauja Daina Bosas. Ji įsitikinusi, kad jai ir vaikui būtų liūdnai pasibaigęs toks eksperimentas. Verslininkė papasakojo kaip gimdant pirmagimį staiga vaikui apsisuko virkštelė ir reikėjo daryti operaciją, kad kūdikis išgyventų, o per antrą gimdymą būtų nukraujavusi ji pati. Moteris džiaugiasi, kad visus tris vaikus gimdė ligoninėje.

Moterų ryžtu gimdyti namuose be medikų pagalbos stebisi ir buvusi TV laidų vedėja Vilma Čereškienė. „O kas jeigu moteris suplyšta? Kam ji paliekama sužalota?“. Laidoje dalyvavusi medikė Dalia Jakaitė – pati gimdžiusi namuose ir registravusi taip pagimdytus kitų moterų naujagimius, patikslina: „Aš nenoriu įvardyti to žmogaus, bet moteris susiuvama“. „Bet juk tai chirurginė intervencija“, – negalėjo atsistebėti laidos dalyviai.

D.Jakaitei kaip ir kitoms dar trims turinčioms ir neturinčioms medikų licencijas moterims pareikšti įtarimai. „Aš esu kaltinama dokumentų ir spaudo klastojimu“,  – pasakojo D.Jakaitė. „Prokurorai kaltina mus, kad mes esam sekta. Ne tik sekta. Kad mes esam kanibalai, kad valgom placentą“. D.Jakaitė pasakoja, jog paskaitose yra girdėjusi, kad kai kuriose tautose valgoma placenta, kad mama greičiau atsistatytų.“ Ar tai daro kažkas iš mūsų gimdyvių – aš negaliu to atsakyti“.

Medikė papasakojo, kaip ji vykdavusi pas namuose pagimdžiusias moteris ir „įteisindavusi“ tokiu būdu į pasaulį atėjusius naujagimius.„ Pažymoje aš įrašydavau – „apžiūrėtas tokios ir tokios gimdyvės naujagimis, gimęs namuose. Konstatuoju naujagimio gimimo faktą“. Vis dėl to tai neišsklaidė kitos medikės Seimo narės Vidos Marijos Čigriejienės įtarimų. „Jeigu jūs nedalyvaudavote gimdymo metu, kaip jūs galėjot būti garantuota, kad tikrai tos gimdyvės yra vaikas?“ – laidoje klausė politikė.

Gimdymai namuose – nuomonės argumentai už ir prieš LNK laidoje „Valanda su Rūta“ šį ketvirtadienio vakarą,  19.30 val.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką