Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Daina Žemaitytė. Stebėtoja

Daina Žemaitytė
Tomo Kaunecko (fotostudija „Ciklopas“) nuotr. / Daina Žemaitytė
Šaltinis: „Laima“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Skaitomiausią ir daugiausia aptarinėjamą žurnalą „Žmonės“ jau septintus metus redaguoja moteris, nemėgstanti viešumo. Vyriausiąją redaktorę Dainą Žemaitytę retai sutiksi blizgiuose vakarėliuose ir triukšminguose renginiuose, kurie „maitina“ jos kuriamo leidinio puslapius. Nuo senų laikų ji sąmoningai renkasi stebėtojos poziciją.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Ar tavęs pačios kartais nestebina žurnalo „Žmonės“ populiarumas?

Tikrai ne. Pasaulyje labiausiai ir skaitomi leidiniai apie garsenybes, tik anglų kalba turi geresnį terminą joms apibūdinti – „celebrity“. Mes jas vadiname žvaigždėmis, kas visus labai erzina.

Kaip manai, kodėl?

Ko gero, šis žodis turėtų reikšti šiek tiek daugiau, nei reiškia dabar. Žvaigždė turėtų būti labai daug pasiekusi, talentinga, ryški, charizmatiška persona. O mes Lietuvoje šiuo žodžiu vadiname bent kiek garsesnį žmogų. Ypač iš pramogų pasaulio.

Nors žurnalas populiarus, dalis visuomenės jo atžvilgiu pabrėžtinai neigiamai nusiteikusi. Kartą pati mačiau, kaip akademinio sluoksnio atstovė su pasibjaurėjimu atstūmė mandagiai jai pasiūlytą žurnalą.

Manau, kad tikrai intelektuali ir pasitikinti savimi asmenybė niekada nesigėdys pripažinti, jog kartais jai įdomūs ir tokie dalykai. Nes supranta, kad toks žurnalas niekaip nesumenkins jos intelekto ir padėties visuomenėje. Man liūdna, kad kartais nesugebama lengvai pažvelgti į paprastus dalykus ir tokio žanro leidinio įvertinti tiesiog kaip pramogos. Bet koks psichoanalitikas pasakys, kad kiekvienas turime šiek tiek vujarizmo. Sveikai mąstančiam žmogui neturėtų būti gėda prisipažinti, kad jam kartais įdomu pavartyti tokį žurnalą. O garsiai apie mūsų „žemą lygį“ daugiausia rėkia kompleksuoti ir savimi nepasitikintys žmonės, kurie aplinkinių akyse nori atrodyti „aukščiau viso šito“, bet jiems vis tiek smalsu į tai užmesti akį.

Jeigu nemėgstu futbolo, aš jo nežiūriu ir nepuolu šaukti, kokio žemo lygio jis yra Lietuvoje. Tačiau daug gerbiamų žmonių, užuot nekreipę dėmesio į leidinį, kuris jiems neva neįdomus, kažkodėl jaučia pareigą viešai piktintis, kokia tai tuštybė. Kam eikvoti energiją dėl žurnalo, kurio tiesiog gali nepirkti ir neskaityti? Ar kam nors esame padarę ką nors blogo?
 

Plačiau naujausiame žurnale „Laima“

„Laima“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką