Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dainininkas Deivis: „Vynų kolekcionavimas – labai brangus malonumas“

Deividas Norvilas-Deivis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Deividas Norvilas
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš porą metų dainininkas Deividas Norvilas puikavosi kolekcija, kurioje buvo net 300 vyno butelių. „Šiuo metu mano kolekcija yra sumažėjusi perpus. Ir, prisipažinsiu, senokai ją bepildžiau“, – šypsosi Deivis.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!
Idėja gimė Austrijoje

Deivis vynais susidomėjo prieš gerą dešimtmetį, viešnagės pas žinomą dirigentą, gyvenantį Austrijoje, metu. „Jis pirmąkart mane pavaišino geru vynu su geru pelėsiniu sūriu, kurio tuomet Lietuvoje dar nelabai buvo galima nusipirkti. Man viskas paliko didžiulį įspūdį – ir gėrimo pristatymas, ir jo atidarymo, temperatūros, dekantavimo ritualai“, – pirmuosius žingsnius į vynų pasaulį prisimena Deivis.

Tuomet iš Austrijos jis neparsivežė pirmojo eksponato, tačiau grįžęs į Lietuvą jau pradėjo žvalgytis nebe į 20 litų kainuojančius gėrimus, bet į dvigubai brangesnius. „Iki šiol laikausi nuomonės, kad už tokią kainą Lietuvoje tikrai galima įsigyti labai neblogo vyno“, – sako Deivis.

Luko Balandžio nuotr./Deivis ir dalis jo kolekcijos
Deivis ir dalis jo kolekcijos

Apie amžių ir kainą

Ant seniausio jo kolekcijos gėrimo puikuojasi 1964 m. data. Šiame butelyje, beje, ne vynas, o armanjakas – brendis, gaminamas pietvakarių Prancūzijoje, Armanjako regione, nuo ko ir kilęs gėrimo pavadinimas. Dainininkas primena, kad būtent ten gimė ir vienas iš trijų muškietininkų – D‘Artanjanas.

Paklaustas apie brangiausio kolekcijos vyno kainą, Deivis gudriai nusišypso ir taktiškai išsisuka nuo tiesioginio atsakymo: „Už savo koncerto honorarą jo įsigyti neįstengčiau“.

Negalima gero vyno gerti su bet kuo

Deiviui negaila savo svečius pavaišinti brangiu kolekcijos eksponatu. „Man labai svarbu gerą vyną ragauti su apie gėrimus nusimanančia kompanija. Mano supratimu, negalima atidaryti gero vyno bet kam ir aiškinti, kodėl jis geras. Norisi, kad žmogus jau būtų pasidomėjęs ir „pribrendęs“ geram vynui, kad ši tema būtų įdomi ne man vienam“, – savo požiūrį dėsto dainininkas.

Deivis teigia niekuomet neatsidarąs gero vyno butelio namuose būdamas vienas, kadangi jam šis gėrimas visų pirma reiškia bendravimą, ryšį, emocijas, dalinimąsi jomis.

Parduotuvėje patarimų neprašo

Nuėjus į parduotuvę, vyno gurmanu save vadinančiam Deiviui tikrai neprireikia pardavėjo pagalbos, nes vyną jis renkasi pats. Tačiau ir Lietuvoje yra žmonių, į kurių nuomonę Deivis mielai įsiklauso. „Labai gerbiu „Vyno klubo“ someljė Arminą Daraševičių. Deja, dar neteko su šiuo žmogumi susėsti prie vyno butelio“, – apgailestauja dainininkas.

„Kai išgeri degtinės, nori muštis. Kai išgeri alaus, nori eiti miegoti. O išgėrus vyno man norisi bendrauti ir juoktis“

Deivis neslepia, kad teorinės žinios apie šį taurų gėrimą yra reikalingos, tačiau būtent šioje srityje teorija be praktikos – nieko verta.  „Pradžioje sunku suprasti – geras vynas ar blogas. Turi paragauti visokio vyno – net ir sugedusio, kad žinotum, koks vynas yra niekam tikęs“, – pasakoja vyras.

Sėkmingai investavo

Deivis sako nesąs tikrasis vynų kolekcionierius ir pripažįsta, kad vynų kolekcionavimas – labai brangus malonumas. Tačiau kartais pasiseka pagriebti visai neblogą laimikį. Visai neseniai keletas žmonių iš Lietuvos, tarp jų ir Deivis, užsisakė vyno iš Prancūzijos, kuris buvo neblogai vertinamas.

„Už vyną sumokėjome nedidelę kainą, tačiau per tą laiką, kol vynai pasiekė Lietuvą, jie jau buvo pabrangę tris kartus, mat tuo metu buvo paskelbti labai autoritetingų žmonių sudaryti vynų metų reitingai, ir tas vynas, kurio laukėme, atsidūrė antroje šimtuko vietoje. Vadinasi, tikrai pelningai investavau“, – netikėta sėkme džiaugiasi Deivis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką