Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dainininkė Katažina pamatė skurdą: „Vaikai verkė, bet vietoj skanėsto teko pirkti kopūstą“

Katažina Zvonkuvienė „Maisto banko“ akcijoje
Akcijos nuotr. / Katažina Zvonkuvienė „Maisto banko“ akcijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Lapkričio 28 dieną LNK televizija ir „Maisto bankas“ kvies žmones pasidalinti gerumu su skurstančiomis šeimomis, kurių Lietuvoje – kas penkta. Prie iniciatyvos prisijungusi populiari dainininkė ir „Lietuvos balso“ mokytoja Katažina Zvonkuvienė pabandė savo kailiu patirti vienos tokių šeimų kasdienybę. Atlikėja neslepia: ją ištiko šokas, kai reikėjo šeimai nupirkti maisto savaitei už 60 litų.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Jonavoje gyvenančios 26-erių Viktorijos Pavinkšnytės likimas neglostė. Jauna mama viena augina tris mažamečius vaikus: 8-erių sūnų Klaidą ir 5-erių dvynukes Meidą ir Milaną. Viktorijai vaikai yra viskas, dėl to jiems gimusiems davė ypatingus vardus. Deja, mergaitėms vardus rinko jau viena, nes tėvas, pabūgęs atsakomybės, šeimą paliko. Viktorija tuo metu dar tik laukėsi.

Dabar vaikų tėvas leidžia dienas įkalinimo įstaigoje. Jaunai moteriai pagalbos ranką ištiesia vaikų močiutės ir draugė, priglaudusi šeimą savo namuose, kai jų namus sunaikino prieš porą metų kilęs gaisras. 

Viktorija tiki gerumu, sako, kad ir visiškai svetimi žmonės jai yra padėję sunkiausiomis akimirkomis. Dabar moteris džiaugiasi draugės pagalba – butas, kuriame glaudžiasi, yra tvarkingas, o svarbiausia – su šaldytuvu, todėl nebereikia bijoti, kad suges maistas. 

Moteriai nereikia mokėti buto nuomos, belieka padengti komunalinius mokesčius. Tačiau šiuos sumokėjus keturių asmenų šeimai lieka vos apie 60 litų savaitei. „Jei perki kokį nors rūbelį, maistui lieka mažiau“, – apie savo kasdienybę pasakoja V.Pavinkšnytė.  

Ką ruošti vaikams, klausimų nekyla. Mažieji valgo viską ir viską mėgsta. Kitas dalykas – jie nepažįsta pyragų, tortų, bananų skonio, geriau jau paprasta pieniška dešrelė. 

Akcijos nuotr./Katažina Zvonkuvienė „Maisto banko“ akcijoje
Akcijos nuotr./Katažina Zvonkuvienė „Maisto banko“ akcijoje

Tokiomis šeimomis besirūpinančio „Maisto banko” iniciatyva – atkreipti visuomenės dėmesį į skurdžiai gyvenančius tautiečius – ypač sujaudino dainininkę Katažiną. Ji aplankė jonaviškę Viktoriją ir jos mažylius, kartu praleido dieną, važiavo į prekybos centrą ir pabandė pati nupirkti maisto už labai ribotą sumą. Dainininkė asmeniškai patyrė tą skaudų jausmą, kai nori pralinksminti vaikus skanėstais, bet neišgali to padaryti.

„Aš esu šoke. Ir gerąja, ir blogąja prasme. Man pavyko už tuos 60 litų nupirkti maisto savaitei. Bet ar ta šeima kokybiškai ir skaniai pavalgys, ar jiems užteks maisto savaitei – nežinau, – atvirai kalbėjo atlikėja. – Vis dar negaliu atsigauti nuo reginio, kai vaikai prieina prie kokių nors produktų, net ne prie prabangių, o tu skaičiuoji, kad tai – vos 2 litai, bet privalai paimti kopūstą. Vaikai stovi ir verkia... Į juos žiūrint plyšta širdis...“

Netrukus prie „Maisto banko“ iniciatyvos prisidės dar daugiau žinomų atlikėjų, televizijos laidų vedėjų. Vieni jų lankys skurstančias šeimas ir gyvens taip, kaip tie žmonės. Kiti dalyvaus išskirtiniame paramos koncerte, kurį lapkričio 28 dieną tiesiogiai transliuos LNK televizija. 

Tądien eteryje nestigs tikrų ir dėl to stipriai sukrečiančių lietuvių šeimų istorijų, o taip pat – įkvepiančių dainų, kurias atliks visų mylimi, visad laukiami, o taip pat ir jau pasiilgti šalies atlikėjai. Norintieji paaukoti „Maisto banko“ iniciatyvai, jau dabar gali surinkti trumpąjį numerį 1343 ir paaukoti 5 litus (1,45 euro).

Akcijos nuotr./Katažina Zvonkuvienė „Maisto banko“ akcijoje
Akcijos nuotr./Katažina Zvonkuvienė „Maisto banko“ akcijoje

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką