Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 27d. 15:07

Dainius Zubrus: toks geras „velniukas“

Dainius Zubrus
Žurnalo „Laima“ nuotr. / Dainius Zubrus

Vasaros pabaigoje lankydamasis tėvynėje, „New Jersey Devils“ rungtyniaujantis žinomas ledo ritulininkas Dainius Zubrus laiką skyrė ne tik poilsiui, bet ir geriems darbams: penkiasdešimčiai vaikų jo labdaros ir paramos fondas padovanojo po visą ledo ritulininko aprangos komplektą. Tryliktą sezoną NHL žaidžiantis ir prieš porą metų 20,4 mln. JAV dolerių (49,2 mln. Lt) vertės kontraktą šešeriems metams su klubu pasirašęs Dainius išsaugojo nuoširdumą ir neįgavo žvaigždiškų manierų.

Ką pirmiausia nuveikėte Lietuvoje?

Aplankiau močiutę Alytaus rajone, Kaniūkų kaime. Elektrėnuose, kur kadaise gyvenau, – tik tušti butai: tėvai, sesuo, brolis įvairiu laiku persikraustė arčiau manęs. Turiu daug pusbrolių ir pusseserių, bet su visais palaikyti ryšius sunku.

Draugų čia dar likę?

Iš Lietuvos išvažiavau labai seniai… Kai kurie vaikinai, su kuriais Elektrėnuose žaidžiau ledo ritulį, gyvena Vilniuje. Čia ir aš nusipirkau butą.

Pastebiu, kad per trisdešimt persiritę sportininkai dažnai imasi gerų darbų…


Gal… Net nežinau, kodėl taip darau. Neblogai draugaujame su Lietuvos ledo ritulio federacijos prezidentu Rolandu Bučiu. Matau, kad jis dirba sąžiningai, ir jaučiu, kad sutampa mūsų norai – populiarinti ledo ritulį. Todėl jau kelerius metus, kai parskrendu, abu važinėjame po įvairius miestus, šnekamės su merais, tariamės dėl naujų čiuožyklų. Dabar apie tai svajoti sunkus metas, bet vis tiek kursime Lietuvos vaikų ledo ritulio lygą, kad vaikučiai galėtų žaisti, kad kiltų susidomėjimas.

Gal tokius siekius skatina tėvystė? Ar septynmetis sūnus Tomas jau bando čiuožti?

Jam tai patinka. Mūsų komandoje yra nemažai panašaus amžiaus žaidėjų vaikų, su kuriais jis draugauja. Todėl mėginsime tartis su klubo vadovybe, kad toje pačioje čiuožykloje, kurioje treniruojamės, galėtų šiek tiek bandyti pasitreniruoti ir jie.

Kaip praeina eilinė jūsų treniruočių diena? Lieka laiko gyvenimo draugei Nathalie ir vaikams?

Pirmoji keliasi Nathalie – padeda susiruošti į mokyklą sūnui, kuris aštuntą įsėda į privažiavusį autobusiuką. Tuomet ir aš keliuosi, o mažoji Emma dar miega. Man treniruotė apie pusę vienuoliktos arba vienuoliktą, bet prieš valandą jau reikia būti čiuožykloje. Grįžtu apie antrą trečią. Tada parvažiuoja ir Tomas. Truputį užkandu, pažaidžiu su juo. Grįždamas iš treniruotės nuperku maisto vakarienei – ją apie šeštą žmona ar net dažniau aš ir ruošiu.

Patinka ar tiesiog geriau žinote, ko reikia formai palaikyti?


Ir viena, ir kita.

Aktyviai sportuojančių žmonių racionas ne toks ir įvairus: makaronai, vištiena, daržovės… Visa šeima priversta valgyti panašią vakarienę?


Nebūtinai. Vartojame įvairią mėsą ir žuvį. Makaronų atsivalgau varžybų dienomis!

Įsivaizduoju, kad po rungtynių išsyk negalite užmigti, ar ne?

Taip, parvažiavęs apie vienuoliktą, užmiegu tik apie antrą trečią nakties. Žiūriu televizorių, ką nors skaitau. Nelengva įeiti į įprastas vėžes. Sunkiausia – kitą dieną… Kad ir kaip būtų, vaikai vis vien prikelia, į treniruotę taip pat tenka važiuoti. Bet prie to irgi pripratau.

Savo gyvenimo draugę, Kanados fotomodelį Nathalie Sanschagrin, vadinate žmona, bet oficialiai nesate susituokę. Užpernai skaičiau, kad žadėjote tuoktis pernai vasarą, prieš metus – kad šią. O vasara jau baigėsi…

Visi šito klausinėja…

Tai kas stabdo?

Niekas. Tačiau niekas ir nespaudžia. Man – trisdešimt vieni, turime du vaikus. Manyčiau, svarbiau, kaip su žmogumi sugyveni, o ne tai, ar esi oficialiai susituokęs.

Bet moterims dažniausiai norisi tos ceremonijos. Nathalie jums niekada nesakė, kad…

…vedi arba išeini? Tikrai ne!

Ar negraužia monotonija, juk daugybę metų tas pats: treniruotės, varžybos?


Vasarą nuo viso to „atsijungi“, pailsi. Ir imi laukti naujojo sezono. Jam rengiuosi ir atostogaudamas, nes į stovyklą turiu atvykti būdamas puikios formos.

Neužsiauginęs pilvo per vasarą…

Ne, ne, ne. Anksčiau sportininkai tik stovykloje įgaudavo formą, pastaruoju metu konkurencija didžiulė, tad labai atsipalaiduoti negali. Vasarą penkis kartus per savaitę einu į sporto salę. Darbas toks.

Suprantu, bet ar kartais nesinori visų pasiųsti po velnių?

Gali būti ir blogiau. Vaikščioti į kontorą nuo devynių iki penkių! Mano darbas susijęs su hobiu. Būna, aišku, sunkių dienų: traumų, pralaimėtų rungtynių. Bet visa tai, ką veikiu, man nėra našta.

Sakėte – konkurencija. Su kitais žaidėjais galite būti draugai?


Tai įmanoma. Yra keletas, su kuriais palaikau ryšius: čekų, amerikiečių, kanadiečių. Susiskambiname, susirašome žinutėmis. Šįsyk parvažiavau su draugu, kurį pažįstu jau trylika metų. Kai tik pradėjau karjerą, jis man buvo tarsi vyresnysis brolis.

Krepšininkai sulaukia itin daug moterų dėmesio. O ledo ritulininkai?

Ne itin… Mūsų grafikas labai įtemptas, nebūna taip, kad po varžybų eitume kur nors pasėdėti, ko nors išgerti. Visos komandos turi savo lėktuvus, tad iš čiuožyklos – į autobusą, iš jo – į lėktuvą. Skrendame namo, nusileidžiame, iškart – į autobusą, paskui – į mašinas ir išsivažinėjame po namus. Aišku, sportininkai sulaukia daugiau dėmesio už kitus vyrus, bet aš bent jau dabar nesu tas, kurį merginos vaikytųsi, – yra komandoje jaunesnių…

Na, taip, jūs rimtas dviejų vaikų tėvas. O Nathalie neliūdi dėl namų rutinos?

Suprantu, kad jai nėra taip lengva, kaip man, iš jų bent trumpai ištrūkti. Tad kai tik galiu, pabūnu su vaikais, kad ji išeitų susitikti su draugėmis, arba kartu traukiame kur nors vakarieniauti. Nathalie supranta, kad po visų išvykų, po nakvynių viešbučiuose labiausiai noriu grįžti namo, pabūti su ja ir vaikais.

Jūsų šeimos nariai iš Elektrėnų vienas po kito susirinko į Valstijas. Esate išsibarstę?

Kai negyvenu Monrealyje, kur turiu namus, sezono metu visi esame šalia. Brolis Audrius iš savo buto iki maniškio turbūt akmenį numestų, sesuo Gintarė su mama gyvena geros valandos važiuojant mašina atstumu, tėtis – panašiai. Paprastai susieiname per tradicines Amerikos šventes, kurių šioje šalyje tikrai nemažai. Tuomet kartais ir aš gaunu porą laisvų dienų. Gerai, kad visi arti. Ramiau.  
 
Būti visiems kartu – jūsų svajonė?

Iškeliavau iš namų būdamas vos dvylikos. Aišku, grįždavau aplankyti saviškių, bet ne taip dažnai. Sunkiausi buvo pirmieji metai svetur.

Turbūt mamai širdį skaudėjo dar labiau…

Tik dabar, kai esu tėvas, jau galiu įsivaizduoti, kaip jie jautėsi! Nežinau, ar ryžčiausi įsodinti savo vaiką į traukinį, kuriuo jis turėtų dardėti 24 valandas (tiek truko mano pirmoji kelionė į Ukrainą).

Tėvai nebandė jūsų atkalbėti?

Na, nelabai... Aš juk pats to norėjau, tad jie man tik padėjo. Tai buvo svarbiausia! Jei ne tėvų palaikymas, šiuo metu nebūčiau ten, kur esu. Lietuvoje gyvenčiau visai kitokį gyvenimą.

Jūsų vaikams sunku kalbėti lietuviškai?

Sudėtinga. Mano mama stengiasi, dažnai pas mus atvažiuoja. Jiems įdomu, kad lietuviški žodžiai skamba taip skirtingai. Tomas klausinėja, kaip lietuviškai tas ar anas, stengiasi viską atsiminti. 

Daug dėmesio privalote skirti sau? Nuolat galvojate, ką valgote, ką geriate?

Taip. Bet vasarą, kai parskrendu į Lietuvą, – ne!

Nedraudžiate sau linksmai praleisti kokį vakarėlį, draugaudamas su viskiu, pavyzdžiui?

Čia leidžiu sau truputį atsipalaiduoti… Mėgstu vyną, galiu taurę per vakarienę išgerti ir sezono metu, šiaip pasitaiko keletas dienų, kai pasilinksminu, tačiau apie sportinę formą privalau nuolat galvoti. Visada daug dėmesio skiriu maistui: tiek laiko sportuoju, tad jau žinau, ko man reikia, ko – ne. Prieš dešimt metų, aišku, buvo visai kitaip… Galbūt paprasčiau. Tiesiog noriu sau duoti galimybę kiek galima ilgiau žaisti.

Įsivaizduojate save po dešimties metų?

Jaučiu, kad jei reikės sustoti, tai dėl sveikatos. Visi sportininkai kada nors baigia karjerą ir pradeda kitą gyvenimą. Jis ir man artėja… Bet kai tas metas ateis, tikrai nesijausiu vienišas – turiu šeimą. Būsime kartu, nutarsime, ką daryti, ir žygiuosime į priekį.

Mėgstate švęsti savo gimtadienius?

Dabar labiau vaikų. Savo nesureikšminu, ne itin laukiu ir dovanų. Nueiname su Nathalie ir draugais į restoraną, ir tiek. Bet pernykštis buvo įsimintinas: Monrealyje kaip tik vyko vienas iš „Formulės 1“ etapų, suvažiavo visa šeima, susirinko nemažai žmonių – buvo smagu.

Esate turtingas žmogus, turite šeimą, mėgstamą darbą. O svajonių?

Viena – labai svarbi ir susijusi su ledo rituliu. Noriu iškovoti Stenlio taurę. Žinote, komandos laimėtojos žaidėjams ji duodama bent dienai. Jeigu pavyktų ją pelnyti, tikrai parvežčiau į Lietuvą. Prižadu.  
 

„Laima“
Temos: 1 Dainius Zubrus

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Permainos Šiaulių universitete artėja: atleidimo lapelius gaus visa administracija?

Aktualu

Partizanų vadą žudiku apskelbęs V.Titovas: „Radau informaciją LTSR teismo nutartyje“

Aktualu

Atliekų kambarys ant ratų Aplinkos ministerijos pasirinktai įmonei veža pusę milijono eurų

Aktualu

Į Seimą grįžti siekiančiam M.Basčiui prognozuoja sunkų kelią: įrodyti, kad yra švarus, bus sunku

Kaip KT užkirto kelią politiniams konfliktams, atskleisdamas valstybės valdymo formą

Aktualu

Savaitgalis keliuose: žmonių žūtys Vilniuje, „nematomi“ pėstieji, neblaivus jaunimas

Pekino botanikos sodas po lietaus

Mokesčių reforma Verslas

Kaupti ar nekaupti pensijai po reformos – išbandykite 15min skaičiuoklę

Aktualu

Teismas suabejojo, ar galima ligoninės vadovą atleisti tik jam pateikus įtarimus

Aktualu

Bernardas Gailius: Europos federacija kaip Lietuvos Konstitucijos apsauga

Vardai

Sūnaus gimtadienį atšventę Oksana ir Simas Jasaičiai: „Geriausia dovana – kad tėveliai yra kartu“

Aktualu

Vilniuje demaskuota nusikalstama grupuotė: rasta kokaino už 240 tūkst. eurų

Gyvenimas

Juodųjų serbentų lapų arbata: kodėl ją verta išmėginti?

Vardai

Futbolo žvaigždė Garethas Bale'as atšaukė vestuves: nuotakos šeimoje nesibaigia bėdos su teisėsauga

Maistas

Baklažanai – ir mėgstantiems paprastumą, ir įmantresnius derinius: 15 receptų

Vardai

Tarptautine afera apkaltintas šokėjas Andrius Kandelis neteko licencijos: prasideda teismai

Sportas

Su Vokietijos rinktine atsisveikinantis M.Ozilas: „Kai laimime – aš vokietis, kai pralaimime – imigrantas“

Maistas

Imbierinės agurkų ir paprikų salotos

Sportas

Pralaimėtose rungtynėse – dar viena „Liverpool“ vartininko klaida

Aktualu

Toronte per šaudynes žuvo žmogus, užpuolikas nusišovė

Naujienos

Aktualu

Permainos Šiaulių universitete artėja: atleidimo lapelius gaus visa administracija?

Aktualu

Partizanų vadą žudiku apskelbęs V.Titovas: „Radau informaciją LTSR teismo nutartyje“

Aktualu

Atliekų kambarys ant ratų Aplinkos ministerijos pasirinktai įmonei veža pusę milijono eurų

Aktualu

Į Seimą grįžti siekiančiam M.Basčiui prognozuoja sunkų kelią: įrodyti, kad yra švarus, bus sunku

Kaip KT užkirto kelią politiniams konfliktams, atskleisdamas valstybės valdymo formą

Aktualu

Savaitgalis keliuose: žmonių žūtys Vilniuje, „nematomi“ pėstieji, neblaivus jaunimas

Pekino botanikos sodas po lietaus

Mokesčių reforma Verslas

Kaupti ar nekaupti pensijai po reformos – išbandykite 15min skaičiuoklę

Aktualu

Teismas suabejojo, ar galima ligoninės vadovą atleisti tik jam pateikus įtarimus

Aktualu

Bernardas Gailius: Europos federacija kaip Lietuvos Konstitucijos apsauga

Vardai

Sūnaus gimtadienį atšventę Oksana ir Simas Jasaičiai: „Geriausia dovana – kad tėveliai yra kartu“

Aktualu

Vilniuje demaskuota nusikalstama grupuotė: rasta kokaino už 240 tūkst. eurų

Gyvenimas

Juodųjų serbentų lapų arbata: kodėl ją verta išmėginti?

Vardai

Futbolo žvaigždė Garethas Bale'as atšaukė vestuves: nuotakos šeimoje nesibaigia bėdos su teisėsauga

Maistas

Baklažanai – ir mėgstantiems paprastumą, ir įmantresnius derinius: 15 receptų

Vardai

Tarptautine afera apkaltintas šokėjas Andrius Kandelis neteko licencijos: prasideda teismai

Sportas

Su Vokietijos rinktine atsisveikinantis M.Ozilas: „Kai laimime – aš vokietis, kai pralaimime – imigrantas“

Maistas

Imbierinės agurkų ir paprikų salotos

Sportas

Pralaimėtose rungtynėse – dar viena „Liverpool“ vartininko klaida

Aktualu

Toronte per šaudynes žuvo žmogus, užpuolikas nusišovė

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką