Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Dainų dainelė“

Šiemet jau devynioliktą kartą rengiamas seniausias Lietuvoje dainų konkursas „Dainų dainelė“. Beje, jame muzikinę karjerą pradėjo ir daugelis garsių muzikos padangės žvaigždžių.
Radžis Aleksandrovičius
Radžis Aleksandrovičius / Gretos Skaraitienės nuotr.
Loreta Sungailienė
Gedmanto Kropio nuotr./Loreta Sungailienė

Loreta Sungailienė: „Dainų dainelė“ atskleidžia muzikinius gabumus“

Pasak TV laidos „Duokim garo!“ vedėjos Loretos Sungailienės, šis dainų konkursas nulėmė jos gyvenimo kelio pasirinkimą. „Į „Dainų dainelės“ sceną užlipau mokydamasi vienuoliktoje klasėje, kai galvoje jau sukosi klausimas, kuo būsiu baigusi mokyklą, – pasakoja. – Padainavusi dvi liaudies dainas ir pagrojusi kanklėmis, sužavėjau komisiją ir daugelį Lietuvos žiūrovų. Tada ir nutariau savo gyvenimą susieti su muzika.“
L. Sungailienė netapo popscenos atlikėja ar operos soliste, ji pasirinko etnomuzikologės kelią. „Žmonės, dalyvavę „Dainų dainelėje“, jau nebegali gyventi be muzikos, todėl tėveliams bei mokytojams būtina rimtai pagalvoti prieš vaikui žengiant į sceną, – pataria Loreta. – Yra vaikų, kurie būdami ketverių metukų trokšta dėmesio, scenos, publikos ir juos galima paskatinti. Bet prievarta versti vaikus lipti į sceną, mano manymu, nederėtų. Juolab kad šiame konkurse nieko neapgausi – jis vienintelis atskleidžia tikrus muzikinius gabumus, kurių „nepatobulina“ jokie garsūs prodiuseriai ar gera fonograma. Reikia daug drąsos ir talento, kad taptum „Dainų dainelės“ laureatu.“

Tomo Kapočiaus nuotr./Liudas Mikalauskas
Tomo Kapočiaus nuotr./Liudas Mikalauskas

Liudas Mikalauskas: „Šis konkursas – pirmasis žingsnelis mano kelyje“

Jei ne „Dainų dainelė“, galbūt Lietuvoje nebūtų talentingo operos solisto Liudo Mikalausko. Šis konkursas atskleidė jo talentą. „Tai buvo pirmasis žingsnelis mano muzikinės karjeros kelyje. Rengdamasis „Dainų dainelėje“ atlikti Figaro ariją iš W. A. Mocarto „Figaro vedybų“, repetuodavau iki nugriuvimo. Tą ariją būčiau galėjęs padainuoti netgi vidurnaktį pažadintas iš gilaus miego. „Dainų dainelė“ man padėjo atrasti ir pamilti klasikinį dainavimą, – pasakoja. – Jei ne ši patirtis, beveik neabejoju – dabar nebūčiau nei operos solistas, nei „Triumfo arkos“ nugalėtojas.“
L. Mikalauskas įsitikinęs, kad „Dainų dainelė“ yra stebuklingas konkursas. „Jūs pažiūrėkite: kas tik laimi šį konkursą, tampa žinomu atlikėju, – šypsosi. – Ne tik man, bet ir daugybei dainininkų jis davė pradžią ir tikriausiai ateityje tą pačią dovaną gaus dar šimtai jaunų talentingų asmenybių. „Dainų dainelė“ vaikams dovanoja svajonę tapti laureatu ir dainuoti stebint tūkstančiams žiūrovų salėje ir prie televizorių ekranų.“

Vaida Genytė
Gretos Skaraitienės nuotr./Vaida Genytė

Vaida Genytė: „Dainų dainelė“ suteikia pasitikėjimo savimi“

Atlikėja Vaida Genytė – bene ryškiausia nacionalinio dainų konkurso laureatė, ilgai nedrįsusi įžengti į sceną. „Dainų dainelėje“ padainavusi „Sparnuotąsias sūpynes“, tarsi įgijau sparnus. Konkursas man padovanojo tiek džiaugsmo ir pasitikėjimo savimi, kad maniau galinti pasiekti bet kokį tikslą, – pasakoja. – Bet... buvau nutupdyta ant žemės. Tai padarė viena dėstytoja pareikšdama, kad neturiu jokio talento ir galimybių tapti gera dainininke. Nustojau savimi tikėti ir nenorėjau lipti į sceną… Visų mažų ir jaunų atlikėjų noriu paprašyti, kad nekartotų mano klaidos. Jei perėjote visas tris atrankas ir patekote į „Dainų dainelės“ finalą, o gal net tapote laureatais, būkite tikri – jūs esate be galo talentingi ir turite toliau muzikuoti.“
Pasak Vaidos Genytės, „Dainų dainelė“ yra pats profesionaliausias konkursas Lietuvoje. „Jis neturi analogų pasaulyje, juk visur sintetika ir technologijos, o gyvą balsą retai teišgirsi, – mano dainininkė. – O „Dainų dainelėje“ patys gryniausi talentai, šimtai jų vienoje scenoje. Tik labai gaila, kad mūsų Lietuvėlė tokia maža ir taip menkai juos vertina. Jei tavęs nerodo televizija, esi pamirštamas akies mirksniu. Todėl būtina apie save priminti dalyvaujant visur ir visada, kur tik galima parodyti, kad esi talentingas.“

Ona Kolobovaitė
Viganto Ovadnevo nuotr./Ona Kolobovaitė

Ona Kolobovaitė: „Puikus testas patikrinti savo talentą“

Operos solistei Onai Kolobovaitei „Dainų dainelė“ beveik dešimt metų buvo tarsi stiprybės mokykla. „Dėl šio konkurso privalėjau labai įtemptai ir atsakingai dirbti, – prisimena. – Tačiau labiau nei sunkus darbas į atmintį įstrigo gražūs dalykai. „Dainų dainelei“ rengdavosi daug vaikų, ir mes visi tapdavome viena didele linksma šeima.“
O. Kolobovaitė mano, kad vaikams ir jaunimui dalyvavimas tokio aukšto lygio konkurse yra labai geras būdas pasitikrinti ir nuspręsti, ar jie tikrai nori mokytis dainavimo. „Dainų dainelė“ padeda ugdyti valią, jai pasirengti reikia daug pastangų ir kruopštaus darbo. Tai svarbu net ir tuo atveju, jei vaikas savo gyvenimą susies ne su muzika, – teigia solistė. – O kur dar drąsa, kuri įgyjama stovint virpančiais keliais prieš kompetentingą komisiją... Mano nuomone, konkursas visais atžvilgiais yra naudingas jaunam žmogui.“

Radžis Aleksandrovičius: „Nuo „Dainų dainelės“ scenos kopiama tik aukštyn“

Atlikėjas Radžis įsitikinęs, kad nacionalinis „Dainų dainelės“ konkursas – jo karjeros pradžia. „Kai scenoje sudainavau Eduardo di Capuos dainą „O Sole Mio“ ir sulaukiau ovacijų, man tarsi atsivėrė durys į muzikos pasaulį, – šypsosi. – Esu be galo dėkingas šiam konkursui už tai, kad dabar esu dainininkas.“
Radži labai džiaugiasi, kad Lietuvoje jau daugybę metų rengiamas dainų konkursas, kuriame vaikai net neturėdami turtingų tėvų ar genialių prodiuserių gali parodyti visai šaliai, kaip jie sugeba dainuoti ir užburti publiką. „Dainų dainelėje“ laimi ne pažintys, o tikras nesumeluotas talentas, todėl ji ir gyvuoja taip ilgai, – įsitikinęs dainininkas. – Be to, konkursas suteikia galimybę jaunajai kartai pakeisti scenos senbuvius, juk nuo „Dainų dainelės“ scenos kopiama tik aukštyn...“

Tai įdomu

„Dainų dainelės“ laureatais yra tapę visas būrys garsenybių: solistai Vytautas Juozapaitis, Judita Leitaitė, Rafailas Karpis, Aušra Cicėnaitė, Edmundas Seilius, auksiniai „Triumfo arkos“ balsai Ona Kolobovaitė ir Liudas Mikalauskas, Jurgis Bruzga, jaunoji dainininkė Lina Joy, Vilius Tarasovas, Radžis Aleksandrovičius, Anatolijus Kesadas, Deividas Staponkus, Taja, Ilona Balsytė, Jūratė Miliauskaitė, Evelina Sašenko, Rugiaveidė, „Duokim garo!“ vedėja Loreta Sungailienė, realybės šou laimėtojas Justinas Lapatinskas ir, be abejo, konkurso legenda Vaida Genytė.

• Pirmasis „Dainų dainelės“ konkursas įvyko 1974 m., nuo tada jis buvo rengiamas kas dveji metai. Norinčių parodyti savo muzikinius gebėjimus skaičius vis didėja, konkurse dalyvauja vaikai ir moksleiviai nuo 3 iki 19 metų.
• Šiemet „Dainų dainelėje“ tikimasi maždaug 2 tūkstančių dalyvių, jų pasirodymai bus transliuojami per LTV.
• 36–ąjį gimtadienį švenčianti „Dainų dainelė“ nenukryps nuo tikslo išlaikyti klasikinį dainavimą bei jį propaguoti.
• Konkurso taisyklės neleidžia dainuoti pagal fonogramą ar pritariant „negyviems“ instrumentams, todėl atskleidžiami tikri vaikų gebėjimai ir talentai.
• „Dainų dainelės“ organizatoriai – LTV ir Švietimo ir mokslo ministerija.
• Nuo pirmąkart surengto dainorėlių konkurso šiandien priskaičiuojama per 200 tūkstančiai dalyvių.
• 1992 m. parašyta J. Cechanovičiaus ir S. Žlibino daina „Lietuva, dainų šalis“ tapo „Dainų dainelės“ himnu, tradiciškai dainuojamu per konkurso finalą.
• Dėl teisės per televiziją pasirodyti visai Lietuvai „Dainų dainelės“ dalyviai turi įveikti tris etapus darželiuose ir mokyklose, visuose Lietuvos miestuose ir apskrityse.
• Finalininkus renka vertinimo komisija, vadovaujama Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Dainavimo katedros vedėjo prof. Virgilijaus Noreikos.
• Konkurso laureatai dainuos baigiamajame koncerte, kuris vyks gegužę Operos ir baleto teatre Vilniuje.
• „Dainų dainelės“ konkursu siekiama puoselėti akademinio dainavimo tradicijas, skatinti gabių vaikų meninę saviraišką, atrinkti geriausius šalies jaunuosius solistus ir vokalinius ansamblius.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius