Dabar populiaru
Publikuota: 2010 kovo 24d. 17:03

Dalis „Išsipildymo akcijos” lėšų antrus metus skiriama programai „Galimybė gyventi geriau”

Akcijos „Galimybė gyventi geriau“ akimirka
TV3 nuotr. / Akcijos „Galimybė gyventi geriau“ akimirka

Dar 2008 metų rudenį visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“ kartu su TV3 ir SEB banko inicijuojamu labdaros projektu „Išsipildymo akcija” pradėjo vykdyti psichologinės pagalbos programą „Galimybė gyventi geriau”, kuri specialiai pritaikyta vaikų globos namų auklėtiniams.

„Pernai „Galimybė gyventi geriau“ programai iš visų geros valios žmonių suaukotų pinigų skyrėme 362 500 litų, ji buvo vykdoma 25 vaikų globos namuose ir joje dalyvavo 386 globos namų auklėtiniai”, – pasakoja „Išsipildymo akcijos“ koordinatorė Jolita Vitkauskaitė. – Šiemet iš surinktų ,Išsipildymo akcijos 2009‘ lėšų dalį skirsime šios programos, kuri, kaip paaiškėjo ypač naudinga, tęstinumui. Pirmasis jos etapas turėtų prasidėti jau balandžio mėnesį.“

Pasak programą vykdančios „Gelbėkit vaikus” generalinės sekretorės Rasos Dičpetrienės, vaikų globos namų auklėtiniai yra atėję iš problemiškų šeimų, matę dažniausiai tik blogą tėvų pavyzdį, patyrę daug traumų ir skaudžių išgyvenimų, jiems reikia daug psichologinės pagalbos ir dėmesio.

„Globos namų darbuotojų krūvis labai didelis, ne visada pakanka laiko ir papildomų lėšų skirti psichologams. „Galimybė gyventi geriau“ vykdomos programos pagrindinis tikslas – suteikti globos namų auklėtiniams galimybę gyventi geriau ir kartu globos namų darbuotojams padėti spręsti psichologines auklėtinių problemas, padėti ruošti globos namų auklėtinius savarankiškam gyvenimui, kad užaugę jie galėtų sukurti darnias šeimas, turėtų nuolatinį darbą, būtų lygiateisiai visuomenės gyvenime. Šią programą įgyvendina kvalifikuotų psichologų komanda Všį „Vaiko namas“, turinti 10 metų sėkmingos patirties dirbant vaikų globos institucijose“, – pasakoja Rasa.

Všį „Vaiko namas“ vadovas psichologas Evaldas Karmaza sako, kad pernai buvo dirbama su tokiomis vaikų problemomis kaip nerimas, elgesio sutrikimai, neigiama patirtis šeimoje, patirtas smurtas. Dalyviams buvo taikomi psichodramos metodai, dailės, muzikos terapija, buvo dirbama individualiai. Specialūs mokymai buvo organizuojami ne tik vaikams, bet ir darbuotojams.

„Po vienerių metų darbo pamatėme, kad vykdomoji programa tėra tik pati pradžia integruojantis į visuomenę, kad šį projektą būtina tęsti”, – teigia specialistas.

Vaikų globos namų vadovai yra patenkinti specialistų darbu ir laimingi matydami savo auklėtinių elgesio pokyčius.

„Iš pradžių vaikai buvo uždari, tačiau pradėjus darbą veikiai tapo nuoširdesni, draugiškesni, išmoko įsijausti į kitų jausmus, problemas”, – teigia „Aulelių“ vaikų globos namų vyr. socialinė pedagogė Inga Lackuvienė.

Pasak Pabradės vaikų globos namų socialinės pedagogės Irenos Lašinskaitės, vaikai įgijo savisaugos įgūdžių, išmoko atskirti prievartą nuo normalaus bendravimo su aplinkiniais, jie įgijo daugiau pasitikėjimo savimi, geriau pažino save ir savo draugus, tapo atviresni.

„Kai kurie vaikai net prasitarė, kad jiems palengvėjo pasipasakojus psichologams savo sunkiausius išgyvenimus”, – teigia Audronė Petrovienė, Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimos centro direktoriaus pavaduotoja socialiniam darbui.

Šiemet iš „Išsipildymo akcijos 2009” surinktų lėšų „Galimybė gyventi geriau“ programai vėl bus skiriama apie 300 000 litų. Psichologų susitikimai su vaikais toliau bus tęsiami tuose pačiuose vaikų globos namuose, kur jie buvo pradėti pernai. Šiemet jie bus dar labiau pritaikyti kiekvienai įstaigai individualiai, atsižvelgiant į vaikų poreikius, specifiką. 2010 metais planuojama atkreipti dėmesį į savęs vertinimo, empatijos lavinimo, saugumo įgūdžių lavinimo, emocijų atpažinimo, sunkių išgyvenimų problemas.

„Ir toliau dirbsime ne tik su vaikais, bet ir su vaikų globos namų darbuotojų kvalifikacija. Po projekto bus atliktas vaikų, augančių globos namuose ir palikusių globos namus, nuostatas bei socializaciją tyrimas“, – sako E. Karmaza.

TV3 televizijos ir SEB banko organizuojama „Išsipildymo akcija” tikisi, kad visų geros valios žmonių, dėka vaikų globos namų auklėtiniai įgis daugiau pasitikėjimo savimi ir lengviau žengs gyvenimo keliu.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką