Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 10d. 16:57

Deivydui Praspaliauskui ir restoranui „Dublis“ išsiskirti gražiuoju nepavyko: kaltina dėl nuostolių

Deivydas Praspaliauskas
„Gardu Gardu“ nuotr. / Deivydas Praspaliauskas

Vilniuje įsikūrusį restoraną „Dublis“ valdanti bendrovė „Dublio grupė“ išplatino viešą paaiškinimą, kodėl nuo praėjusių metų pabaigos restoranas atsisakė Deivydo Praspaliausko paslaugų. Pranešama, kad dėl netinkamo finansų valdymo restoranas patyrė kelias dešimtis tūkst. eurų nuostolių. Pats D.Praspaliauskas neslepia dabar besigailintis, kad prieš kelis metus savo kūrinį „1Dublį“ iškeitė į tokią partnerystę.

D.Praspaliauskas nuo restoraną valdančios įmonės „Dublio grupė“ įsteigimo 2015 m. liepos mėnesį ėjo jos vadovo pareigas, jam taip pat priklausė 50 proc. bendrovės akcijų (likusios 50 proc. – įmonei „Asgaard Oriens“).

Kaip skelbiama „Dublio grupės“ pranešime, 2016 m. viduryje atlikus finansinį patikrinimą, įmonės sąskaitoje buvo nustatytas 27 065 Eur trūkumas. Esą apie šį trūkumą iškart buvo informuotas tuometinis įmonės vadovas D.Praspaliauskas, tačiau jis nesiėmė priemonių atstatyti lėšas.

Visas sąskaitas su buvusiu partneriu esu suvedęs ir vienintelis komentaras iš mano pusės yra toks – stipriai gailiuosi, kad savo kūrinį „1Dublį“, kur buvau pats sau vadas, sugebėjau iškeisti į tokią partnerystę, – sakė D.Praspaliauskas.

Pranešime rašoma: „Buvęs virtuvės šefas ir vadovas be akcininkų pritarimo pasikėlė sau atlyginimą ir savinosi restorano darbuotojams priklausiusius arbatpinigius. Nepaisydami patirtų finansinių nuostolių, siekėme konfliktą išspręsti taikiai ir tiesiogiai, tačiau iki šiol buvusio šefo skleidžiama dezinformacija dėl jo pasitraukimo iš restorano veiklos privertė mus paviešinti istorijos faktus.“

Kaip teigiama pranešime, darbuotojams D.Praspaliauskas aiškino, kad neva jo, kaip vyriausiojo virtuvės šefo vaidmuo restorane yra svarbiausias, todėl jis turįs gauti didžiausią surinkto aptarnavimo mokesčio dalį – 16 tūkst. eurų.

Bendrovės akcininkas „Asgaard Oriens“ taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad be jo pritarimo, kuris būtinas tiek vadovaujantis galiojančiais teisės aktais, tiek pagal su D. Praspaliausku sudarytą bendrovės akcininkų sutartį, nuo 2015 m. lapkričio 1 d. buvęs virtuvės šefas ir įmonės vadovas vienašališku sprendimu ir pats su savimi pasirašydamas darbo sutarties pakeitimą pasididino gaunamą atlyginimą beveik 2 000 eurų per mėnesį.

Tokiu būdu per 12 mėnesių D. Praspaliauskas esą išsimokėjo sau ne mažiau nei 22 tūkst. eurų papildomų pajamų, nuo kurių taip pat buvo sumokėta 12 tūkst. eurų Sodros mokesčių.

„Nustačius šias aplinkybes, įmonės akcininkai neturėjo kitos išeities, kaip tik atsisakyti D.Praspaliausko paslaugų ir įsigyti jo turėtas įmonės akcijas, kad būtų užtikrintas „Dublio“ veiklos tęstinumas“, – skelbiama išplatintame tekste.

„Dubliui“ dabar vadovauja 4 vadovų komanda, o 100 proc. įmonės akcijų kontrolę įgijo iki tol pusę jų valdžiusi įmonė „Asgaard Oriens“, kurios savininkas – investuotojas iš Danijos Niels Peter Pretzmann, pastaruosius 5 metus gyvenantis Lietuvoje.

15min susisiekė su Deivydu Praspaliausku.

„Visas sąskaitas su buvusiu partneriu esu suvedęs ir vienintelis komentaras iš mano pusės yra toks – stipriai gailiuosi, kad savo kūrinį „1Dublį“, kur buvau pats sau vadas, sugebėjau iškeisti į tokią partnerystę. Ir gailiuosi, kad nepaklausiau visų artimiausių žmonių, kurie tuo metu mane stabdė. Atidaviau visą širdį ir jausmas buvo toks, kad nuo „Dublio“ atidarymo iki mano pasitraukimo turėjau vieną ilgą darbo dieną“, – apgailestavo garsusis virtuvės šefas.

Šiuo metu D.Praspaliauskas ruošiasi naujo restorano atidarymui: „Didelis noras sukurti tokią vietą, į kurią ir pats norėčiau ateiti pavalgyti, reikalauja daug kūrybos, dėmesio ir atsakomybės.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Deivydas Praspaliauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Deivydas Praspaliauskas

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką