Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 11d. 13:41

Dėl apnuogintos krūtinės sukritikuota Monique rėžė: „Esame įstrigę seksistiškuose įsitikinimuose“

Moni
15min nuotr. / Monika Pundziūtė-Monique

Technikos apdovanojimuose šeštadienį su gilia iškirpte pasirodžiusi Monika Pundziūtė-Monique sulaukė daugybės komplimentų, tačiau ne ką mažiau ir pakeltų antakių – esą, pasirodė su per gilia iškirpte. Tiesa, mergina situacijos ramybėje nepaliko – kandžiai pasisakiusiems ji rėžė tai, ką iš tiesų mano apie laisvę rinktis, ką nori dėvėti, bei kartais visuomenėje taikomus dvigubus standartus.

15min primena, kad vos užlipusi ant „Tech Top 2019“ apdovanojimų scenos, Monika sulaukė daug dėmesio iš aplinkinių dėl itin seksualaus drabužio.

Tarp jį parodžiusių – ir renginio vedėjas Rolandas Mackevičius. Merginos aprangą jis replikavo taip: „O tu nepamiršai šiandien ko nors..?“ Tačiau Monika Pundziūtė-Monique nė akimirkai nesutriko ir atšovė: „Tikrai ne!“

View this post on Instagram

Pajutau, kad kai šita tema apie įvaizdį palietė mane, iš tikrųjų palietė labai daug žmonių ir ypatingai, moterų. Todėl jaučiu pareigą ir norą pasakyti, kad mano suvokimu tai, kaip apsirengi - nekeičia tavęs kaip žmogaus. Nesumažina talento, proto, įgūdžių, patirties ar bet ko, už ką tave gerbia kiti, dėl ko esi ypatingas. Aš pati noriu būti drąsi ir noriu skatinti kitas tokiomis būti, šiuo atveju - rengtis taip, kaip norisi. Man gaila, kad mes vis dar esam įstrigę seksistiškuose įsitikinimuose. Jei moteris apsirengia atviriau - yra linčiuojama. Vyriškiau - yra linčiuojama. Kiršinama viena su kita, nes juk reikia konkuruoti. Verčiama lygintis vienai su kita, ko pasekoje, pamačius gražiai apsirengusią merginą šalia, nekyla noras pasakyti jai komplimento, veikiau apšnekėti ar tiesiog palyginti su savimi. Tai verčia mus jaustis blogai kasdien, nes nei pačios sau leidžiam iki galo būti savimi, nei drąsinam kitas tokiomis būti. Tad, aš labai skatinu tvirtai RINKTIS nebūti patyčių/seksizmo kulto auka ir nepasiduoti. Nes mes nekontroliuojam to, ką sako žmonės aplinkoje, bet kontroliuojam savo reakciją ir veiksmus po to, kai tai išgirstam. Ar jie bus mūsų pačių naudai? Labai to linkiu.❤️ Myliu jus visus ir visas, Monique. Outfit by @mildametlovaite Photos by @mariuszicius ???? Makeup @lina.simulyte #monique #outfit #goals #sexy #confident #women #womenpower

A post shared by ???????????????????????????? (@monikapundziute.monique) on

Tiesa, vėliau internete taip pat nuvilnijo dėmesio banga Monikai, daugiausia – įžeidžiantys komentarai. Savo nuomone apie susiklosčiusią situaciją pirmadienį Monique pasidalijo instagrame.

„Pajutau, kad kai šita tema apie įvaizdį palietė mane, iš tikrųjų palietė labai daug žmonių ir ypač moterų. Todėl jaučiu pareigą ir norą pasakyti, kad, mano suvokimu, tai, kaip apsirengi, nekeičia tavęs kaip žmogaus. Nesumažina talento, proto, įgūdžių, patirties ar bet ko, už ką tave gerbia kiti, dėl ko esi ypatingas“, – rašė atlikėja.

Mergina tikino šiuo atveju norinti padrąsinti kitas moteris. „Aš pati noriu būti drąsi ir noriu skatinti kitas tokiomis būti, šiuo atveju – rengtis taip, kaip norisi. Man gaila, kad mes vis dar esam įstrigę seksistiškuose įsitikinimuose“, – nuomone dalijosi ji.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Monika Pundziūtė
Arno Strumilos / 15min nuotr./Monika Pundziūtė

Anot Monikos, kad ir kaip moteris pasipuoštų, bus vertinama ir teisiama, lyginama ir apkalbama. „Jei moteris apsirengia atviriau – yra linčiuojama. Vyriškiau – yra linčiuojama. Kiršinama viena su kita, nes juk reikia konkuruoti. Verčiama lygintis vienai su kita, ko pasekoje, pamačius gražiai apsirengusią merginą šalia, nekyla noras pasakyti jai komplimento, veikiau apšnekėti ar tiesiog palyginti su savimi“, – svarstė Monique.

Monika rašė, jog būtent tai moteris priverčia jaustis blogai, nes jos nei pačios sau leidžia būt savimi, nei drąsina kitas tokias būti.

„Aš labai skatinu tvirtai rinktis nebūti patyčių/seksizmo kulto auka ir nepasiduoti. Nes mes nekontroliuojame to, ką sako žmonės aplinkoje, bet kontroliuojam savo reakciją ir veiksmus po to, kai tai išgirstam. Ar jie bus mūsų pačių naudai? Labai to linkiu. Myliu jus visus ir visas, Monique“, – socialiniuose tinkluose pasirašė atlikėja.

Renginio akimirkos – galerijoje:

Renginyje dalyvavę svečiai – galerijoje:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką